Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A1,2,3,4 airsoftguns.pl


Recommended Posts

Witam, zabawe z ASG zaczalem 3 miechy temu, wiadomo, ze nabylem tanioche z airsoftguns.pl. Najpierw był to FAMAS (Double Eagle), ale cos nie bardzo sie z nim stalo. Nie chce mi sie pisac na razie co dokladnie :) Za to M16 firmy WELL ktore sa bardzo tanie(ostatnio dalem 61 PLN z przesylka za M16A1) osiagi maja naprawde niezle! z odleglosci 10-15 m trafiam w paczke papierosow, celność 80%, z odleglosci 30-35 m trafiam w czlowieka, celnosc 90% (mowie tu o kiepskich kulkach 0,12). Wszystkie bajery, latarki lasery i inne pierdolki sa bezurzyteczne, ale jakos mi ich nie brakuje. A1,A3 to dokladnie to samo tyle ze A3 ma laser + latarke. Zabawa jest niezla, mozna sie naganiac, nie wnerwiasz sie ze kulki leca nie tam gdzie celujesz. Ten model wedlug mnie jest udany chociaz wiadomo ze np. z TM nie ma porownania ;) Aby ta tania replika mogla byc sprawna przez dlugi czas proponuje jej rozkrecenie i nasmarowanie kilku miejsc. Gdy uzywam do nich kulek bezszwowych 0,20 osiagi spadaja o jakies 2-3 m jesli chodzi o odleglosc. HU nie zauwazylem. Jak macie jakies pytania to piszcie. Odpowiem na wszystkie posty :)

Link to post
Share on other sites
Gdy uzywam do nich kulek bezszwowych 0,20 osiagi spadaja o jakies 2-3 m jesli chodzi o odleglosc.
Za to zapewne rośnie celność.

 

10-15 m trafiam w paczke papierosow, celność 80%
Dobra, w to uwierzę. Z 10 m trafiam z mojego taniego elektryka w zeszyt, i to z 90% celnością.
z odleglosci 30-35 m trafiam w czlowieka, celnosc 90%
Ale w to już nie. Nawet jeśli sprężyna tyle da, to nie ufam tanim przyrządom celowniczym, które zrobione są z byle czego i byle jak.
Link to post
Share on other sites

Celnosc przy kulkach 0,20 raczej sie nie zmienia. Ale te repliki maja naprawde dluga aluminiowa lufe wewnetrzna i nielze sie z nich celuje. Jak wszystko pomierze to opisze. Wykonanie pozostawia wiele do zyczenia ale za tak mala kase to ekonomiczny wybor. M16 Well'a sa lepszym wyborem niz FAMAS (spring) Kałach (AEG) i MP5(AEG). Staram sie tu sklasyfikowac wylacznie karabiny ze stronki airsoftguns.pl. A przyrzady celownicze to prawda, byle co ;) Kolimatory, laserki, na smietnik! Zwykła "mucha" czy jak to sie tam nazywa robi swoje.

Link to post
Share on other sites

Też mam ta replikę ostatnio kupiłem M16A2 na airsoftguns.pl za 49 zeta.

Osiągi są od poczatku dobre , a po tym jak go rozkręciłem ,nasmarowałem i usztywniłem wręcz celujące :ok:

Wedlug mnie warto kupić tą replikę.Teraz zamierzam kupić MP-40 z tanie militaria.pl :twisted:

Link to post
Share on other sites

mam m16a4 wella oczywście, co do jego osiągów to niemam wątpliwości,po wyprostowaniu lufy :mrgreen: z 12m trafiam w kartke a5 na 90%, pozostałe 10% to lewe kulki a nie wina guna, czytałem już prawie wszystkie jego opsy na forum itp. ale dalej niewiem czy gumka na początku lufy to hop up czy ma tylko przytrzymywać kulki, pozatym jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły ulepszeń, poza groszami w tłoku to czekam

Link to post
Share on other sites
Witam, zabawe z ASG zaczalem 3 miechy temu, wiadomo, ze nabylem tanioche z airsoftguns.pl. Najpierw był to FAMAS (Double Eagle), ale cos nie bardzo sie z nim stalo. Nie chce mi sie pisac na razie co dokladnie :) Za to M16 firmy WELL ktore sa bardzo tanie(ostatnio dalem 61 PLN z przesylka za M16A1) osiagi maja naprawde niezle! z odleglosci 10-15 m trafiam w paczke papierosow, celność 80%, z odleglosci 30-35 m trafiam w czlowieka, celnosc 90% (mowie tu o kiepskich kulkach 0,12). Wszystkie bajery, latarki lasery i inne pierdolki sa bezurzyteczne, ale jakos mi ich nie brakuje. A1,A3 to dokladnie to samo tyle ze A3 ma laser + latarke. Zabawa jest niezla, mozna sie naganiac, nie wnerwiasz sie ze kulki leca nie tam gdzie celujesz. Ten model wedlug mnie jest udany chociaz wiadomo ze np. z TM nie ma porownania ;) Aby ta tania replika mogla byc sprawna przez dlugi czas proponuje jej rozkrecenie i nasmarowanie kilku miejsc. Gdy uzywam do nich kulek bezszwowych 0,20 osiagi spadaja o jakies 2-3 m jesli chodzi o odleglosc. HU nie zauwazylem. Jak macie jakies pytania to piszcie. Odpowiem na wszystkie posty :)

 

Mowisz ze rozebrales na czesci. Ja mam teraz problem ze zlozeniem go z powrotem a dokladnie z mechanizmem spustowym, z ta sprezyna. Wiesz moze o co chodzi?

 

[ Dodano: 12 Lis 2005 22:48 ]

mam m16a4 wella oczywście, co do jego osiągów to niemam wątpliwości,po wyprostowaniu lufy :mrgreen:  z 12m trafiam w kartke a5 na 90%, pozostałe 10% to lewe kulki a nie wina guna, czytałem już prawie wszystkie jego opsy na forum itp. ale dalej niewiem czy gumka na początku lufy to hop up czy ma tylko przytrzymywać kulki, pozatym jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły ulepszeń, poza groszami w tłoku to czekam

 

No wlasnie ja rozkrecilem mojego M16A4 zeby wrzucic grosik do tloka. Teraz jest kicha tzn jak w powyzszym poscie nie moge zlozyc mechanizmu spustowego, reszta ok tylko to mnie intryguje. Stoje w martwym punkcie.

Link to post
Share on other sites

no więc przed tobą kilka problemów z tym grosikiem w tłoku będzie. (przynjamniej tak było w WELL M4A1)Chodzi o to, że po złożeniu całość jest za długa (tłok spręzyna itp.) i nie zachacza o mechanicm spustowy ;) musisz go wyjąć TROCHĘ skrocic (np. papier ścierny) i potem zaontować. Skrocenie to jakeis 2-3mm ;)

 

A co do mechanizmu to postaram się do wieczora wrzucić fotki bo gdzieś na cyfroowce mam ^^

Link to post
Share on other sites
no więc przed tobą kilka problemów z tym grosikiem w tłoku będzie. (przynjamniej tak było w WELL M4A1)Chodzi o to, że po złożeniu całość jest za długa (tłok spręzyna itp.) i nie zachacza o mechanicm spustowy ;) musisz go wyjąć TROCHĘ skrocic (np. papier ścierny) i potem zaontować. Skrocenie to jakeis 2-3mm ;)

 

A co do mechanizmu to postaram się do wieczora wrzucić fotki bo gdzieś na cyfroowce mam ^^

 

O! bylbym wdzieczny za foty.

 

http://img474.imageshack.us/my.php?image=k...binm16a43pf.jpg

 

To jest ta sprezynka co lezy po prawej. Nie wiem jak to zamontowac. Jezeli ktos zauwazyl jeszcze jakies wady lub bledy to mowcie.

Link to post
Share on other sites

Jak ktos nie umie zlozyc tego gnata to brawa. To chyba najprostsza w konstrukcji replika. Ja swojego mam juz troche i zlozylbym go obudzony w srodku nocy z zamknietymi oczami. A tak wogole to nie polecam go bo wlasciwie kazda czesc w bebechach mi poszla. Wiem co mowie, wszystkie czesci mam zrobione teraz lepiej niz byly, HU elegancki zasieg maks. ok 45m na kulkach 0.2(mierzone), metalowy tłok(poprzedni pękł) itp.itd długo bym wymieniał.

Link to post
Share on other sites
Jak ktos nie umie zlozyc tego gnata to brawa. To chyba najprostsza w konstrukcji replika. Ja swojego mam juz troche i zlozylbym go obudzony w srodku nocy z zamknietymi oczami. A tak wogole to nie polecam go bo wlasciwie kazda czesc w bebechach mi poszla. Wiem co mowie, wszystkie czesci mam zrobione teraz lepiej niz byly, HU elegancki zasieg maks. ok 45m na kulkach 0.2(mierzone), metalowy tłok(poprzedni pękł) itp.itd długo bym wymieniał.

 

Jak taki jestes zajebisty to wytlumacz jak ma to wygladac. Prosze powyzej jest zdjecie na ktorym widnieje jedna czesc karpusu i sprezynka od spustu.

Link to post
Share on other sites

8O Doznałem szoku widząc cylinder. Toż to cholerstwo ma wymiary wiadra! ;) Liczył ktoś, ile ma pojemności?

A co do "tanich replik" - rozbierałem ostatnio Skorpiona DE i rzeczywiście, mechanizm jest tak banalnie prosty, że w przeciwieństwie do mojego P228 rozebrałem go i złożyłem w śmiesznie krótkim czasie. Magazynek z przodu jednak robi swoje.

PS: Cerber, to "cóś" ma hopka czy tylko ten plastikowy kołnierzyk na uszczelkę tak wygląda?

Link to post
Share on other sites
 

PS: Cerber, to "cóś" ma hopka czy tylko ten plastikowy kołnierzyk na uszczelkę tak wygląda?

 

Jesli chodzi ci o Hop Up, to nie uswiadczysz tam tegoz wynalazku.

W plastikowym bialym kolnierzyku jest gumka ktora przytrzymuje kulke. Są tam co prawda 2 "bąble" (u gory i u dołu) ale nie podkrecają kulek w zadnym wypadku.

Link to post
Share on other sites
no więc przed tobą kilka problemów z tym grosikiem w tłoku będzie. (przynjamniej tak było w WELL M4A1)Chodzi o to, że po złożeniu całość jest za długa (tłok spręzyna itp.) i nie zachacza o mechanicm spustowy ;) musisz go wyjąć TROCHĘ skrocic (np. papier ścierny) i potem zaontować. Skrocenie to jakeis 2-3mm ;)

 

A co do mechanizmu to postaram się do wieczora wrzucić fotki bo gdzieś na cyfroowce mam ^^

 

Wrzucilem narazie tylko jeden i wszystko chodzi bez zarzutow. Zdziwilem sie bo widac nawet poprawe (nie sadzilem ze bedzie tak zauwazalna) tzn. dalej i szybciej leci ale bez przesady :P Jaka jest ze tak powiem optymalna ilosc tych monet w tloku 2-3?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najlepiej to sobie wluz podkladki za sprezyne a nie do tloka. Ja włożylem 2 grubsze podkladki sprezynujace za sprezyne i jest lepiej niz do tloka.

Najlepiej przyklej kawalek tasmy izolacyjnej w to miejsce gdzie tlok udeza o obudowe.

 

Pozdrawiam

 

JIN5

Link to post
Share on other sites

Bron naprawde dobra jak na poczatek. Ja miałem M16 A1i było dobre na maxa. Mi sie tylko złamała kolba jak przywaliłem w drzewo :P A tak po za tym to bardzo polecam tą broń. Bez tuningu bylo 30 M ze spokojem. Rozwalam moim M16 kolegów ktorzy z elektryków Colt commando nie mogą mnie trafić. Poprostu cudna broń :D :P moze tez ją kiedys stuninguje.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam.

 

Sam od jakiegoś miesiąca posiadam M16A4 Wella, jest to moja pierwsza replika i jestem z niej zadowolony głównie za sprawą bardzo dobrej celności (strzelam z kulek 0.2 P&J). Jak na tanią replikę zasięg również jest imponujący, ale w starciu z drogimi replikami na otwartej przestrzeni nie mam szans (co innego CQB ;). Wniosek prosty, zbieram na coś lepszego, choć trochę to potrwa w moim przypadku.

 

Chciałbym więc poprawić nieco osiągi tej M16, zdecydowałem się na dorobienie Hop-up'u. Zacząłem od lektury i znam już zasadę działania. W poprzednich postach wiele ludzi się chwaliło, że dorobili sobie HU. Dlatego mam wielką prośbę o radę: jak rozwiązać tą kwestię w tej replice.

Głównym problemem wydaje mi się ta plastikowa komora z uszczelką przytrzymującą kulki, ponieważ jest przyklejona do lufy (i trzyma sztywno lufę w body).

 

Skorzystam ze zdjęcia, które wrzucił cerber

http://img319.imageshack.us/my.php?image=g...wellm4a18rx.jpg

 

Zastanawiałem się, czy nie wykorzystać tej uszczelki i poprostu w tej komoże nawiercić otwór i wkręcić śrubę, która będzie dociskać uszczelkę od góry.

 

W jaki sposób wy umieściliście HU w tej replice ?

 

Wiem, że nie jest to dział o upgrade'ach, ale nie widzę sensu rozpoczynania nowego tematu.

 

Największą wadą tej repliki jest jej wykonanie, a konkretnie łamliwy plastik-fantastik (abs według airsoftguns.pl) - u mnie pękła część body trzymająca lufę zew. i to w niefortunnym miejscu oraz chwyty w które wkręca się śruby od body. Na szczęście kropelka + distal przedłużyły jej żywot.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie przed chwila skonczylem hu w m16 wella

Opisze ci to zgrubsza jak to wykonałem:

1.po pierwsze sciągasz front grip

2.patrzysz gdzie najblizej poczatku lufy mozesz umiescic hu tak zeby wstająca z niego srubka nie haczyła o nic

3.zaznaczasz na lufie zewnetrznej tipexem miejsce wiercenia (najlepiej dokladnie na górze rury, uwazaj zeby byla równo)

4.sciagasz ta metalowa lufe zewnetrzna

5.wiercisz w niej otwor okolo 3m srednicy

6.zakładasz rure spowrotem

7.teraz przez dziurke w lufie zewnetrznej robisz ciapke tipexem na lufie wewnetrznej (zebys mniej wiecej wiedział gdzie piłowac)

8.wyciągasz lufe własciwą wkładasz w imadło i ustawiasz poziomo za pomoca poziomicy

9.teraz masz juz lufe ustawioną tak ze mozesz połowac

10.Piłujesz otwor hu pilnikiem plaskim (ok. 5mm szerokosci) az do mometu gdzy dopiłujesz sie do wnentrza

11. jak juz masz taka małą podluzna dziurke zakładasz na nią gumke ze smoczka i uczelniasz izolką

12. teraz do wczesniej spreparowaniej lufy zewnetrzniejprzylkejasz nakretke tak aby przy wkrecaniu do niej śruby, sruba przeszła przez wywiercony wczesniej otwor bez żadnych oporów

13. składasz wszystko do kupy

14.regulujesz HU krecąc śruba

15. 15m dluzszy zasieg :)

 

ps. prawdopodobnie bedziesz musial wywiercic malą dziurke w front gripie bo sruba nie bedzie sie miescic ale napewno sobie poradzisz

 

mam nadzieje ze zgrubsza zrozumiałes!! gdybys potrzebował jakis szczegółowych informacjii pisz na GG 9421844

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...