Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

 

Ja po założeniu na głowę tego wiadra, ściągnąłem paski tak że ledwo co mogłem rozewrzeć szczęki,

Nie paski pod brodą tyko wewnątrz hełmu jest jedne regulujący obwód głowy. Przechodzi od lewego ucha przez dwie niby poduszki ( daj im Panie Boże miękkość poduszki) i przy prawym uchu jest klamerka regulująca. A paski pod brodą ściśle(dosłownie) współpracują z tą sznurówką na dnie hełmu. Można tak wyregulować żeby wydawanie rozkazów i inna komunikacja była możliwe. Zdaję sobie sprawę że to wszystko wiesz. Ten opis jest raczej dla kogoś kto nigdy nie miał okazji biegać w nocniku.

 

Bush hat'y:

Zasugerowałem się tym

http://www.cadetdirect.com/order1.php?pg=153

http://www.cadetdirect.com/order1.php?pg=1381 (made by Highlander)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Fryta - oczywiście że po kilku razach nie możesz widziec różnicy pomiędzy webtexem a sprzętem issue. (po za tymi debilnymi fastexami zamiast CITEKów)

Ale zauwaz jedno - Ty jako gracz asg używasz sprzętu srednio raz w tygodniu maxymalnie po kilka godzin.

Żołnierz - np taki na misji - uzywa go CODZIENNIE czasem nawet po kilkanascie godzin i to bez względu czy pada, czy jest burza, śnieg itp.

 

Gdybyśw podobny sposób uzytkował swoje webtexowe PLCEpodobne cudo sam zauwazyłbyś różnicę.

 

To, że coś identycznie wygląda nie znaczy że ma identyczne własciwości.

Opinia o tym że webtex się rozpada nie pochodzi od niedzielnych graczy asg tylko od żołnierzy uzytkujących swój sprzęt codziennie.

Zawodowo.

 

Przez moje prywatne łapska przesło w chwili obecnej ponad 80 roznych części PLCE i trochę Webtexa i jestem w stanie dostrzec różnicę.

 

Moje prywatne PLCE ma 5 lat i nie widzę do tej pory na nim żadnych rozdarć czy innych efektów uzytkowania (kupione jako demobil uzytkowane wielkokrotnie podczas kilkutygodniowych poligonów czy szkolen) nawet kolor Cordury dobrze się trzyma :P

 

Gracze ASG wolą sprzęt issue nie tylko dla lansu ale również dlatego że jest wytrzymalszy i solidniej zrobiony.

 

Jest takie powiedzienie:

"biednego nie stać na kupowanie gówna"

Teraz sam sobie odpowiedz dlaczego ludzie wola issue.

 

pozdrawiam.

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites

Pytasz o rzecz wydawałoby się oczywistą.

 

Tak, właśnie tak się je nosi w określonych warunkach, wielu ludzi nosi też zredukowane PLCE POD Ospreyem. Są też szkoły miłośnikó noszenia ECBA pod kurtką na modłę NI flak jacketa. Długo by konferować.

 

Czy to jest wygodne? pytasz... Z pewnością mniej niż noszenie opo bez kamizelki ochronnej. Ale czasem trzeba mieć na sobie jedno i drugie, normalna rzecz.

Link to post
Share on other sites
Tak, właśnie tak się je nosi w określonych warunkach, wielu ludzi nosi też zredukowane PLCE POD Ospreyem.

 

NIE! :strach: Jak oni to robią? Masz jakieś zdjęcia?

 

Ja ostatnio postanowiłam zlitować się nad swoimi ramionami, i to, co nie muszę mieć przy sobie, mam w plecaku - a plecak w bazie. Czyli, noszę notes, ołkiwki, amunicję, wodę oraz... żarło.

Link to post
Share on other sites

Odpowiem tak jak inni- TAK jest to wygodne :)

Nawet jest wygodniej z ECBA niż bez niej, zwłaszcza gdy do tego jest jeszcze plecak- nic nie uwiera, ramiona nie bolą, i (gdyby nie "oddychalność" kamizelki) byłoby luxusowo :)

 

Catch, ja również zakładam ECBA pod smock'a, dzięki temu nie traci się pojemności kieszeni na klatce (dwie wielkie zewnętrzne i dwie mniejsze wewnętrzne)

Link to post
Share on other sites

No Ospreya pod smocka czy jacket nie wciśniesz... tyle co sięgniesz do dolnych kieszeni w najlepszym razie.

 

irish05.jpg

irish01.jpg

irish04.jpg

 

A co do łączenia Ospreya i PLCE... jak oni to robią mer? myślę zę popuszczają taśmy yoke i noszą belt niżej na biodrach+ wypieprzają wszystkie niepotrzebne klamerki. Coś jak pierwsza linia w oporządzeniu liniowym. Widziałem Sasoli stosujących to rozwiązanie ze zwykłymi kamizelkami. Kwestia ile sprzętu musisz przenieść.

 

74137322vr3.jpg

Są różne szkoły - niektórzy kupują i mocują kieszenie do modułów (czasem problem z wyborem bo MoD popieprzył system modułowy), inni noszą na wierzch assaultvesty, inni chestrigi - jak zwykle naród kombinuje. Wogóle pojawiło się też więcej paneli udowych, zwłaszcza w Iraku.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Są issue na Afganistan i Irak, zależnie od rodzaju zadań i zagrożenia. ECBA też jest do wyboru i jeśli ludzie idą na dłuższy spacer z buta to zwykle wybierają ją bo lżejsza - tak przynajmniej się słyszy. Ale generalnie na pierwszej linii to Osprey - duże płyty i lepsza miękka balistyka niż w ECBA. W drugim zdjęciu od góry masz komplet sprzęty jaki dostają goście z Irish Guards Regt. na bieżącą rotację do Iraku. Jak widzisz jest tam między innymi Osprey, Assault vest i Camelbak 3L.

 

Kestrel alias "Elvis" to jest sprzęt niszowy - bazujący na stroju EOD i przeznaczony głównie dla strzelców na górnych stanowiskach strzeleckich pojazdów. Jest niewygodny więc go ludzie nie noszą.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

A jakie jest 'rozpowszechnienie' Ospreya wśród żołnierzy JKM?

Patrząc po fotkach to ECBA+PLCE dalej niepodzielnie rządzą, Osprey żadko kiedy się pojawia, że o Kestralu nie wspomnę...

 

Ci na pierwszą linię w Ospreya. Coś mi się wydaje, że w kraju nie używają Ospreya, ba, śmiem twierdzić, że w ogóle nie noszą kamizelek. Wyjątkiem od reguły są ci goście, co przechodzą szkolenia a potem dostają kopa i lecą do Afganistanu. Wtedy można ich zobaczyć w normalnym DPM'ie oraz... ospreyu w desert camo, który śmiesznie wygląda w zestawieniu z woodlandem... dodatkowo w terenie zubranizowanym.

 

Z drugiej strony, widziałam na zdjeciach zbiórkę/paradę, gdzieś W Iraku. Żołnierze stoją z odprasowanych mundurach, berety na głowach, sztandary, pułkowe pasy i... kamizelki [stary typ oraz Osprey].

Kestlera można było zobaczyć na zdjęciach, tuż po jego wprowadzeniu, głównie ludzi przy cięższej broni w pojazdach. A to, ze w ogóle nie dopinają kołnierzy i/lub rękawów do Ospreya to nie prawda. W regionach, gdzie są te bomby ukrtye w zdechłym psie czy innym śmiecu leżącym na drodze [nie pamiętam skrótu...?] żołnierze doczepiają kołnierze. Rękawów doczepionych nie widziałam, zgaduję, ze nie wygodnie.

 

Jakby nie patrzeć, ja widzę na fotkach wiecej Ospreya, niż stary typ kamizelki.

 

Pytam, bo nigdy nie miałem z tym do czynienia, a chcę kupić ECBA do PLCE.

Dzięki wszytskim za odpowiedzi.

Jeszcze jedno po ile chodzą Osprey'e? jeżeli w ogóle można je gdzieś dostać...

 

Jest na www.flecktarn.co.uk używany, za ok. Ł100 jeśli mnie pamięć nie widzi. Dzisiaj na ebayu wpadłam na >tą aukcję< kamizelka bez płyt.

Jak dla mnie osprey to na razie rarytas - żołnierze jeszcze nie zdąrzyli wrócić z tym do macierzystych koszar a potem to opylić do cywila... Podobnie jest w fleecem acu gen III - jak znajdziesz, to za kosmiczną sumę. :evil:

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

No to mer, tak dla przypomnienia:

 

IED - Improvised Explosive Device - improwizowany ładunek wybuchowy (zwykle fugas z bomb, lub pocisków artyleryjskich)

 

VBIED - Vehicle Borne IED (samochód pułapka)

 

SVBIED - Suicide VBIED (kierowca liczący na 72 dziewice w raju czy coś tam)

 

EFP - Expolsion Formed Projectile - pocisk formowany wybuchowo, zmora sił koalicji w Iraku.

 

A co do Ospreya, to ja czekam aż zobaczymy wersję "zieloną". Generalnie ta kamizleka jest średniawa niestety i miejmy nadzieję ze zostanie sensownie poprawiona.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Dzięki Catch22.

 

Co do Twojego zdjęć [2 od góry] zauważcie, że jest tam... kubek termo-izolacyjny [jeśli dobrze to nazwałam, pewnie nie]. Świetna rzecz, szczególnie, gdy rozkladamy się w bazie, gotujemy sobie kolacyjkę i wtedy warto za wczasu pomysleć i zrobić sobie herbatkę. Godzinę-dwie po północy, gdy się schodzi z wart albo wraca z patrolu rozpoznawczego, taka ciepła herbatka to coś wspaniałego. Na czas nieobecności zostawić pełny kubek gdzieś pod poncho obok bergana.

Nie wiem, jak tam w Polsce, ale podróbki można kupić za Ł1, a lepsze kubki za ok. Ł5 w Tesco więc warto.

 

Aha, i na ebayu są już części plce w desert camo. (nie wiem, czy obecnie w tej chwili już są, ale jakiś czas temu były).

 

Zobaczcie to: >plce<

W tej cenie dostałoby się dwa wypasione oryg. plce z multum dodatków albo jedno nowe plce [i jeszcze by kasy zostało]. A nie mówiłam, że się nie opłaca podróbek?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Camillus - jeżeli chcesz nosić PLCE do kamizelki to koniecznie zaopatrz się w adapter do niej.To takie małe ustrojstwo które mocujesz na środku Twojego PLCE i podpinasz do kamizelki fastexem.Dzięki temy Twoje PLCe będzie się lepiej nosiło.

noszenie PLCe i bergena do ECBA sprawia że kamizelka bierze na siebie cały ciężar naszego ekwipunku i ładnie go rozkłada.

Inna sprawa, czy przy gorących letnich temperaturach jest sens tak chodzić - i to nie na krótkie dystanse ale na jakis dłuższy wypad....

 

co do pustynnego PLCE - na pewno są produkowane dla MoD z zapięciami typu CITEK jak i również istnieja podróby na fastexy.

 

Wersję MoD widziałem kiedyś na jakiś afrykańskich zołierzach (nigeria?)

Ciekawie się prezentował supernowiutki szpej zapewne założony przez zołnierzy wyłącznie na potrzeby programu, bez żadnego wyposażenia w środku

:D

Zresztą wojacy też wyglądali jakby je załozyli pierwszy raz w zyciu...

 

Co do kamizelek modułowych, swego czasu widziałem vesta kompatybilnego z molle na zapięcia typu fastex (nie webtex) niestety do dziś nie wiem czy to była radosna twórczośc jakiegos brytyjskiego krawca czy produkt firmowy.

był na siatce jak rasowy vest i miał zapięcia jak najnowsze kanadyjskie vesty.(vesta widziałem na eBayu)

 

W mojej skromnej kolekcji mam jednego z pierwszych assaultów dla SASu po częsci modułowego (górne kieszenie) całośc odpinana na tasmy velcro i napy.Rozwiązanie po niekąd dziwne ale jakoś działa.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

 

Witam.

 

James Fryta - rozumiem że reprezentujesz sklep Vest? To mam do Ciebie pytanie:

Oto co znalazłem w Waszej ofercie:

 

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1009

 

Patrzę,patrzę i wyjśc z podziwu nie mogę - skąd u licha wzięła się Wam taka kosmiczna cena za kawałek gumy???

Jakiś czas temu KOMPLET 6 sztuk (2x100cm, 4x80cm) tyle że w zielono czarnym kolorze zakupiłem za... 8pln.

U Was mam jedną sztukę za 10 pln. Chyba coś tu nie gra?

Czy to nie tak że 2 pln daję za produkt a pozostałe 8 za lans że to oliwka??

 

Żeby było śmieszniej oferowana przez Was bungee ma 75 cm i nijak nie możną nią spiąc PLCE od zewnątrz, a jedynie od wewnątrz za dolne przelotki - a tu lepiej nadaje się płaski szeroki trok.

 

To już taniej wychodzi kupić komplet "cywilnych" ekspanderów,następnie wybrac się do hipermarketu przemysłowego i na metry kupić takiej gumy (są np w kolorze czarnym lub zielonym) i przełozyc zaczepy.

 

Oczywiście cieszy mnie fakt że w końcu na polskim rynku dostepne sa "oryginalne" oliwkowe ekspandery, ale cena nijak ma się do wartości oferowanego towaru.

 

Sugeruję obnizyć cenę do normalnego poziomu. Zdobędziecie wielu zadowolonych klientów a i pewnie wzrosnie Wam sprzedaż wsród brytofilów.

 

A teraz żeby nie być gołosłownym :

 

http://allegro.pl/item207124603_guma_okrag...lory_od_ss.html

 

kupujemy za cenę JEDNEGO troka 10 metrów takiej gumy, do tego za cenę drugiego OSIEM lubb nawet DZIESIĘC krótkich "cywilnych"ekspanderów przekładamy zaczepy i mamy tyle bungee ile chcemy

:D

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain.

Link to post
Share on other sites

Chciałem się spytać, czy produkowane są patrolówki z DPM brytyjskiego? :roll: nie za bardzo odpowiada mi kapelusz, jednak z tego co słyszałem to ponoć nie ma w ogóle patrolówek, sam zresztą nigdzie nie znalazłem, oprócz tej czapki polowej na vest.pl .

 

Za to produkowane są holenderskie patrolówki z DPM i słyszałem, że ogólnie pasują do brytyjskiego kamuflażu. Prawda to jest?

 

Pozdrawiam i proszę bez żadnych śmiechów :).

Edited by KEZIU
Link to post
Share on other sites

Witam.

W chwili obecnej wojska Jej Królewskiej Mości uzytkuja kapelusze (2 rodzaje).Oraz czapki patrolowe starszego typu o których pisałeś a także czapki zimowe.

 

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?...products_id=734

 

Jest to wczesny 5 kolorowy DPM.Ogólni erzecz biorąc bardzo fajna czapka.Posiada ukrytą od wewnątrz zakładkę na uszy podobnie jak amerykańska rangerka.

 

Jeżeli ci nie odpowiada, to sugeruję zakup holenderskiej patrolówki albo bush chata.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites

Chciałem się spytać, czy produkowane są patrolówki z DPM brytyjskiego? :roll: nie za bardzo odpowiada mi kapelusz, jednak z tego co słyszałem to ponoć nie ma w ogóle patrolówek, sam zresztą nigdzie nie znalazłem, oprócz tej czapki polowej na vest.pl .

 

Ktoś już mnie o to pytał, a dokładniej o amerykańską patrolówkę w... brytyjskim DPM'ie. Nie, nie ma. Jeśli podoba Ci się coś innej armii (a nie ma tego na rynku w DPM'ie) jest prosty sposób - zdobądź to w OG/OD/oliwce/khaki. :D

Podpisuję się pod tym, co napisał Duncan, i dodam, że nie używa się już owych czapek z daszkiem i nausznikami. Widziałam ostatnio Lanca w takiej czapce, ale wiem skąd ją miał - rok temu, kompanijna maskotka [pluszowy tygrysek] została zmilitaryzowana i dostała taką czapkę. Owy Lanc miał się opiekować maskotką i jak można zgadnąć - tygyrysa podrzucił innym, a sobie zagarnął czapkę [sprytnie, co?].

Ja i mój kolega miałam kiedyś wyfasowaną super-starą kurtkę polową [zapinana na metalowe klipsy!], i oboje znaleźliśmy taką czapkę w kieszeniach kurtki. Od tamtej pory jestem przekonana, że do kurtki były dodawne czapki.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Witam.

Combat Jacket to inaczej ogólna nazwa kurtki bojowej.Obecnie sa używane combat jacket 94, 95 i poprawiona wersja tej oststniej tzw soldier2000.(do tego dochodzą różne parki itp)

 

Najlepiej daj zdięcie kurtki o która ci chodzi lub link do zdięcia to dostaniesz pełniejszą odpowiedz.

 

Ps swego czasu w jednym z topiców wypisałem co powinno się w takiej kurtce zgodnie z instrukcja znajdować.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites

A jak jest z kurtkami Combat Jacket? Widziałem zdjęcia paras'ów, dokładniej z 4PARA, którzy nadal ich używają (zdjęcia w ich galerii). Czy owe kurtki wyszły z użycia?

 

Właśnie nie, nawet dalej je fasują, np. patrz zdjecia, co zabierają obecnie żołnierze do Iraku.

Powiedziałabym, że jak dla mnie niespodzianką jest, że ktoś nosi jeszcze inne, starsze wersje. Zróbmy wyjątek dla spadochroniarzy, snajperów i boskich gości z RMC.

Link to post
Share on other sites

Poza tym dochodzi jeszcze Para-smock :wink:

Jak i liczne arktisowe wynalazki.

Innymi słowy, kurtek masz od groma do wyboru :wink:

 

Duncan, co do rozpiski to pozwolę sobie przekopiować fragmenty twoich postów tutaj :)

Kilka następnych informacji o kurtce :

-kurtka jest pokryta powłoka zmniejszającą wykrycie w podczerwieni , więc zalecane jest jej czyszczenie na sucho.

-w kurtkach typu cold weather(tzw parka falklandzka)gdy chodzi sie bez podpinki kaptur roluje sie i związuje ściągaczem(do kolucha po wewnętrznej stronie na karku)

-żołnierze często robili upgrade swoich kurtek przez doszycie dodatkowych kieszeni-np na ramieniu-zreszta to popularna metoda nie tylko u brytoli.

Kieszeń na opatrunek na prawym rękawie jest w modelach z lat 80-tych(wersja ogólnowojskowa)natomiast nie ma jej w wersji dla spadochroniarzy(ta z podszewką, guzikami zamiast rzep i "pieluchą").Zrezygnowano z niej w kurtkach pattern 94 i 95 na wniosek żołnierzy(bo stwierdzono że jeden opatrunek to nieporozumienie, ażołnierze i tak zabierali ich więcej o czym juz pisałem wcześniej).

Zamiast niej zołnierze doszywali inne kieszenie w zalezności od własnej inwencji twórczej , o czym tez juz wcześniej pisałem.

 

-guzik na kołnierzu znajduje się na kurtkach spadochroniarskich-nawet tych najstarszych(wersja 5-cio kolorowa DPM)jak i nowszych (z końca lat 80-tych-opis kurtki powyżej)jak i w patternach 94 i 95.

 

-kurtka teperate jak sama nazwa wskazuje nie jest kurtką na lato (do tego słuzy pattern95)tylko na zimę.do kompletu uzywa się pikowanych podpinek lub polara.Poniewaz jest to kurtka zimowa , na nia powinno sie dać białe ubranie maskujące.Do impregnacji używa sie min wyrobów firmy nikax(sorry za kryptoreklamę :wink: )polecanych zresztą przez samych żołnierzy.

 

 

Witam.

W armii brytyjskiej kurtka bojowa to nie tylko część ubrania ale równiez nośnik wyposażenia i jej waga może sięgac nawet 5 kg.

Oto wykaz wyposażenia żołnierza piechoty:

-w górnych kieszeniach powinny się znajdować różne pisaki, ołówek kopiowy i notes w wodoszczelnym futerale.

-na prawym rękawie znajduje się kieszeń na opatrunek , jednak żołnierze zabierają ze sobą większa ich ilość.(minimum to 3 opatrunki zwykłe i jeden większy na oparzenia)

-scyzoryk lub składany nożyk.

-pasta maskująca

-opócz tych rzeczy powinny jeszcze być:zapasowe bandaże,mały zestaw pierwszej pomocy,tabletki Dextosol,rękawice,kilka naboi smugowych,mała latarka z czerwonym filtrem+zapasowe baterie,zapalniczka,kawałek flaneli (do czyszczenia broni),torebki foliowe (do zakrycia ran w terenie skazonym chemicznie)nakrycie głowy(szalokominiarka),linka min 20 m(nylon).Twarde przedmioty powinno się owinąc w materiał żeby uniknąc siniaków podczas padów czy czołgania.

W wewnętrznych kieszeniach mozna trzymać zapasowe magazynki.W kurtkach typu 94 i 95 w pionowych kieszeniach mozna trzymać np mapę lub uzywać ich jako schowek na zuzyte magi.

 

Wykaz wyposażenia dowódcy druzyny:

-mapa (w wodoszczelnym mapniku

-zeszyt poleceń

-sznurek 50m (nylon)

-biała taśma minerska

-kompas (silva)

-kątomierze

-krokomierz

-zestaw pierwszej pomocy

-zestaw survivalowy

-narzędzia do wykonania tzw stołu plastycznego

-oraz wyposażenie takie jak zwykły zołnierz piechoty.

Identyczny zestaw powinien posiadac zastępca dowódcy.

 

Inne "ciekawostki"dotyczące kurtki bojowej:

-kieszeń tzw nerkowa słuzy do noszenia np zrolowanej podpinki.Zwiększa to komfort noszenia oporządzenia i chroni nerki.

-żołnierze często przyszywali do rękawów ściągacze z obcietych zużytych skarpetek.

-guzik na kołnierzu słuzy do podczepienia kaptura(logiczne)

-w bluzach p95 wewnątrz kieszeni znajdują sie otwory na pisaki itp(w starszych modelach znajdowały się one na lewym ramieniu)

-do bluz mozna podoszywać zielone lub czarne gumki.Będą one słuzyły do mocowania maskowania(żołnierze stosuja ten "patent" równiez na elementach PLCE-np szelkach).

 

Ufff...Mam nadzieję ze wystarczy.Jeżeli będziesz miał jeszcze jakies pytania to zapraszam na prv.Postaram sie odpowiedzieć na kazde pytanie.

 

Pozdrawiam.

Szaman.

Edited by leander
Link to post
Share on other sites

Witam.

Jest grubsza.Zaimpregnowana trudniej przemaka ale w stosunku do P95 przemoczona dłużej schnie.Można ją z powodzeniem używac na wiosnę oraz jesień i zimę np z polarem P95 lub swetrem wojskowym.

 

Jak dla mnie jest bardzo sympatyczną kurtką na chłodniejsze dni. Dobrym patentem są pionowe ekspresy (to czego mi brakuje w parce SAS) istnieja wersje tej kurtki własnie w wersji parka z zintegrowanym kapturem ale w Polsce nie spotkałem się z nimi.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites

 

Mały tips dla Ciebie. Jeśli wiesz, jak wygląda np. Combat Jacket '95 [czy też spodnie, albo '95 shirt], łatwo poznasz, co jest '94. Przedewszystkim - '94 ma...małe, ciemne guziki ['95 ma ogromne, zielone guziki].

 

Duncan, coś dla Ciebie, przeczytaj tekst z licytacji jeszcze raz:

 

brand new in the bag including nato number

 

Z tego, co wiem, podróbki nie dają numeru NATO'wskiego :D Poza tym firmy jak Web-tex, Viper czy AirJet ZAWSZE wyszywają swoje "inicjały" [na niektórych kamizelkach taktycznych wygląda to głupio np. Viper]. Tam tylko jest metka, którą się odrywa i cześć.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...