Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] S9 - PRO (Sig Sauer 90) [UHC]


Recommended Posts

eeee ABS to też przecież plastik. Z recenzji na zagranicznych forach [linki są dostępne w innym temacie na forum] wynika, że konstrukcja jest baaardzo sympatyczna.

 

Jeśli planujesz bawić się jakoś poważniej w snajpienie to i tak po niedługim czasie albo pomalujesz guna albo zawiniesz go w siatkę maskującą bo dłuuugi czarny kształt poprostu zabardzo rzuca się w oczy. A jeśli chodzi o wytrzymałość to snajperka to nie m'ka - nimi się nie rzuca :) chociaż mój sig już kilka razy rzucany był gdy w ogniu walki musiałem zmienić guna na boczną i nie było czasu zarzucić snajpy na ramię :P ale tak czy inaczej body to raczej nie problem wg mnie.

 

po pewnym czasie zawsze możesz przenieść całość do kolby mausera, mosina czy nawet zrobić własną :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sluchajcie poczytalem troche o tym, i zeczywiscie (moze) wasze sugestje sa trafne. Fajnym bajerem, (lecz zupelnie niepotrzebnym) w ss90pro, ktory mnie jara niesamowicie, jest to ze wyskakuja z niego luski :wink: no i wyglad. (abs = plastik, dzieki, ale to wiedzialem, co nie zmienia faktu ze abs jest lepsiejszy i lepiej wyglada).

 

1. Czy ss90pro nie da sie podkrecic tak aby osiagami dorownywalo VSR-10HFC (bo o ty mowa a nie TM) ??

 

2. Czy wiecie moze jak sie laduje vsr, tzn jak wyglada mag itp ??

 

3. A co do kolby. Jasne ze bardzo bym chcial miec drewienko, ale nie czuje sie na silach zeby to samemu zrobic :cry: oczywiscie probowac mozna, ale chodzi mi tu o zamontowanie kolby drewnianej. Boje sie ze popsuje lufe i cala odmontowana reszte (nieznam sie narazie na tym :roll: ) domontowyjac ja do kolby drew. (jak ??). A tak w () to kto moze mi zrobic kolbe :?: :roll: stolarz da rade ?? i ewentualnie jaki by byl tego koszt. Pamietajcie ze mowie caly czas o vsr-10 HFC ( chociaz nie rozni niczym prawie od tm http://airsoftatlanta.blogspot.com/2005/10...iew-usr-11.html )

 

To chyba wszystko... jesli ktos mialby ochote to napiszcie do mnie na gg to bardzo prosze, albo podajcie swoje plz, bo jestem zmiesznay, a chcialbym z kims pogadac, kto sie na tym zna. Dzieki, pozdo.

 

[ Dodano: Wto 03 Sty, 2006 ]

Aha... jeszcze fps. Dlaczego taka zornica w cenach i jakosci ( :roll: ) a fps bardzo zblizone. Jezeli to co pisza to prawda to ss90pro ma ponad 280fps :!: (niemozliwe :| ) 1J=330fps, to 280fps=0,84(84)J ( chodzi sie na matme ;) ). No i kolejne pytanie co z fps :?:

Link to post
Share on other sites
1. Czy ss90pro nie da sie podkrecic tak aby osiagami dorownywalo VSR-10HFC (bo o ty mowa a nie TM) ??

 

wg mnie da się. Ale nie ma ŻADNYCH gotowych zestawów do tunningu, więc jeśli nie masz smykałki do samodzielnego majsterkowania tor aczej marne szanse. sama konstrukcja jest dość nietypowa i różni się od innych snajperek więc trzeba się bawić samemu. aczkolwiek są ludzie, którzy na zagranicznych forach rpzedstawiają sposoby tunningu s9 [czy s90 w sumie to to samo] do ponad 550 fps

 

Pamietajcie ze mowie caly czas o vsr-10 HFC ( chociaz nie rozni niczym prawie od tm

 

bo to klon :P trudno żeby klony się jakoś dramatycznie różniły :)

 

Aha... jeszcze fps

ss90 w stocku ma max 280. vsr-10 ma tyle samo, po wyjęciu ciężarka na tłoku [który daje efekt "kopa"] moc wzrasta do 380 fps w stocku

 

podsumowując:

ss90 jest gunem dla cierpliwych oraz tych, którzy lubią grzebać [jak ja]. Jeśli nie cuzjesz się w tym mocny a chcesz po pewnym czasie lub etapami tunningować guna żeby był prawdziwą snajperką to bierz vsr TM albo HFC bo ceny sa bardzo zbliżone a jakość podobno rpawie ta sama ale co to HFC to dopiero się okaże za 0,5 roku kiedy ktoś naprawdę będzie go ostro używał

Link to post
Share on other sites

co wymieniałeś/zrobiłeś nowego w swoim gunie?

 

Jaką średnicę ma lufa wewnętrzna w Sigu? Bo nie wiem czy ma sens wymienianie jej na lufę z allegro za 20zł (niby 6,03)

 

po kolei - wymianie w sumie uległą chba tylko prowadnica sprężyny na metalową z gwoździa i O-ringa :) no i dołożyłem drugą sprężynę od krótkiego glocka by allegro. Chcę włożyć zamiast oryginalnej sprężyny która niestety jest dość miękka sprężynę z shotguna allegro, która jest mocna jak diabli, ale jest 5 cm za krótka... musze pomyśleć jak to obejść, bo już nie mam miejsca na dłuższą prowadnicę.

 

przede wszystkim wszystkie prace polegały narazie na uszczelnieniu konstrukcji, i tutaj zabawy było już makabrycznie dużo - począwszy od poszerzenia głowicy tłoka i uszczelnienia jej, aż do wlotu kulki :P

 

co do lufy - z tego co wiem, w stocku jest 6,08 więc przesiadka na 6,03 miałaby sens i wiem, że ja takową planuję kiedy tylko pozwoli mi na to stan budżetu :)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie (głównie do Kakaroth'a, który mi już niegdyś pomógł za co wdzięczny jestem :) ) ile wynosi skok tłoka w Sig Sauerz'e, o którym mowa?

 

I jaki jest stosunek objętości tłoka do objętości lufy?

 

Jeśli ktoś zna ów stosunek w innych wyborowych karabinkach, może śmiało sie wiedzą podzielić, myślę że nikt na tym nie straci

:wink:

Link to post
Share on other sites

Jak wyliczyłem skok tłoka to jakieś 8 cm co przy średnicy 2,3 cm daje 33.2 cm^3 pojemności. Lufa ma dlugość 61,5 cm i jak podaliście 6,08 średnicy do daje 17,8 cm^3. Daje to stosunek obiętości tłoka do lufy 1,86. Z tego co wyczytałem na forum nie powinien on być niższy niż 1,6 (ten zalecany w bardzo szczelnych replikach). Akurat Super 9 i pochodne do takich nie należą. Jeśli uszczelnimu lepiej karabin myślę że możliwe bedzie przyjecie współczynnika 1,7 czyli wydłużenie lufy do (maksymalnie) 67cm. Mam nadzieje że odrobine pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam to co napisał Irwinem, że bez uszczelniania to w S9 nawet nie warto wydłużać lufy bo to nie ma sensu. Wiem, że uzytkownicy tej broni nawet skracali lufę, żeby zwiększyc osiągi bo ta co jest była troche przy długa. Więc bez uszczelniania całego układa nie warto przedłużać. Tylko przy dobrym uszczelnieniu mozna spróbować włożyć nieco dłuższą i węższą lufę, żeby to miło lepsze osiągi.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak mogę uszczelnić te wykonane z miękkiego plastiku nasadki w tłoku tłoczące powietrze? Zauważyłem, że jest tam spora nieszczelność, nawet dość spora, rzędu kilku części milimetra. Narazie ubiłem w te główki zwinięty kawałek chusteczki, ale nie wiem czy to nie wypadnie od razu.

 

 

Jakiego oleju używacie do uszczelniania guna/smarowania go? Bo nie wiem czy muszę kupować taki za 15 zł, którego są dwie stołowe łyżki (sic!), czy odpowiedni znajdę w jakimś sklepie/ markecie budowlanym.

Link to post
Share on other sites
Aha... jeszcze fps. Dlaczego taka zornica w cenach i jakosci ( :roll: ) a fps bardzo zblizone. Jezeli to co pisza to prawda to ss90pro ma ponad 280fps :!: (niemozliwe :| )    1J=330fps, to  280fps=0,84(84)J  ( chodzi sie na matme ;)  ). No i kolejne pytanie co z fps  :?:

 

Może i się teraz czepiam, ale Energia kinetyczna czyli ta o której mowa ma wzór (m*v^2)/2 a to oznacza, że jest też zalezna od masy kulki. Słyszałem, że s9 pro ma 310fps (!!!) na kulkach 0,2. Daje to 1,17 J (!!)

 

A pozatym o Energii Kinetycznej uczy sie na fizyce...

 

A do mojego przedmówcy:

Na allegro można znaleźć fajny olej silikonowy dla mysliwych. 200ml za 20zł. Osobiście uzywam Coll-Fu, który polecam...

Link to post
Share on other sites
ak mogę uszczelnić te wykonane z miękkiego plastiku nasadki w tłoku tłoczące powietrze?

 

Ja głowicę cylindra uszczelniłem siliconem a głowicę tłoka rozepchałem podkładką pod śubę [można użyć O-ringa] i uszczelniłem do kompeltu siliconem [takim ee do glazury chyba :P]. Co do smarowania radzę uważać, bo już kilka razy udało mi się zalać HU a potem rozbieranie i odtłuszczanie gumki to sporo roboty... Suga nie trzeba sporo smarować - to snajperka i nie wywala się w powietrze tysięcy kulek :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam swoja S9 od kilku miesięcy, zrobiłem już duzo zmian, tak że z osiągów jestem na razie zadowolony, ale cały czas zastanawiam się po co mam uszczelniać głowicę tłoka??!!Nich ktoś mi to wytłumaczy, bo sprawdziłem prace głowicy tłoka w czasie pracy i z tego co widze to szczelnianie w tym miejscu nastepuje automatycznie!!Prosze sprawdzić!!

Link to post
Share on other sites

prosty sprawdzian - wyciągasz sprężynę z cylindra, montujesz całość bez sprężyny, po czym dmuchasz rpzez głowicę do środka Trzymając tłok w miejscu. Jesli da się dmuchać, to oznacza to, że głowica tłoka puszcza powietrze, czyt. jest nieszczelna. Wiem, że przy spuszczaniu srpężyny pęd rozszerza samoczynnie ten "kapturek" jednak nie działa to [wg moich obserwacji] tak do końca dobrze. Po uszczelnieniu w/w elementu przyrost prędkości jest zauważalny gołym okiem, dlatego zdecydowałem się na zrobienie czegoś takiego we wszystkich sigach, które przerabiałem.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

przerobiłem już łącznie 4 sigi [łącznie z moim]. Co do lunety no to tu już kwestia osobistych preferencji :) osobiście planuję zakup czegoś w stylu 3-9x40 ew 3-9x52 jeśli fundusze pozwolą. Latam narazie z 3-7x28 i też nie jest źle :) co do zooma: w sumie duże przybliżenie przydaje się do przeczesywania krzaków z daleka ale przy strzelaniu i tak używam najmniejszego [3x] więc w sumie to już rób jak uważasz

Link to post
Share on other sites

ja mam nadal stockowego stałego HU jak Ci już pisałem... w związku z czm powtarzalność mam ładną i w sumie odchyleń nie widać większych do tego stopnia, że gdy za pierwszym razem nie trafię to przy 2 biorę odpowiednią poprawkę i trafiam już z reguły :)

 

wg mnie wina leży po stronie regulacji HU, nie samej gumki... może mocowanie jest gdzieś luźne? albo na mrozie są problemy z termokurczliwością materiałów? tu bym szukał problemu.

Link to post
Share on other sites

ad1

w starszych modelach [uHC] tak, bo przy wymianie lub dokładaniu sprężyny może ona się złamać przy podstawie [kiepski plastik]

 

ad2

oczywiście, że tak. im tłok cięższy tym sprężyna potrzebuje więcej mocy, żeby go przesunąć. jeśli ruch jest wolniejszy powietrze jest sprężane wolniej i tym samym siła działająca na kulkę jest mniejsza... wniosek prosty

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Szkoda :/ A juz ialem nadzieje to Sig na snajperasg.pl to ten sam co na military.pl Swoja droga dalej nie mam pewnosci czy to sa rozne modele - fotki takie same, stara wersja siga byla bez hup upa, wiec moze to ta sama aahh nie wiem. Military.pl pytane zapytane jaka to wersja odp: "Ta sama, ktora mielismy" hahaha :D:D:D

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...