Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gogle z żółtą szybką ??


Recommended Posts

Mam okazje kupić tanio używane gogle z żółtą szybka. Mam pytanie: Czy lepsza jest żółta szybka czy szukać z normalną przeźroczystą ?? Mam do wyboru gogle firmy Salic i orginaln cebe, które są lepsze ?? Opłaca sie brać z żółtą szybą ?? Czy to w jakiś sposób uławtia widzenie ?

Link to post
Share on other sites
W zoltych slonce niezle po oczach daje.

To nie patrz w słońce. :twisted:

 

Ja korzystałem w żółtych szybek i muszę przyznać, że są o wiele lepsze od przeźroczystych, bardzo dobrze wyostrzają zieleń. Teraz używam brązowych i też dobrze wyostrzają i nieco przyciemniają, ale żółte uważam za lepsze.

Link to post
Share on other sites

Nie będę się spierał, bo korzystałem z żółtych w letnim sezonie i słońce mi nie przeszkadzało, pamiętam, że jak je pierwszy raz założyłem to powiedziałem „O ku…. ale zaje…..”. Ale jak już pisałem teraz mam brązowe okularki ( http://www.uvex.pl/nawigacja/show.php?id=37 ) i problem rażenia nie występuje. Szkoda tylko, że chyba nie robią takich szybek, bo na pewno bym kupił i korzystał z gogli. A wracając do tematu to jeszcze raz polecam żółte, zamiast przeźroczystych.

Link to post
Share on other sites

Gogle z wymiennymi szybkami są faktycznie najlepszym pomysłem...będziesz mógł sam przetestować które ci bardziej pasują....ja osobiście używam szybek żółtych i nie zamieniłbym ich na żadne inne ...rozjaśniają w lesie i wyostrzają widziany obraz ...dlamnie ideał :twisted: 8)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam gogle z wymiennymi szybkami. Używam takich od 3 lat do airsoftu i sprawdzają się. Żółte szybki - wyostrzają KONTURY, stąd poprawiają obraz (przydatne również u osób z wadą wzroku), są szczególnie zalecane np. przy szarówce, Ale ogólnie sprawdzają się w wielu sytuacjach i podpiszę się pod słowami że są lepsze od przezroczystych (też na śniegu, choć w śniegu odbija się słońce ;P więc to kwestia gustu). A w nocy tak naprawdę niewielka różnica jakie masz na pysku, co najwyżej światło latarki wydaje Ci się żółte hehe (pamiętacie Janów I ?)

Link to post
Share on other sites
A w nocy tak naprawdę niewielka różnica jakie masz na pysku, co najwyżej światło latarki wydaje Ci się żółte hehe (pamiętacie Janów I ?)

Jest znacząca różnica. Jak w nocy używasz gogli z żółtą szybą to później ściagsz tego terminatora który miał tą głupią zółtą latarkę! ;) :lol:

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o zastosowanie w dzień to tak ja pisali przedmówcy – bajer, hiper, termo, ultra ,monsta git 8)

 

Wieczorem przychodzi jednak taki moment w którym szkła przestają „wyostrzać” a zaczynają „przyciemniać” i wtedy zdecydowanie lepiej widać przez szybki przeźroczyste – sprawdzone na wieczornych i nocnych spacerach(samochody, latarnie lub coś na tle gwieździstego nieba widać nieźle ale to co mamy pod nogami na słabo oświetlonej drodze to już zagadka). Z reszta jest to dosyć logiczne: aby można było poprawić kontrast/ostrość widzenia musimy mieć różne barwy a nocy wszystko ciemne przecież jest :wink:

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Bardzo długo używałem żółtej szyby w masce paintballowej. Kiedy graliśmy o zmierzchu (wieczór, deszcz itp) i nie zdejmowałem maski przez kilka godzin, to po zdjęciu stwierdzałem - o cholera, ale już ciemno. Żółta zdecydowanie rozjaśnia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...