Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria baterii nie równa


Recommended Posts

Z punktu widzenia laika to bateria baterii nie równa. Nawet tzw. alkaliczne jednej marki pociągną dłużej innej krócej. I nie mowa o kilku procentach, ale raczej o kilku razach. Przykład pewnego znanego producenta mebli markującego też baterie alkaliczne i jakieś znane marki baterii jak Energiser, to chyba przykład dosyć wyrazisty.

Jak już o akumulatorach mowa to no-name i markowe też wydaje się z punktu użytkownika, dzielić przepaść (w trwałości, możliwości ładowania i żywotności). Do tego dochodzi jeszcze pytanie czy czasem akumulatorki nie były podładowane i potem przeleżały dobry czas na magazynie. Czy wtedy nawet nowy no-name wypada lepiej ?

 

To wyżej to tylko obserwacje i pytania użytkownika raptem paru (3ech) baterii do aega, a większej ilości baterii oraz akumulatorków w wszystkich innych urządzeniach.

 

Diabelnie mnie interesuje jak to wygląda w oczach specjalisty, oraz dodatkowo jak można się ustrzec przed zakupem czegoś niskiej (tudzież zjechanej) jakości.

 

Pozostaje mi chyba przyłączyć się do przeprosin off-topicowych.

Link to post
Share on other sites

Temat stary jak elektryki. I nie rozumiem przeprosin za "off-topic". Przecież to dział "Ogólne techniczne".

 

Powiem krótko - stawiać na sprawdzonych producentów ogniw i w dodatku czytać specyfikacje danego modelu ogniwa. Przede wszystkim zwracając uwagę na opór wewnętrzny - im większy, tym mniej dane ogniwo nadaje się do zastosowania przy podkręconej replice.

Czyli: napięcie i pojemność pakietu to nie wszystko. To może nawet nie połowa sukcesu.

 

-

Link to post
Share on other sites

No właśnie tak pisałem tam chytrze by od upgrade maniaków wyciągnąć, a tu Capp się wmieszał w szyki 8) Najbardziej mnie interesuje co dzieje się z akumulatorkiem, jak poleży swój czas a był kiedyś naładowany. Jaki to ma wpływ na wydolność.

 

Z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Jak już jest topic o bateriach to mam pytanie.

Na machinegunie kupiłem G36 z baterią 1100 8.4 (mini) teoretycznie powinny to byc baterie zrobine z ogniw firmy sanyo. Jak widziałem na zdjęciach na machinegunie to na ogniwach widnieje napis sanyo zaś u mnie tylko pisze na nich GC. A i jeszcze jedno pytanie czy te baterie u wszystkich mają kształt bateri R6.

(przepraszam za oftopic)

Pozdrawiam

Krzys

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

chętnie bym odgrzał ten temat. nie mogę siebie nazwać expertem więc chciałbym dowiedzieć się o marki najlepszych baterii.

Słyszałem opinie różne że firefox dobra marka że shit najgorszy turnigy dobre i turnigy budżetowe.

Więc chciałbym aby użytkownicy wypowiedzieli się,

które marki produkujące baterie (li-poly w szczególności), nazwali by mercedesami wśród baterii a które są naprawdę niegodne uwagi.

Link to post
Share on other sites

Uważam, że można byłoby otworzyć nowy wątek poświęcony Twojemu pytaniu. W tym praktycznie nic nie zostało poruszone, a sam fakt, że jest sprzed... 6 lat, może trochę niektórych dziwić (zaraz posypią się posty o złotych [w tym wypadku złoto chyba nie wystarczy :P] saperkach, itp.).

 

Nowy wątek powinien mieć też bardziej standardową nazwę, łatwiejszą do wyszukania. Zróbmy tak - jeśli temat się rozwinie, to wydzielę posty, a ten zakopię z powrotem na jego miejscu.

 

Równocześnie oświadczam, że posty z uwagami na temat wieku tego tematu będą bez ostrzeżenia usuwane.

 

A jeśli chodzi o moje doświadczenia, a także to co wyczytałem (przy czym sam używam na razie wyłącznie tradycyjnych pakietów więc na temat Litowców się nie wypowiem): ludzie zawsze chwalili akumulatory Sanyo RC oraz G&P. W dalszej kolejności zwykłe Sanyo. Ja do tej listy dopisałbym kolejno Firefoxa oraz Intellecta, pomimo tego, że wielu ludzi ma o tych akumulatorach złe zdanie (ja byłem zadowolony, a wielu Firefoxów używam do dzisiaj).

Z akusów dołączanych do chińskich replik - najpierw JG (Shuang Bao), później Cyma, a później cała reszta chinoli. Najgorsze pakiety z jakimi się spotykałem, to te dołączane do AK APSa oraz wszelkie sygnowane Hero Battery :).

Link to post
Share on other sites

Ja się odezwę co do Li-poly:

Najgorsze są chińskie no-name.Średnia półka to Zippy, Turnigy itp. "Mercedesami" są Kokamy i Fullymaxy.

To były Li-pole modelarskie, co do airsoftowych których najlepiej wykorzystywać tylko gdy nie ma miejsca to idzie tak:

asg/firefox(już sam nie wiem które gorsze)>ge power/power bean>g&(no i nie pamiętam która to była firma :/ )

Klasyfikacja AS-owych bateri jest ułożona według mnie, i tu mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mielibyście do wyboru pakiet LiPo Power Bean i pakiet LiPo Firefox, to które są dla was lepszym zakupem?

Poprzeglądałem trochę forum, obie firmy mają swoich fanów i antyfanów, ale Firefox chyba prowadzi..

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...