Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powtorka z Wielkiej Brytanii w Niemczech?


Recommended Posts

Witam,

 

dzis rano w radiu uslyszalem komunikat, iz jakies niemieckie poslisko chce wprowadzic ustawe calkowicie eliminujaca replik asg w Niemczech[zakaz importu oraz uzywania przez osoby cywilne]. Jak narazie to wiem tylko tyle co zdazylem rano wylapac. Przykre jest to, ze raczej niemcy na to pojda i zlikwiduja ten [i tak tutaj sponiewierany] sport..

 

A tak na marginesie.. to niemcy maja ograniczenie mocy replik broni palnych do energii nizszej niz 0,5J. Jak do tad to i tak chowali sie po lasach z upgreadowanymi Japoncami;-)

 

Takze Panowie, jedynie czekac az u nas jakis "wyksztalcony" oraz "inteligentny" posel /poslanka zabiora nam ten tak "brutalny", "wulgarny", "uczacy nienawisci" i "przemocy" sport...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

też o tym słyszałem, chyba nie będą mogli nam zabrać tego sportu od tak sobie, jeszcze powiem bratu zeby popatrzyl po kodeksach na luki prawne, zeby wrazie czego mozna bylo legalnie uczestniczyc w tym sporcie

 

a co do granicy mocy ich replik moga miec chyba nawet do 2-3 j ale musza miec smieszny znaczek F(to i tak lepiej niz w usa odblaskowa lufe i zero zabawy)

Link to post
Share on other sites

na razie, o ile sama idea założenia takiej strony jest szczytna i ja jestem za, to myślę, że mamy (w czarnym scenariuszu) jakieś pół roku spokoju (wybory, cd dotychczasowych przepychanek politycznych itp).

a potem zobaczymy czy ktoś "inteligentny inaczej" z rządu nie wpadnie na jakiś pomysł z rejestracją broni itp.

 

jeśli będzie zakaz, to zakładamy stronę. :smutny: ....

 

pzdr. Bartek

Link to post
Share on other sites

Jasne, wtedy to jest musztadra po obiedzie, opinia publiczna ustawiona, ustawa napisana - komu będzie się chciało to wtedy zmieniać? I jak wtedy zmieścić całą akcję w rótkim czasie?

 

Na 100% możemy się przygotować:

- przygotować opis airsoftu dla laików (odpowiednio uwznioślony i nawiązujący do tradycji międzywojennych i niepodległościowych:) ),

- przygotować informacje dla mediów,

- przygotować listę krytycznych punktów ew. prawa, które by nas satysfakcjonowały (rejestracja replik, zezwolonie, od 18 lat itp)

- uderzyć do sklepów i dystrybtorów w europie i stworzyć wspólny front,

- zastanowić się kto może nam pomóc (zieloni?, tęczowi?, LPR?),

- zrobić listę osób i dojść, któe mogą pomóc w przebiciu się do decydentów.

Link to post
Share on other sites

dobrze mówi, dac mu wódki (rumu)

 

co do pomocy, to może Zieloni?

trochę to naciągane, ale zawsze można argumentować, że członkowie społeczności airsoft chronią przyrodę i płoszą kłusowników ( w sumie takie są fakty)...

 

co do prawa, to myslę, że regulamin wumasg jest już pod ręką. I spokojnie mozna go używać, uznając go za najbardziej odpowiedni i stworzony przez ludzi z doświadczeniem.

Link to post
Share on other sites

Dla Niemiec to żadna różnica, tam to i tak podpada pod Waffengesetz, normalny airsoft jest tam już od dawna praktycznie nielegalny. Daj sobie spokój z sianiem paniki, bo takich tematów w tym tygodniu zakładano już chyba kilka...

 

Jeśli ktokolwiek weźmie się za wprowadzanie obostrzeń prawnych, to i tak nie masz szans wpłynięcia na tego typu decyzje - walkę o to prowadzi się z myślą o zebraniu głosów wyborców, a środowisko airsoftowców to tak marginalna liczba w wyborach, że spokojnie mogą sobie ich podarować. Jeśli jeszcze ostatnie wybory Ci tego nie uświadomiły, grubo ponad 50% wyborców nie interesuje program polityczny i jego merytoryczna spójność. Dla tych ludzi kolesie biegający z plastikowymi atrapami karabinów (kosztujących tyle, co ich 2 lub 3 pensje) po lesie zamiast normalnie służyć w wojsku lub jechać do Iraku to co najmniej kuriozum - są inni i mają kasę, więc nikt ich żałował nie będzie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Odwołujesz się do mojego airsoftowego patriotyzmu? Po co, skoro przedstawiam Ci fakty jakimi kierują się politycy rządzący tym krajem?

 

Nie traktuj zabawy zbyt poważnie, to będziesz żył w mniejszym stresie.

 

A jeśli chcesz coś zmienić, to przemyśl, kogo wynieść na "salony" w przedterminowych wyborach. Więcej nic nie zrobisz.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
a potem zobaczymy czy ktoś "inteligentny inaczej" z rządu nie wpadnie na jakiś pomysł z rejestracją broni itp.
Nie wiem czy wiesz ale rejestracja broni obowiązuje od kilkudziesięciu lat.

 

Odwołujesz się do mojego airsoftowego patriotyzmu? Po co, skoro przedstawiam Ci fakty jakimi kierują się politycy rządzący tym krajem?
Bo tak wygląda dyskusja na tym forum. 98% pisze w trybie zyczeniowym i jęczą jak chcieliby, żeby było, nie poświęcając nawet sekundki żeby to przypasować do otaczającej rzeczywistości.

 

Ciekawe, że w wątku o AS w Niemczech tylko jeden post mówi o tym kraju a reszta mówi o Polsce.

 

[foka poprawilem ci takiego babola, ze dramat, flaszke mi wisisz, wstyd chlopie! - cyn]

Link to post
Share on other sites

Bo nawet jeśli tam wprowadzą całkowity zakaz replik, to im to już żadnej różnicy nie zrobi. To inny kraj, tam się inaczej gra i inaczej załatwia repliki. Znacznie bardziej przypomina to nielegalne operacje w cywilizowanym państwie. Większość z tych ludzi gra wyjazdowo poza granicami kraju, także w Polsce.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
a potem zobaczymy czy ktoś "inteligentny inaczej" z rządu nie wpadnie na jakiś pomysł z rejestracją broni itp.
Nie wiem czy wiesz ale rejestracja broni obowiązuje od kilkudziesięciu lat.

 

 

niejasno się wyraziłem, miałem na myśli rejestrację sprzetu ASG (w szerokim znaczeniu tego słowa)

 

a że temat zrobił się poniekąd offtopic, to wynika z prostego faktu, że ludzie widząc sytuację w Niemczech obawiają się o analogiczne działania u nas.

Link to post
Share on other sites
niejasno się wyraziłem, miałem na myśli rejestrację sprzetu ASG (w szerokim znaczeniu tego słowa)
Ale kiedy chcesz rozmawiać o tworzeniu prawa musisz być bardzo dokładny a nie takie...

 

a że temat zrobił się poniekąd offtopic, to wynika z prostego faktu, że ludzie widząc sytuację w Niemczech obawiają się o analogiczne działania u nas.
Ale o dtego juz jest dedykowany wątek więc po co drugi?
Link to post
Share on other sites
Większość z tych ludzi gra wyjazdowo poza granicami kraju, także w Polsce.

 

Inicjatywy obywatelskie zostawmy, bo już raz się nie zgodziliśmy przy okazji reklam na WMASG, ale powiedz mi Kret jak oni (Wy?) te repliki w takim razie wożą przez tę granicę? Gdzie grają (nie wiem jak w Niemczech, ale we Francji w ogóle nie ma czegoś takiego jak publiczny las)?

 

Jeśli się okaże, że można grać i w takich warunkach to może faktycznie szkoda się szarpać. Mi zwisa czy będę musiał przejść jakieś badania, zablić kilka stó więcej za replikę itp, bo jestem dorosły i jakoś sobie poradzę. Chodzi mi tylko o to, że jeśli już mnie złapią, to żebym dziecięcia i małżonki nie osierocił.

Link to post
Share on other sites

Skoro jesteś dorosłym ojcem i mężem to chyba się domyślisz, że wszystko się da zrobić. Najogólniej, większość cywilizowanych imprez airsoftowych tak czy inaczej odbywa się w tajemnicy przed resztą społeczeństwa - duży odosobniony teren, mało spacerowiczów i daleko posunięta dyskrecja to coś, co się praktykuje nawet w naszym kraju (o ile mówimy o osobach dorosłych). Wiele więcej nie trzeba, żeby zmontować strzelanie w Niemczech. Spotkamy się, to pogadamy - mieszkam teraz w Ostrowie Wlkp., może mi się kiedyś do Was uda wpaść.

 

Ale nie siej paniki, bo nikogo nie osierocisz, co najwyżej wlepią Ci za posiadanie broni - pierwszy powinien być w zawiasach ze względu na znikomą lub "obniżoną" (pewnie nie ma takiego terminu) szkodliwość czynu. A i to wtedy, gdyby uchwalono podobne jak w Niemczech prawo - czyli klasyfikujące repliki airsoftowe jako broń palną. Generalnie społecznie i zawodowo jesteś wtedy trochę spalony (skazanie i CRS, spora grzywna, oczywiście konfiskata sprzętu), ale nikt Cię za to (przynajmniej w Niemczech) zabijać nie będzie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że chyba Ty pisałeś, że rejestracja nie przejdzie z powodu braku możliwości identyfikacji konkrentego egzemplarza.

 

Zatem wniosek z tego taki, że należy regulować sprzedaż (od 18 lat) oraz udzielać zezwoleń na posiadanie repliki (zezwolenie przyczepione do osoby, hurtem na wszystkie repliki);

 

Za publiczne obnoszenie się z replikami - grzywna, za napad z repliką kara jak za napad z bronią, za celowanie w cywili publicznie - kara jak za stworzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia, czy jakoś tak.

 

Wykonalne, opinię publiczną ucieszy, nas nie przerazi, ustawodawca wszystkie instrumenty już ma gotowe. Same zalety.

Link to post
Share on other sites
Zdaje się, że chyba Ty pisałeś, że rejestracja nie przejdzie z powodu braku możliwości identyfikacji konkrentego egzemplarza.
Zgadza się, i nadal tak myślę. Ale jest to bardziej prawdopodobne niż uznanie ASG za broń palną ;)

 

Zatem wniosek z tego taki, że należy regulować sprzedaż (od 18 lat) oraz udzielać zezwoleń na posiadanie repliki (zezwolenie przyczepione do osoby, hurtem na wszystkie repliki);
IMO to najlepsze rozwiązanie, ale zamiast pozwolenia ograniczyłbym się do rejestracji.

 

za napad z repliką kara jak za napad z bronią
Już tak jest.
Link to post
Share on other sites

Teraz moje pytanko czy komuś wiadomo, co robili Niemcy w sensie czy próbowali coś zmieniać taj jak my teraz kombinujemy. (W innym temacie)

Jeśli tak to czy wiadomo coś na temat, w jaki sposób to robili i czy to przyniosło jakieś efekty?

Pytam z ciekawości.

Link to post
Share on other sites
IMO to najlepsze rozwiązanie, ale zamiast pozwolenia ograniczyłbym się do rejestracji.

 

No dobra, ale to nie mogłaby być rejestracja repliki/replik, bo nie mają numerów, czyli byłaby to rejestracja faktu, że taki, a taki ma w domu replikę lub repliki. Nie bardzo widzę gdzie wartość dodana takiej wiedzy.

 

Jaka byłaby różnica między zezwoleniem, a rejestracją? Żeby to miało sens za brak rejestracji powinna grozić jakaś kara, a tym samym jest to to samo co zezwolenie (de facto, bo pewno mogą byc różnice w żargonie prawniczym).

Link to post
Share on other sites
No dobra, ale to nie mogłaby być rejestracja repliki/replik, bo nie mają numerów, czyli byłaby to rejestracja faktu, że taki, a taki ma w domu replikę lub repliki. Nie bardzo widzę gdzie wartość dodana takiej wiedzy.
Cały czas mówię o rejestracji człowieka a nie repliki. Po co? Nie mam pojęcia, ale władza lubi rejestrować.

 

Jaka byłaby różnica między zezwoleniem, a rejestracją?
Kluczowa!!! Bo zezwolenie mogą Ci wydać albo nie i masz problem. A rejestracja jest obligatoryjna. Po prostu sobie zapisują, że masz i nie muszą na to udzielać Ci zgody.

 

Żeby to miało sens za brak rejestracji powinna grozić jakaś kara
W przypadku wiatruwek o ile wiem jest to grzywna.

 

a tym samym jest to to samo co zezwolenie (de facto, bo pewno mogą byc różnice w żargonie prawniczym).
Nie jest to samo.
Link to post
Share on other sites

Idziesz do sklepu, kupujesz, pan za ladą prosi o dokument tożsamości, "rejestruje" Twoje dane (imię , nazwisko, adres, wiek) i sprzedaje ci replikę. W swojej bazie odnotowuje (np w sieci możnaby zrobić bazę dla policji) że kupiłeś M4A1, a przy okazji już widzi że wczesniej kupiłeś AK47, i Glocka.

Wartość takich danych jest w zasadzie żadna, ale przede wszystkim ma to działać "psychologicznie" na ewentualnych dowcipnisiów. >"....mają mnie w bazie, wiedza co kupiłem jak zrobię "napad" to mnie znajdą ....."< I w zasadzie to chyba jedyny sposób na próbę jakoś, w razie co, załatwienia usankcjonowania sprawy zakupów i posiadania replik.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...