Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

komplet m-65 - co wchodzi w skład ?


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że referowanie się do mnie z użyciem mojego nicka wystarczy...

 

Zrozumiałem, że spodnie bojowe M65 można nosić w komplecie z koszulą garnizonową, które posiadam, i bardzo dziękuję za tę informację.

 

Po czym Deimos twierdzi, że istnieją jakieś spodnie do kompletu z koszulą garnizonową. Pytanie następne brzmi, co to za spodnie i czy to te same co bojowe M65?

 

Gdzie tu niejasność?

Link to post
Share on other sites
Myślę, że referowanie się do mnie z użyciem mojego nicka wystarczy...

Nie powiedziałem "słuchaj, Jezus", gdybyś nie zauważył.

A teraz mówię: "Słuchaj, Kret".

Bzdura. Do M-65 była noszona WEŁNIANA KOSZULA.

Spodnie M-65 są/były elementem zestawu Cold-Wet Weather Uniform i NIE BYŁY używane w Wietnamie!

Po czym Deimos twierdzi, że istnieją jakieś spodnie do kompletu z koszulą garnizonową.

Istnieją

Pytanie następne brzmi, co to za spodnie i czy to te same co bojowe M65?

Gdyby tak było, to by Ci napisał wprost. A tak nie jest.

Koszula (późny model)

1014a.jpg

Spodnie:

spodnie8aa.th.jpg

Gdzie tu niejasność?

Już wiesz?

Link to post
Share on other sites

witam wszystkich :-)

 

jako, że od dawna ,,szęśćpiątka'' to mój ulubiony ciuch (choc na chwile obecną nie mam w szafie żadnego z elementów tego odzienia :-( dorzucę moje 3 grosze (centy?)

 

zestaw m65 to spodnie, kurtka oraz parka z kapturem obszytym sztucznym futerkiem (we wczesniejszych wersjach futrem jenota) i wzmocnionym drutem. Kaptur jest na tyle duży, że spokojnie mozna go narzucić na hełm m1. W wersji na chłodniejsze dni zakłada się na spodnie i koszulę garnizonową (była o tym mudurze mowa wyżej, znam przynajmniej trzy modele koszuli garnizonowej i dwie wersje spodni, ale to jest temat na odrębny watek) spodnie m65 i kurtkę m65. Jeśli temperatura spada, dopinamy pikowaną podpinkę do spodni i kurtki (sweter też sie przyda). Jak robi się NAPRAWDĘ zimno zakładamy parkę, która ma być obszerna lecz nie krępująca ruchów.

Mundur m65 zastąpił wcześniejszą wersję umundurowania m51 składającą się z kurtki i parki i podobnie jak swój poprzednik, pomyślany był na zimną i bardzo zimną porę.

Dodatkiem do tego muduru były długie do łokcia rękawice arktyczne i buty od swoich kształtów nazywane Mickey Mouse, podobno PIEKIELNIE ciepłe :-)

 

Tak więc, jak już to padło wcześniej, jeśli chcieć trzymać się realiów to do spodni m65 można nosić sweter (OG oczywiście), koszulę garnizonową lub kurtkę, ale nie zielone BDU (które - moim zdaniem - jest cywilną kopią woodlandu, nie było bowiem zakontraktowanego dla US Army zielonego munduru kroju BDU), zaś do kurtki m65 - TCU (stawiam na drugi i trzeci model, jeśli pierwszy, to jeszcze m51) tudzież garnizonowe spodnie.

 

pozdr

w

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

o, albo to, że garnizonówki to były dwa modele, wczesniejszy M51 bez mankietów i z wklęsłymi guzikami z prostymi klapami na kieszeniach oraz późniejszy M65, z mankietami, wypukłymi guzikami oraz innymi klapami kieszeni.

 

to też ma się nijak do tematu :lol:

Link to post
Share on other sites

Nie kojarzę żadnych fotek z początkowego okresu drugiej wojny w Indochinach by młodzi GI nosili mix TCU i garnizonowy, ale stary już jestem i pamięć może nie fungować należycie :-) W każdym razie w pozycjach mi dostępnych pp. Lylesa i Stantona tego nie dojrzałem, jakieś fotki lub wskazanie źródeł byłoby więc wskazane :-)

pozdr

w

Link to post
Share on other sites
Nie kojarzę żadnych fotek z  początkowego okresu drugiej wojny w Indochinach by młodzi GI nosili mix TCU i garnizonowy, ale stary już jestem i pamięć może nie fungować należycie :-) W każdym razie w pozycjach mi dostępnych  pp. Lylesa i Stantona tego nie dojrzałem, jakieś fotki lub wskazanie źródeł byłoby więc wskazane :-)  

pozdr

w

 

K.LYLES, US INFANTRY VIETNAM, ss. 27, 33.

K.LYLES US AIRBORNE VIETNAM, ss. 25, 33, 35, 42.

 

czy mam szukać w innych 8)

 

[ Dodano: 09 Maj 2006 00:38 ]

Fajnie, a co to ma wspólnego z tematem?

 

jest to info dla tych którzy kojarzą Nam mylnie zresztą tylko z kompletem TCU lub OG107, bywały także mixy.

Link to post
Share on other sites

a więc stary już jestem :-) zwracam honor sprawdziłem u Lylesa, zgadza się, a Stantona mam ,,u ludzi'' ale domyslam się, że u niego będzie to samo :-)

faktem jest, że w Namie nie siedzę już od dawna i to i owo mi umknęło...

 

 

tak czy siak, jak mówi Prawo Murpy'ego: ,,Żadna kompania zaprawiona w boju nie przeszłaby pozytywnie inspekcji mundurowej.'' Co oznacza, że pole walki wymusza kombinacje w umundurowaniu, o jakich nie śniło sie kwatermistrzom

pozdr

w

 

btw: cześć Darek :-D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

sluchajcie, a jak to z ta rozmiarowka jest, gdy kupuje przez internet nie zawsze moge przymierzyc i nie wiem czy szukac wersji regular czy long spodni m65, tak więc czy to prawda ze regular jest do wzrostu 170-180, a long 180-190 ?

Link to post
Share on other sites

kurcze, ciezko mi wyglad spodni opisywac....

 

ja je widzialem w wersji olwikowej, kieszenie przy pasie bez patek, dwie cargo, z tyłu jak mnie pamięć nie myli to jedna chyba bez patki, ale pewny tylu nie jestem, i to też jest jakis wzór z serii wietnamskiej

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...