Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie o M16 A3


Recommended Posts

Za "M16A3" można spokojnie uznać M15A4 Rifle - musisz tylko usunąć napisy Armalite'a i zastąpić Coltowskimi. Można też założyć długie RIS-y, odzwierciedlając konfigurację najczęściej teraz widzianą w piechocie morskiej US, ale to spory wydatek.

 

Jak ma RISy to już bardziej M16A4 przypomina.

 

Tyle że to Olympic Arms - ma jeszcze mniej wspólnego z wojskową bronią niż Armalite...

 

Powiedz mi czym ten ICS się tak bardzo zewnętrznie rózni od innych? Bo trudno w katalogu producenta Armalite znaleźć cos przypominajacego M15A4 Rifle.

Link to post
Share on other sites

Armalite jak najbardziej ma w ofercie M15A4 w rozmiarze karabinowym (rifle), tyle tylko że chłopaki z CA puślili ostro wodze fantazji, co najmniej jak Marui z Betą i SAS-em. M15A4 rifle owszem istnieje, ale wyłącznie w wersjach National Match (lufa stainless - srebrna i BEZ tłumika płomienia) i T, w ogóle bez podstawy muszki. To co produkuje CA żadnego z nich nie przypomina...

 

Co do A2 rifle, to owszem, jest bardzo podobny M15A2, ale, podobnie jak WSZYSTKIE Armalite'y, ma zielone tworzywa i tłumik płomieni z ukośnymi nacięciami, zamiast birdcage. To samo się tyczy wersji karabinkowych...

 

Tak zachwalany "realizm" CA zawsze wywoływał u mnie ironiczny uśmieszek, sorry :) Choćby to, że w prawdziwym AR15 łoże lufy i chwyt pistoletowy się błyszczą jak psu klejnoty. A co "znawcy" z CA z tym zrobili? Ech... Może nie wspomnę lepiej o tzw "zamku" w CA... przychodzą mi na myśl tylko chińskie "rolexy" ze stadionu dziesięciolecia.

 

Olympic Arms również nie ma w swym katalogu żadnego "normalnego" flat-topa w rozmiarze karabinowym, z wyjątkiem sztucero-snajperki, podobnie jak u Armalite'a bez podstawy muszki. Tak więc zarówno CA jak i ICS uprawiają airsoftowe science fiction. przynajmniej ICS znakomicie odwzorował kolory i faktury poszczególnych elementów. No i zamek... i sposób rozkładania... jednak wolę ICSa :D

 

Co więc mógłbym doradzić jako lepszy M16A3... zależy to już wyłącznie od podejścia samego zainteresowanego - CA ma drobnąprzewagę mocy w stocku i OGROMNĄ przewagę jeśli chodzi o możliwość upgrade'u. Pasują wszystkie standardowe części, jest prosty jak konstrukcja cepa i tym samym nie do zdarcia.

 

Za to ICS o niebo z aniołami lepiej wygląda, i w najdrobniejszych szczegółach naśladuje prawdziwe AR-y, z ruchomym zamkiem i sposobem rozbierania włącznie. Tyle że ten nowatorski, skądinąd piękny, dzielony gearbox jest jednocześnie przekleństwem - nie pasują standardowe części...

 

Tak więc wybór odpowiedników M16A3 z CA i ICSa to wybór między ultrarealizmem a mocą i praktycznością... Decyzję pozostawiam kupującemu.

Link to post
Share on other sites

Cóż... trzeba zatem będzie sprawdzićto osobiście. Co do ICSów z logo Colta, nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ten "łamany" angielski - ale może tu chodzić o Australię. W Europie i w USA wszelkie prawa do Coltowskich oznaczeń wykupił CyberGun, i niejeden już proces wytoczyli dystrybutorom innych replik z logo Colta (Marui...). Co więcej, CG opatentował gdzieś i zastrzegł słowa "airsoft" oraz "hop-up", i równiez usiłuje agresywnie gnoić konkurencję. Coraz częściej porównuje się CG do Microsoftu - nic własnego nie robią, niemal wszystko kupują albo kradną, a jak ktoś spróbuje konkurować to ho hooo. - Można o tym poczytać na zachodnich forach i serwisach ASG, gdzie nawołuje się wręcz do bojkotu tej korporacji...

 

[ Dodano: Pon 12 Gru, 2005 ]

http://willsroom.com/aopics/cybergun.html

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/topic...?TOPIC_ID=38245

 

http://www.airsoftplayers.com/forum/topic...._ID=2398惐

 

Mógłbym wyszukać więcej... Nie wiem kiedy to zjawisko dotrze do Polski, ale środowiska ASG w coraz to nowych krajach biją na alarm.

Link to post
Share on other sites

OK, jonboy. Sugerowalbym, jesli nie masz w jakiejs sprawie pewnosci albo osobistych doswiadczen, podpierac sie slowami wytrychami jak "podobno", "wydaje mi sie" czy tez "sklep X twierdzi" i nie wypowiadac sie w tak zasadniczy sposob. Bo juz Goebels twierdzil, ze klamstwo powtarzane iles razy staje sie prawdziwe! :wink:

 

A machinegun nie ma i nigdy nie mial w swojej ofercie w ogole produktow ICSa, tak wiec dziwie sie skad u nich tak "rozlegla" wiedza na ten temat... :? Zreszta moze wlasnie dlatego rozsiewa takie bzdury?

Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że zupełnie niedawno był u nich w ofercie M4A1 ICSa, nie było natomiast pełnowymiarowych M16. M4 zniknął jakiś tydzień temu.

 

O nie do końca zgodnych częściach mówił nie tylko MG - słychać o tym także na zachodnich forach. Ale niech będzie, zgódźmy się że to fanaberie.

 

W takiej sytuacji ICS staje się najlepszym mozliwym producentem replik serii M16/M4... z tym, że tą zgodność części wolałbym jednak osobiscie potwierdzić. Tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie, nie ma tyle miejsca między lufą a łożem. Nawet bateria "mini" wchodzi do M4 tylko dzięki temu, że ma specjalnie do tego celu przewężenie na lufie zewnętrznej, wewnątrz łoża. Jeśli lufa zewnętrzna M16A3 ICS jest choć trochę podobna do tej z CA - to przewężenia tam nie ma.

 

Przy okazji... po licho pakować baterię w łoże, skoro w kolbie zmieści się każdy large? bateria w łożu przednim to notorycznie przycinane/rozrywane/miażdżone kable....

Link to post
Share on other sites
(...)chłopaki z CA puślili ostro wodze fantazji, co najmniej jak Marui z Betą i SAS-em. M15A4 rifle owszem istnieje, ale wyłącznie w wersjach National Match (lufa stainless - srebrna i BEZ tłumika płomienia) i T, w ogóle bez podstawy muszki. To co produkuje CA żadnego z nich nie przypomina...

 

Tak zachwalany "realizm" CA zawsze wywoływał u mnie ironiczny uśmieszek, sorry :) Choćby to, że w prawdziwym AR15 łoże lufy i chwyt pistoletowy się błyszczą jak psu klejnoty. A co "znawcy" z CA z tym zrobili? Ech... Może nie wspomnę lepiej o tzw "zamku" w CA... przychodzą mi na myśl tylko chińskie "rolexy" ze stadionu dziesięciolecia.

 

Olympic Arms również nie ma w swym katalogu żadnego "normalnego" flat-topa w rozmiarze karabinowym, z wyjątkiem sztucero-snajperki, podobnie jak u Armalite'a bez podstawy muszki. Tak więc zarówno CA jak i ICS uprawiają airsoftowe science fiction.

 

Tak sobie czytam, bo już któryś raz tak nawiązujesz, jakie to CA jest powalone bo daje logo Armalite a karabin wygląda inaczej i "wywołuje to u mnie uśmiech"...:)

Jak myślisz, ilu ludzi kupiłoby eMkę CA, gdyby przypominała cywilną broń Armalite? Chyba tylko desperaci, którzy pragną Zielonej Karty i na razie chcą sobie zasymulować życie w USA i posiadanie własnej broni, żeby chodzić na strzelnicę...:)

eMkę - CA może sprzedać wtedy, jak będzie przypominać broń używaną w US Army (czy innej), a logo Armalite wygląda o wiele lepiej niż poprzedni, wielki jak pół magazynka napis CLASSIC ARMY...I tylko po to logo Armalite jest - na pewno nie ma sugerować wiernej kopii producenta z USA, a niestety pieniądze rządzą i nie każdy może dać logo Colta...

Trzeba być strasznym ortodoksem modelarskim, żeby wyśmiewać ten "realizm CA i science fiction"...:) miej trochę luzu i zrozumienia...:)

Link to post
Share on other sites

A czy foregrip z m16 zmiesci sie na lufie z m4??

Czyli zwykła nie wejdzie,a custom - rosciągnąc akumulator na cały foregrip

Chciałem coś takiego tylko ,żeby tłumik plomienia był zaraz koło muszki jak na fotce nr.2:

kokusai2en.th.gif

 

mini_1138174838.jpg

 

Ale jak powiedziałeś ze zwykłej emki tak sie nie da,lepiej kupić m16 i ściać lufe za muszka ,zagwintować lufe i załozyc tlumik,a baterie do pokrowca

I jeszcze jedno pytanie jaką ma długośc lufa do końca muszki??

Link to post
Share on other sites

Dariusz, alez ja sam mam CA (nieco przerobiony - dostał atrapę ruchomego zamka) i mi to nie przeszkadza :-D

po prostu śmieszy mnie gdy jakiś napalony na CA małolat twierdzi że CA wygląda bardziej realistycznie (albo po prostu "jest bardziej realistyczne") od Marui :-D

 

Miro, jakim cudem ma wejść? W M4 łoże jest króciutkie, w M16 długie. Wejdzie tylko pod warunkiem że przemontujesz do przodu całą podstawę muszki, ale wypadnie to wtedy dokładnie nad gwintem na tłumik płomienia (pierwsza obejma podstawy muszki w ogóle będzie wisieć w powietrzu). Po co tak kombinujesz? :ściana:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...