Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niecelność M 16 A2 WELL


Recommended Posts

Cześć! Mam problem z moim M16. :roll: :roll: :roll: Jest niecelny, niewiem jak go ustawić tak, żeby był celniejszy, ma niezły punkt skupienia z odległości około 8 m co widać na zdjęciu. Najgorsze jest to że jak oddale się o 2 metry to od razu spadek widać na tarczy o 6 cm mini_1134928934.jpg Proszę o pomoc bo ja niewiem co mam z tym już zrobić. Szlak mnie już trafia i to celnie :evil: :evil: :evil:

Link to post
Share on other sites

to cudo niema hop siupa, a lufe już tak przestawiałem na wszystkie sposoby- żadnego efektu,podpiłowałem też przyżądy celonicze odpowiednio ale to nic niedało. Myśle że może dało by sie wykminić nową uszczelke (niby hop up)ale niewiem jak takową wykminić

 

Za wszystkie rady serdecznie dziękuję

Link to post
Share on other sites

Radze poszukać dokładnie na forum, było już o poprawianiu osiągów M16 wella. Jak niedoczytasz się niczego przydatnego to radze rozmontować i sprawdzić lufe(średnice) czy niema przypadkiem prawie 7mm, czy niejest wygięta bo i to się zdarzało, czy jej mocowanie przy wylocie nie jest zbyt luźne no i przy okazji hopka dorobić bo ta czarna uszczelka przytrzymuje tylko kulki.

Link to post
Share on other sites

Rzuć tą "repliką" w tarczę, będzie większe prawdopodobieństwo trafienia w dyche. Ciekawe kiedy na forum ludzie skończą mieć pretensje że badziewia z kiosku nie strzelają tak jak markowe repliki? Stawiam że następny temat będzie brzmiał: "ostatnio w kiosku kupiłem super ekstra pistolet za 5 zeta. Zdarzają się puste strzały. Help!"

Link to post
Share on other sites

No coz, faktycznie cos jest nie tak z tym karabinem, ale to juz wiemy :) Ja tam bym go wymienil, bo mozna bezproblemowo, oczywiscie jak najszybciej po zakupie ;) (TESTOWALEM). Jesli strzelasz z tych łachmytowatych żółtych kulek co to je dodaja wraz z karabinem (mowa o sklepie airsoftguns.pl) to nie ma sie czemu dziwic, że latają jak chcą. Z tego co pamietam, to M16 A2 to Vietnam Version, w tym sklepie. Podobnie moj qmpel mial niegdys ta wersje, lufa byla krzywa :) Bierz A1 Well'a. Mam, jest sprawdzony. Dorobilem HU, dalem podkladke z gumy pod sprezyne, celnosc: z 30 m kulka 0,20g trafialem 95% w A4. Pozdro! :)

Link to post
Share on other sites

Hop up to swoją drogą bo on tylko polepsza osiągi repliki a nie sprawia, że kulki prosto lecą (może w pewnym stopniu pomaga).

Wracając do problemu to powodem tego może być jak juz zostało napisane zbyt duża średnica lufy przez co kulki wylatujące z lufy mają większy rozrzut (jak jeszcze dodamy te tanie kulki ze skrzydełkami tzw. "aniołki" to już wogule tragedia). Polecił bym ci wymienieć lufe na bardziej precyzują i oczywiście prostą oraz uzyważ lepszych kulek.

 

Pozdraiwam.

Link to post
Share on other sites

Z tymi lufami w tanich replikach to trzeba mieć naprawde wielkiego farta żeby mieć średnice 6.20mm, a często się zdarza że lufa ma prawie 7mm Pozatym nawet jakbyś był ,,miarka z dokładnocią do 0.1mm'' to i tak ci dużo nieda bo w lufach pomiar idzie w setne milimetra. Idz do jakiegoś warsztatu ślusarskiego albo dobrego mechanika to ci zmierzy! I jeszcze raz powtarzam, jak niechcesz strzelać lobem to dorób hopupa, najlepiej regulowanego!

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Testowałem tom replike i była SPOX. ale jeśli chodzi o poprawe osiągów w tanich sprężynach, mam jeden "patent" trzeba rozkręcić body, i delikatnie wyciągnąc sprężyna, delikatnie ją naciągnać (rozciągnąc o 2 lub 3 cm) [hardcorowcy o 4cm {odradzam}] i upchać ją spowrotem. Naciągnięta sprężyna=większa moc=mocniejsze spręzanie=większe ciśnienie w komorze=dalszy zasieg 8-)

Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie. Jest to bardzo krótkotrwałe rozwiązanie. Ja w swoim wellu (gdy go jeszcze miałem dorobiłem regulowany HU (jest gdzieś topic jak to zrobić) i uciąłem połowe drugiej sprężyny i dołożyłem. Myślałęm ze wybuchnie bo tak ciężko się naciągało ale strzelałem tak długi czas i osiągi były naprawde niezłe. Aż w koncu pewnego dnia nie wytrzymała rączka do naciągania :P i koniec.. Więc polecam dołożenie kawałka sprężyny może nie połowy od razu jak ja :P ale kawałka. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...