Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika i dla kolekcjonera i na strzelankę.


Recommended Posts

Witam serdecznie!!!!

 

Przeglądając forum doszedłem do wniosku, że powinno się zrobić topic o replikach dla purystów :wink: Widzę, że nie tylko ja lubię realizm, więc można by zrobić "ostateczne starcie". Oto przykładowe cechy jakie mogłyby być respektowane przy wyborze "najbardziej realistycznej" repliki:

-trademarki

-waga

-zamek blokujący się w tylnej pozycji

-dodatkowe cechy (np.otwierane okno wyrzutnika łusek, jasne oznaczenia na przyrządach celowniczych)

 

Nie możemy zapominać o walorach użytkowych "broni" !!!!

 

Padawajcie swoje typy, wyłonimy najlepszą replikę na rynku.

 

Z poważaniem

DaVID AntiTerrorist

Link to post
Share on other sites
-zamek blokujący się w tylnej pozycji

Wiesz, sam fakt że sprężyny wymagają przeładowania po każdym strzale dyskwalifikuje je jako realistyczne a zamek blokujący się po opróżnieniu maga jest przy tym mało znaczącą pierdołą ;)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bez przesady z tym "realizmem"; Gdyby zbyt dosłownie wymagać "realizmu", to wszyscy miłośnicy ASG musieliby sie "przesiąść" na broń ostrą, bo tzw. syfonowanie gaziaków z blow backiem na mrozie również niewiele ma w sobie z "realizmu"; Tymczasem wiele pistoletów sprężynowych bardzo wiernie odwzorowuje oryginały, i to jest w nich ciekawe (osobiście wolę nawet sprężyny od gazówek, bo są niekłopotliwe i przyjemne, a jeżeli mam już stosować gaz, to wybieram wiatrówki na CO2, mimo że na ogół są jeszcze mniej "realistyczne"; ale to wszystko rzecz gustu i przeznaczenia "broni");

A co do blokującego się zamka, to nie jest to aż taka znowu "pierdoła", bo zapobiega strzelaniu na pusto, co przecież dla żadnego pistoletu nie jest zdrowe; Blokujący się zamek jest bardziej przydatny niż otwierjące się okno "wyrzutnika łusek" (choć i ten element nie jest bezużyteczny)

 

 

Ja proponuję Desert Eagle 50AE CG/KWC - posiada trademarki, blokadę zamka i otwierające się okno (choć nieczupełnie, bo "komora" nie jest widoczna); Jest dużo mocniejszy od SW 1911, a regulowany hop up daje duży zasięg skuteczny; Waga również niczego sobie; SW 1911 jest pięknie wykonany, zasięg ma rewelacyjny, ale - niestety muszę powiedzieć, że jest awaryjny i nietrwały; Po jaqkichś 5 miesiącach stracił mniej więcej o połowę zasięg (energię też), a dwa miesięce później oberwała się sprężyna kurka, tak że nie daje się już całkiem strzelać; Poza tym od samego początku zauważyłem mocne zużywanie się (ścieranie) tego czegoś, w czym siedzi sprężyna tłoka (w normalnej wiatrówce nazywa się to prowadnicą sprężyny, nie wiem, czy tu też można użyć tej nazwy);

To samo dzieje się z "prowadnicą" sprężyny w Colcie National Match (praktycznie od pierwszych dni użytkowania);

 

Gdybym miał typować najlepszy pistolet sprężynowy, to kolejność byłaby taka: 1) Desert Eagle 50AE CG/KWC, 2) Beretta M92 Tokyo Marui, 3) Colt National Match CG, 4) seria HPA CG/KWC, 5) Socom Tokyo Marui, 6) Beretta M92 UHC

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

SAM WOLĘ SPRĘŻYNY OD GAZIAKÓW, widomo że idealnego "typa" nie ma. Wiadomo, że nie mają blow-backu itp pierdół, ale tu chodzi raczej o kwestie odwzorowania, a nie techniczne typu; "po każdym strzale trza go przeładować". Ja też mam swoje typy, a nimi są:

 

SMITH&WESSON 1911

(dość realistyczny, ładnie strzela i wogóle jest wspaniały :wink: )

 

HECKLER UND KOCH USP

(nie ma on wagi,ale PODOBNO świetnie strzela-no i ma trademarki zresztą jak wyżej)

 

P.S. Czy USP TMa ma otwierane okno wyrzutnika łusek????

Link to post
Share on other sites

Moim faworytem jest S&W Sigma KWC ;)

Pozatym wszystkie pistolety KWC z przedziału cenowego >150zł posiadają wszystkie wymienione przez DaVIDa cechy (może z wyjątkiem 1911 - okno wyrzutnika łusek), a jako dodatkowy plus - sporo metalowych części :mrgreen:

 

Co do serii HPA to jej wykonanie jest nie na najwyższym poziomie :roll:

To samo TM... (co do osiągów to nie mam wątpliwości, dobre są, ale wykonanie, użyte materiały i waga pozostawiają wiele do życzenia :F ).

Link to post
Share on other sites

OLO, Colt 1991 to nie taka znowu zabawka. Energię ma identyczną (również ten dawniejszy, bez hop hupa), jak wszystkie sprężynówki Cyber Guna (poza Desertem!). ABS, z którego wykonane są "cyberguny" jest świetny - twardy, metalicznie połyskliwy, mocny i nie trzeszczy (jak np. rękojeść w Socomie TM); Do tego metalowa lufa zewnętrzna (w serii HPA, jak i w tych droższych modelach CG); chciałbym, aby z czegoś takiego były wykonane wszystkie pistolety TM; Przy ich zasięgu i otwieranych zamkach (DaVID: USP od TM ma otwierane okno "wyrzutnika" :wink: ) byłyby niezrównane. Co z tego, że nie są za ciężkie, przynajmniej nie są uciążliwe w noszeniu.

Jayhawk, zgadzam się, że Colt 1991 to jeden z najładniejszych pistoletów (pod względem estetyki to akurat CG jest chyba najlepszy). Gdyby miał jeszcze przynajmniej blokadę zamka, byłby genialny. A tak zdecydowanie najciekawszy pozostaje dla mnie Desert 50 CG, tuż (niewiele) przed Berettą TM (w tej akurat nic nie trzeszczy, abs jest solidny)

Link to post
Share on other sites

Beretta 92F UHC - zamek nie zostaje w tylnym położeniu - informacja 100% pewna - posiadam tą replikę.

 

Temat jest bardzo ciekawy, nawet powiem że dobrze by było aby powstał osobny dział - najwierniej odwzorowane repliki.

 

mam już "swoje lata" he he, nadal czynnie biegam z AEG-iem, ale prędzej czy później na pewno wycofam się z czynnego strzelania, a wtedy mam zamiar zostać kolekcjonerem replik, osiągi będą dla mnie mało istotne, ale ważne będzie jak najwierniejsze odwzorowanie oryginału, dlatego pistolet z brzydkiego plastiku z wytłoczonym napisem "made in Taiwan" odpada na dzień dobry, choćby strzelał na 40 metrów.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Zaciekawiło mnie, że nikt nie wymienił Glocka. Glock TM ma niezłe osiągi, ale nie otwiera mu sie okno wyrzutnika łusek, a Glock KWC nie ma orginalnych napisów (choć sprytnie podrobionych). Czy jakaś firma produkuje replikę glocka 17 (sprężynową) z wszystkimi zaletami wymienionymi przez DaVID AntiTerrorist? Moze być powyżej 150 zł.

Link to post
Share on other sites

może P990 Walther KWC model KA25HW (mam) - waży 650g ma fajną faktóre zamka, w miare dobrze strzela (o tym juz nie chce mi sie pisać) ma trademarki, zamek sie blokuje ale nie ma otwieranego okna...ma tak ja Desert .50AE...

W magazynku 12 kulek czyli tyle ile w prawdziwym P99 (lub P99 DAO czyli P990)kalibru .40S&W - nie ma tez wskaźnika naładowania i kropek na szczerbince tylko na muszcze, ale łatwo na tym pierwszym namalować.

Spluwa naprawde wyglada jak prawdziwa, ale jeśli chcesz cos takiego naprawde, naprawde realistycznego to chyba tylko S&W Sigma KWC, ale nie wiem, nie wiem...chyba tylko pistolety z KWC....

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć temat

Czy ktokolwiek z was widział AutoMaga 44 od Tokio Marui? Bo na zdjęciach wygląda ładnie, jednak zdaję sobie sprawę, że są one retuszowane. A właśnie potrzebuje repliki na ścianę, do ładnej gabloty wyściełanej czerwonym aksamitem ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...