Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 552 CG czy M16A1 CG


Recommended Posts

Witam

Prosiłbym o wypowiadanie sie osób,które posiadaja oba modele.Oczywiście trzeba zaznaczyć że M16 miałem.Mam kilka pytań co do siga.Jeżeli ktoś porównywał te 2 repliki prosze o pomoc w wyborze.

Oto pytania:

*przybliżony zasięg(sig 552)

*awaryjnośc

*problemy techniczne

*wykonanie

*żywotność

Z góry dizęki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mam siga 552. Jedyny problem z nim to nieszczelnosc tloka, ale mysle, ze to da sie naprawic. Jak tlok jest szczelny sig wali mocno i dosyc daleko. Mierzony zasieg skuteczny strzalu (znaczy z ilu m trafia czlowieka) to 32m. jest wykonany z niezlego absu. Chwyt przedni troche trzeszczy. Kolba jest skladana, nie ma luzow (nie telepie sie). Ogolnie polecam, a ta nieszczelnosc wystapila po dlugim uzytkowaniu (ja kupilem go z drugiej reki)

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

do czynienia z tym SIGiem miałem tylko raz. ten akurat był dość mocno użytkowany, kolba i chwyt trzeszczały, był dość lekki (nie wiem dlaczego) i nie wygodne było przeładowanie (ja wole jak w XM/M16 znaczy od góry, chyba, że jestes lewo ręczny). strzelał tez nie za wspaniale... max zasięgu to jakieś... 30-35m, może mniej, ale jak piszę, ten egzemplarz był dość mocno szczochrany, więc to może tego wina.

 

[ Dodano: Wto Gru 20, 2005 11:22 pm ]

a, no i mi się plastik nie podobał, ale to chyba kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiscie chwyt trzeszczy, a cala 'bron" jest lekka. Plastik ma dziwny kolor, ale jakosc w sensie trwalosc jest na bdb poziomie. Przeładowanie dla osoby praworecznej moze byc klopotliwe.

Zapomnialem dodac, ze ma pojemy magazynek typu low- cap na 60 kulek. Sig ma tez 3 szyny, jedna gorna i dwie boczne na chwycie.

Pozdro!!

Link to post
Share on other sites

Sig jest najlepszy dla leworękich.Praworęczni nie maja tu czego szukac bo będą sie tylko mordowali z przładowaniem i szybko sie zniechęca do tej repliki.Ale po za tym jest dośc dobry,posiadam Sig'a i nie narzekam,a trzeszczenie nie przeszkadza bo nadrabia to trwała konstrukcja więc myśle ze nie jest tak źle.

 

[ Dodano: 27 Gru 2005 14:19 ]

No właśnie.To zależy do czego chcesz miec replike.Jak do terenów otwartych to polecam m16 albo jakiś inny karabin,jak na bliższe odległości to Sig jest dobry ponieważ nie ma problemu z "chowaniem broni" albo drobnymi i szybkimi unikami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...