Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Famas/Steyer AUG


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czy naleze do owych kurdupli, ktorym AUG nie lezy;)

 

hmmm.... ;) mam 173 cm wzrostu i jestem szczupły,

AUGa nie mam ale przymierzałem sie do repliki kumpla,

do FAMAS-a zreszta też, obydwa bardzo wygodne :)

Nie wiem wiec jak mały miał by to być "kurdupel" ;)

 

A ja podam kolejny plus AUGa jak jego posiadacz......

pasują do niego "real capy" od tanich AEG

dostępne na allegro w dużych ilościach w cenie 35zł Very Happy

 

...a do FAMAS-a pasuja magi Star od M4/M16, jeśli kupisz wersję SV,

czyli w realu bodajze najbliższą G2, to będa nawet realniejsze niz te

które sprzedaj TM :) Bo G2 ma magazynki łukowe :)

(btw: magi od emki pasuja po lekkiej przeróbce)

 

pozdrawiam 8)

Link to post
Share on other sites

Mój bład nie porównywałem z m-14, ale żeczona g36c (2 sztuki) były porównywane z chyba wszytkim co jest na poznańskich strzelankach. Ale chodzi o to że teraz mi szkoda starego dobrego FAMAS'ąmimo iż zasięgiem odstwał od wszytkiego. Zresztą wszytko jest napisane w recce.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Operacja pomniejszenia penisa...

 

A tak serio to skąd mamy wiedzieć? Może masz łapy długie jak tyczki, albo króciutkie jak świńskie raciczki, może wogóle niemasz rączek itp...

 

Mieszkasz w rudzie śląskiej, powstał tam asgshop.pl przejedz się, pdoobno bardzo mili panowie i możesz obmacać co chcesz, zapewne dadzą ci się także przymierzyc do steyra.

Link to post
Share on other sites

No znowy nie takiej małej przerobce,trzeba wyciac z przodu otwór na zatrzask, i zpiłować tylni grzybek w magu -magi do famasa ich nie mają.

A druga sprawa ,wersja g2 ma przedłuzony" kołmiez "pod maga i ma zatrzask z m16 z boku a nie jak w wersji f1 przed magazynkiem - a TM w wersji SV tego nie zrobiło niewiadomo czego a szkoda, bo super sie prezentoje z magami od emki.Tez niestety musiałem sie pozbyc trąbki ale mam nadzieje ,że może Ca go wyda -wtedy bez namysłu go kupie:)

I jeszcze jedna sugestia,polecam pomalowąc famasa na zielono lub podobny kolor,robi sie wtedy całkiem nowy karabin -też mozna sie pokusic o sciecie uchwytu trans. i przykreceniu szyn 22mm.

 

Jesli masz 1,6m wz. polecam famasa jesli chesz kupic jeden z tych modeli,trzymałem auga i dla mnie przedni chwyt jest troche za daleko,lepiej ze zlozona raczką ,.Aug jest raczej dla wyzszych osob > 175

Link to post
Share on other sites

A guzik prawda, :D Lilith mająca 165 cm biegała z moim AUGiem i jakoś nie miała problemów ze składaniem, twierdziął nawet że woli AUG od M4. Wszystko zależy od "tego czegoś". Jest to tak samo, jak z P90 - są tacy co mają 180 cm i ręce za kolana :D i P90 im super leży a są tez tacy którzy za chiny się nie złożą.

Jedynym wyjściem jest pobiegać z rzeczonymi "gunami" i się "poskładać", po przymierzać. I po zawodach.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mam 181cm wzrostu i też przychylam się do zdania że rączka AUG'a jest nieco za daleko. Dla tego też nie płakałem specjalnie jak ją upier******* na drzewie.

Trzymając broń, rękę wspomagającą opierałem na osłonie chwytu, tek że broń opierała się na palcu wskazującym (trzymałem dosyć wysoko, nie wiem jak to wytłumaczyć - kto mnie z AUG'iem widział, ten wie :P).

Tak czy inaczej dla mnie aug był baaardzo wygodny. Fa-MAS jakoś mi nie przypadł do gustu już po pierwszym wzieciu do ręki (za mały uchwyt i za szerokie łoże, zaznaczam jednak że nie mam dłoni jak łopat). Niewygodna jest też stopka kolby.

To wyszstko jednak to SUBIEKTYWNE opinie.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

witam.

chcialem dowiedziec sie kilku szczegolow przed zakupem. mialem juz kilka replik (porzadnych), ale teraz chce kupic auga od CA. widze, ze ludzie sa tutaj zdania, iz CA jest gorsze od TM, bo podobno jest latwiej rozlozyc i zlozyc. ale do rzeczy. czy aug A1 me regulowana optyke i w czym wedlug was jest gorszy od A2? wiem, ze nie ma mozliwosci montazu kolimki, ale co to za problem, skoro ma juz optyke?

pozdraiwiam

Link to post
Share on other sites

Tu znów będą subiektywne opinie, jednym bardziej pasuje optyka od A1 a inni wolą walnąć pożądną gubotubusową optykę oddzielnie. Zaletą A2 jest to że jak stwierdzisz że lunetka to nie to co ci potrzeba to zmieniasz na kolimator. W A1 takiej możliwości nie masz, ale masz od razu na starcie lunetkę która inni muszą dokupić, bo przyżądy celownicze - mechaniczne są niezbyt dobre. Co do rozbierania CA to się przyglądałem jednemu egzemplarzowi to zauważyłem że śrubki mocujące płytkę ochronną między gearboxem, a baterią mają niezbyt dobrze ułożone mocowania. W tym egzemplarzu do skręcenia tej płytki potrzeba było nieco rozciągnąć ścianki boczne - bo mocowania były wężęj ułożone niż dziurki na płytce :-( . W TM masz kiepsko rozwiązane mocowanie sprężyny odpowiadającej za cofanie się w poł. spoczynkowe blaszki zakrywającej wyrzutnik łusek, w CA jest to lepiej rozwiązane (u mnie blaszka trzymająca sprężynę już po jakieś pół roku się odłamała :evil: - za dużo rozbierałem gearboxa) - wycinałem kawałeczek blaszki i służyła mi za to mocowanie.

Jeżeli zaakcepujesz te wady to steyr zapewni ci pożądną dawkę zabawy (w przypadku TM - jak nie będziesz grzebał w nim - to pare lat spokojnie)

Link to post
Share on other sites

w takim razie dzieki panowie. no przyznam, ze napalilem sie na auga, a czarny mi sie nie podoba. ja grzebac przy replikach nie lubie, bo od tego mam serwis (mozna rzec tuz za rogiem - krakman), wiec jedyna rzecza byla regulacja optyki, ale skoro wszystko jest cacy, to juz nie mam watpliwosci. jeszcze raz dzieki.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ASG to nie rzeczywistość. Załóż, że warunki panujące w tym sporcie sprawiają iż te 80 kulek odpowiada tym 30-40 rzeczywistym (często nawet tak fajnie nie ma).

 

Najmniejszą pojemność mają magazynki do tanich chińskich replik AUGa (coś około 30 kulek właśnie?). Podobno pasują do CA i TM. Poszukaj w tematach o AUGu, na bank o tym pisano.

 

-

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...