Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Stałem się dziś szczęśliwym posiadaczem stalowej rączki przeładowania do Tanaki L96 :icon_razz2: . Co za tym idzie miałem dziś okazję pierwszy raz z niej postrzelać. Wystrzeliłem ok 100 kulek ale nie jestem w pełni usatysfakcjonowany. Hop up raz kręci raz nie mimo że śruba wkręcona na maksa. Co więcej 3 razy zdarzyło mi się takie coś że po naciśnięciu spustu usłyszałem tylko głuche "plumk". Nie wiem czy już panikować czy może wystrzelić jeszcze trochę kulek?

 

Ponieważ siła wystrzału nie wydaje się być zbyt mocna nasuwa mi się pytanie. Czy jest możliwość regulacji fpsów? Bo ktoś pisał że jest a ktoś inny że nie ma i nie mam pewności. Zastanawiałem się czy śruba która napina sprężynę kurka może mieć związek z siłą wystrzału :huh:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Poszukuję sprężyny powrotnej zbijaka zaworu do mojej M700 Tanaki i tu pojawia się problem, nigdzie czegoś takiego nie potrafię znaleźć. Wiecie może gdzie coś takiego można dostać w Polsce(w najgorszym razie HK) ? Ewentualnie znacie kogoś kto taką część dorobi ?

 

 

Czy mógłbym ktoś podać w miarę dokładne wymiary tej sprężynki, a najlepiej przesłać jeszcze jej zdjęcie(najlepiej np. z pudełkiem zapałek, aby była jakaś skala).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pierwsza rzecz to jaką masz komorę HU ? Czy jest to stockowa czy np KA, Spartan ?

Po drugie jeżeli wydaje Ci się, że karabinek ma za mało mocy a rozkręcałeś bolta (montowałeś rączkę przeładowania) to:

-Wykręć 2 śruby trzymające bolt

-Rozłóż go na 2 części - powinieneś widzieć prowadnicę ze sprężyną

-Poluzuj małą śrubę imbusową na końcu bolta - tuż za rączką - na części, która uderza w płytkę zbijaka

-Dokręć prowadnicę do oporu - na jej końcu masz wycięcie na płaski śrubokręt

-Dokręć porządnie mały imbus i złóż bolta

 

Co do regulacji FPS to w bolcie tuż przed gumką uszczelniającą połączenie magazynka z boltem powinieneś mieć małe pokrętło - jeżeli go nie masz to jest to wersja bez regulacji.

 

Natomiast to "głuche plumk" to może być problem z zespołem spustowym a mianowicie z trigger searem - możliwe, że trzeba będzie go "wypodkładkować".

 

@ Czajson - wyślij mi przypomnienie na Priva o tej sprężynce to w domu sprawdzę, bo na pewno gdzieś się u mnie w częściach wala a jak wyjdę z pracy to jak zwykle zapomnę.

 

 

 

Witam!

Stałem się dziś szczęśliwym posiadaczem stalowej rączki przeładowania do Tanaki L96 :icon_razz2: . Co za tym idzie miałem dziś okazję pierwszy raz z niej postrzelać. Wystrzeliłem ok 100 kulek ale nie jestem w pełni usatysfakcjonowany. Hop up raz kręci raz nie mimo że śruba wkręcona na maksa. Co więcej 3 razy zdarzyło mi się takie coś że po naciśnięciu spustu usłyszałem tylko głuche "plumk". Nie wiem czy już panikować czy może wystrzelić jeszcze trochę kulek?

 

Ponieważ siła wystrzału nie wydaje się być zbyt mocna nasuwa mi się pytanie. Czy jest możliwość regulacji fpsów? Bo ktoś pisał że jest a ktoś inny że nie ma i nie mam pewności. Zastanawiałem się czy śruba która napina sprężynę kurka może mieć związek z siłą wystrzału huh.gif

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem modelu L96 Tanaki (który dokładnie nie wiem, ma zwężającą się lufę, bez żłobień) i zamierzam w niedalekiej przyszłości (tj. już na następny sezon, jeśli portfel pozwoli) pośmigać z tuningiem repliki- mam w planach polepszyć (znacznie) moc repliki oraz jej skupienie. Jeśli mam być szczery nie bardzo wiem jak się za to zabrać, tj. która gumka, precka itd.

 

Przeglądałem już różne podzespoły, różnych producentów i im dłużej je oglądam, tym bardziej mam wodę z mózgu.

 

Po dzisiejszym czyszczeniu i konserwacji repliki zauważyłem, że lufa ma nieco inną konstrukcję niż te oferowane choćby w SpecShopie, tj. nie posiada otworu jak np. lufa PDI 6.01 czy G&G lub popularne Systemy, a jest po prostu ścięta na samym końcu (poczatku... no w komorze HU). Dodatkowo posiada wzdłużne frezowanie od góry, które zapobiega obracaniu się lufy w komorze HU (nie wiem czy wszystkie tak mają, więc wspominam). Dlatego wolę po prostu spytać kogoś, kto się na tym zna lepiej niż ja.

 

Póki co moc repliki (niewiele, ale zawsze) poprawiłem chałupniczo- rozciągając nieco sprężynę zbijaka w zamku. Działa i ma się nieźle, ale mag się szybciej zużywa (tak czy siak nie martwi mnie to, dorobię sobie tą "dupkę" w którą uderza zbijak i będzie jak nówka).

 

Gdyby był ktoś na tyle uprzejmy by wypisać mi wszystkie poszczególne części, które muszę wymienić i na jakie, byłbym bardzo zobowiązany. I gdzie je kupić (proszę mi nie polecać SpecShopu, trochę się do nich zraziłem, ponadto mają niektóre części w ofercie od kilku lat z ciągłym statusem "niedostępny" więc kicham taki interes...)

 

Pozdrawiam i dzięki,

Vanir

 

P.S.

Czy warto kupować lufę od Tanio Koba z gwintem, czy lepiej zainwestować w porządną preckę?

Edited by Vanir
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hejka.

 

Najprawdopodobniej masz AICS'a M700.

 

Lufa, którą masz w stocku jest unikalna dla tego modelu i nie warto się pakować w taką samą innej firmy ze względu na bardzo niestabilny system HU zastosowany w replice - nawet po zakupie kompletu gumek i próbie "stabilizacji" efekty są bardzo kiepskie w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych dla tej repliki.

 

To co zrobiłeś ze sprężyną może wstępnie podnieść ilość FPS lecz znacznie pogorszy powtarzalność, jak również może całkowicie zniszczyć Ci magazynek i cały zespół spustowy bez zastosowania odpowiednio wzmocnionych części.

 

Zużywanie maga, które zauważyłeś na płytce zbijaka to tylko jeden z wielu elementów, które przy mocniejszej sprężynie ulegają zniszczeniu. Drugą rzeczą w samym magazynku jest wewnętrzna płytka otwierająca przedni zaworek magazynka (podający gaz do bolta) bardzo łatwo ją wykrzywić przy mocniejszej sprężynie, jak również w samym zespole spustowym zużywa się trigger sear oraz zbijak, który nie jest wykonany ze zbyt mocnego materiału (jak na swoje przeznaczenie)

 

Podsumowując - dorobienie samej "dupki" jak to nazwałeś spowoduje, że magazynek pociągnie miesiąc dłużej po czym całkowicie rozpadnie się wewnętrznie (nie mówiąc już o spuście)

 

Lufa Tanio Koba Twisted nie posiada "gwintu" jako takiego i nie jest polecana do replik o mocy bodajże powyżej 350 fps gdyż ponad tym poziomem efekt "gwintu" już nie działa na kulkę - tak więc odpada do karabinku, który w stocku ma ponad 450 fps.

 

Idąc z pamięci aby zrobić z repliki coś porządnego należy zakupić:

- G&G Power pack (mocniejsza sprężyna i wzmocnione części magazynka)

- G&G stalowy Zbijak

- Konwersja VSR King Arms (Dysza, dystanser i komora HU pozwalająca na montowanie luf i gumk VSR - o niebo lepsze rozwiązanie niż stockowe )

- Komplet uszczelek KA

- Lufa precyzyjna VSR (EDGI robi świetne, ewentualnie KM head)

- Gumka HU (osobiście polecam Nineball lub KA - jak to z gumkami każdy ma swoje zdanie)

 

Dodatkowo polecam wymianę obudowy komory HU na aluminiową ze względu na bardzo częste pękanie stockowej (prawdopodobnie wada konstrukcyjna)

 

Jak również dobrze dorobić przynajmniej 2 stabilizatory i poprawić mocowanie lufy zewnętrznej gdyż w standardzie jest ona o około 2-3 mm za wysoko przez co lufa wewnętrzna jest wyginana do góry.

 

Ewentualnie po zastosowaniu powyższych części można się pokusić o modyfikację CO2.

 

To chyba wszystko (piszę z głowy więc mogłem coś małego pominąć)

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...