Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak pisałem, nie testowałem jej na tarczy. Na razie tylko chronometr i to bez upgradu magazynka.

Zrobie magazynki, to położe się na ziemi i z 13 m (mam takie warunki w domu) będę regulował lunetę. Później na 20-30-50-? metrach. Zobaczymy. Dla mnie wielką zaletą tej repliki jest przeładowanie. Maruzen type 96 (upgradowany w zależności od tego co wsadzę do środka) od 500 do 700 fps jest powtarzalny, ale siła, która należy włożyć w przeładowanie, szczególnie w pozycji leżącej, jest bardzo duża. Mój kochany Maruzen niedługo idzie do nowego właściciela (uuuu, zapłaczę się na amen), przyjdzie czas na Tanakę. Będę starał się ją dopieścić, ale czy ona się da - zobaczymy :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla potomnych :).

 

Tuning Tanaki A.I.C.S to wybitnie mozolna praca jesśi ktoś robiera tą replikę po raz pierwszy. Nie wolno żadnej części wywalić- żadnej z fabrycznych, bo nie wszystkie części z danego zestawu tuningowego pasują i trzeba je mieszać z fabrycznymi. Tak jest przy tuningu magazynka. Młoteczek trzeba zostawić fabryczny.

 

W Tanace umieściłem:

 

-Power Bolt G&G

-Zestaw do tuningu mag'ów G&G

-Zestaw Gumek i uszczelek G&G

-Preclufa teflon KM Head to A.I.C.S (6.04 mm)

 

Dwa dni się z tym bawiłem ale po skręceniu wszytkich szmerów bajerów efekty są bardzo ciekawe. Mianowicie:

 

Nic nie zastąpi uczucia gdy podczas wymiany kulek na dystansie 50m możemy unikać pocisków przeciwnika. Tak jest nawet przy 400-450 fps. W Tanace piękne jest to, że przy takim dystansie przeciwnik nie ucieknie przed kulką :). Moc jest neisamowita. Ale prawda o gaziakach nie jest jednak legendą. Powtarzalność nie jest fantastyczna. Oczywiście nie jest też jakaś wybitnie słaba. Osobiście jestem zadowolony. Z odległości 90 metrów trafiam w znak zakazu parkowania (taki czerwony z X :) ) co mnie w zupełności wystarcza. Na dystansie 25 metrów 5 strzałów oddałem w kierunku puszki po Red Bull'u, puszka ma dokłądnie 5 dziurek-lunetę udało mi się pieknie skalibrować. Polecam ładowanie repliki propanem, chociaż na greengazie i tak można nieźle zaszaleć. Ogolnie propan i od czasu do czasu dla dobra repliki GG. Wykonana jest świetnie co pewnie większość już wie. Bajery takie jak regulowana baka policzkowa to coś pięknego:). Ogólnie szczerze polecam: WARTO.

Link to post
Share on other sites

Hmmmm może... allegro? Kwestia jest taka że w airsoftowych karabinach wyborowych lunety sprawdzają się do odległości 70 - 80 metrów. Tu jeszcze w niektórych przypadkach można trafić w ten punkcik w który celujemy. ale przy takich odległościach najważniejsze jest to żeby znać trajektorie lotu kulki, dlatego potrzebujemy lunety. Przy mocy którą dysponuje Tanaka polecam lunetkę o dużej średnicy obiektywu. Osobiście używam lunety myśliwskiej 1.5-6x 50mm którą dostałem w prezencie :).

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie. Bo wydaję mi się,że sama snajperka nie wystarczy mi na dłuższa gre i myślałem o zakupie jakiegoś niewielkiej szybkoszczelnej replice. Kolega zaiteresował mnie P90 TR

http://www.specshop.pl/product_info.php?ma...products_id=767, ale zastanawiam się jeszcze nad MP5 k

http://www.specshop.pl/product_info.php?ma...roducts_id=2590

lub jakimś pistoletem. Oprucz tego przyda sie elektryk na zimowe ćwiczenia. I drugie pytanie właśnie z tym związane: jak jest z tanaka w zimę. da się strrzelać?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja przy moim three day pack'u przytroczonego SCARa CQC-to jest boczna :D. Nie zapominajmy że często snajper musi się bronić na niedużych odległościach a znowu sam pistolet nie wystarcza. Temat schodzi na off topic :). Wracamy do tematu alhbo niech Moderator zamyka. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania dot. Tanaki? Teraz z testami czekam bo zimno jest i niebardzo z gaziakiem się śmiga dlatego teraz Tanaka wisi na scianie i czeka na cieplejsze chwile :). Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Czy ktoś natrafił na modyfikację HOP-UP, którą można założyc przy zamontowanym Power Bolt G&G.

 

Wystąpił u mnie problem po pełnym tuningu mocowym G&G i wymianie lufy na KM (HOP-UP nie działa prawidłowo). Na początku myślałem, że jest to związane z zwiększeniem mocy jednak doszedłem do wniosku, że może byc to wina precyzyjnej lufy KM, otwór na gumke HOP-UP jest minimalnie weższy niż w stock-u i gumka G&G nie pasuje idealnie.

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma jakieś pomysły co może byc powodem takiej sytuacji? Proszę o sugestie. Linki do modyfikacji HOP-UP mile widziane.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wie ktoś może którą stroną powinna byc założona stock-owa gumka HOP-UP? Wcięcie na kołnierzu w stronę kolby czy w stronę lufy? Prze nieuwagę podczas wymiany lufy na KM nie zwróciłem na to uwagi, a teraz nie mogę znaleśc takiej informacji. Gumka różni się profilem w zależności od strony. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Z racji tego, że sprzedałem A.I.C.S.a poszukuje osoby, która podjęłaby się przetestowania przedłużonej dyszy gazowej. Szyna wykonana jest ze stali metodą toczenia (niestety nie na maszynach cyfrowych). Pasuje do replik z serii m700, oraz prawdopodobnie KAR98k i m40 firmy Tanaka Works (i pochodnych). Tester otrzyma egzemplarz dyszy za darmo. Ze strony testera oczekuje rzetelnej opinii przedstawionej w tym temacie na forum. Pokrywam koszt przesyłki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

z forum arniesairsoft:

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...t&p=1679538

 

czyli:

 

Just a quick update on the extended nozzles being made by EJS.

 

Initial Impressions: Very well made. Good solid steel construction which is well turned. Correct 6.5mm bolt face diameter which provided a good set into the bolt face (no glue required on this one). Nice step down to a 5.9mm nozzle end which gave a fantastic gas seal on my BGS hop rubber. It was a bit tight to start with but eased up after a few shots and the obgligatory drop of lube.

 

Internal bore of 4.5mm is the same as an unrestricted Tanaka nozzle so should deliver top power (sorry, didnt crono any shots). My last nozzle of the same bore easily reached 500fps on green gas.

No feeding issues with the mags that went through it on Sunday.

 

Does exactly what it says on the tin. It will be staying in my Kar98.

 

I have passed on my tweaks to Lucas who will easily be able to accomodate.

 

All round thumbs up from me.

Edited by Ejs
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...

Ja tu mam pytanie bo nie do końca łapie czy ten Power Bolt i Power Pack to tylko do karabinka ? Jak wymienię komorę HP na G&G to mogę zastosować preckę + gumkę od Aega? :wink: I czy red gaz można tankować do maga aby go nie rozerwało ? Kolega wyżej napisał że 630 fps to tylko na Power B. i P. ale na Green Gazie i kulkach 0.3, a te magazynki to jak upgradować?

Widziałem na fotkach że można zamontować tłumik ale nie mogę znaleźć adaptera.

 

 

Soryy że odkopuję.

 

 

I tu mam jeszcze jedno pytanko czy Tanaka L96 to to samo co M700 A.I.C.S. chodzi mi o części wewnętrzne power bolt i power pack a także komorę hop-siup. L96 ma jakiś gwint tłumika?

 

Proszę o scalenie postów.

 

"Firma Pax Armamentia zapowiedziała produkt pod nazwą: flash hider - silencer adapter, dedykowany do replik karabinów snajperskich Tanaka M700 AICS, M24 oraz M40A1, a także Tokyo Marui VSR-10."

 

Z newsa 06-11-2008. Szukałem i nie mogę znaleźć.

Edited by RuN_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...