Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rosyjski 12,7-mm wyciszany kbw WSSK Wychłop


Recommended Posts

Panowie albo czytajcie uważnie albo nie wiem trochę myślcie :)

 

Najpierw uruchomić prosze myślenie: jakie parametry/osiągi będzie miała broń o kalibrze 25mm strzelająca pociskiem 30mm ?? Wogóle wystrzeli ??

Działko montowane na AH-64 (M230) ma kaliber 30mm, XM109 o ile mi wiadomo ma kaliber 25mm. Więc to nie jest ta sama amunicja.

 

To jest zmodyfikowany nabój i pocisk zmieniony na potrzeby xm109.

Co do kwestii granatnik czy karabin... trudno to dziś rozstrzygnąć skoro sami użytkownicy nie moga się zdecydować co to jest :)

 

W zasadzie coś co z założenia miota granaty powinno byc granatnikiem... ale kiedy zaczyna strzelać jak karabin, i do tego zaczyna się modyfikować amunicję tak żeby zwiększyć uniwersalność broni to nie wiem jak to nazwać.

 

W zasadzie M16 i AK to tez granatniki bo przeca moga miotać z nasadki granaty :mrgreen:

 

Swoją drogą to XM109 można spokojnie nazwać działkiem przeciwpancernym i do tego z "wbudowanym" komputerem pokładowym :mrgreen: (BORS)

Link to post
Share on other sites

w trakcie pisanie posta, pominalem jedno slowo, ktore jest zamieszczone na stronie, ktora podalem...gdyby ktos rzucil okiem to by zauwazyl...

 

 

"A scaled down derivative of the low velocity 30mm HEDP M789 ammunition fired by the AH-64 Apache attack helicopter"

 

tak wiec prosze si eusilnie nie czepic mojej wypowiedzi bo to nie wyszlo coniektorym.

Szanowny moderatorze Paramedic.. w takiej sytuacji nalezy rzucic okiem i poprawic, a nie stroic dziwne minki :P

 

cala sprawa opiera sie o to, z ktos wczesniej napisal, ze cos tam o kalibrze powyzej costam to dzialko, a potem ktos pisze, ze granatnik...a wg mnie to po prostu wielkokalibrowy karabin snajperski, czy tez cos podobnego...

pozdros

Link to post
Share on other sites
Alez w moim poscie nie bylo zadnych ani jawnych ani ukrytych zlosliwosci. Mysle, ze takie forum to nie miejsce dla tego typu uwag i docinek.
Od początku istnienia internetu znaczek ":>" oznaczał złośliwy uśmiech. Choć być może niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy ;)
Sugeruje sie tym, co pisza na stronie producenta.
Powiedziałbym raczej, że owa sugestia ma bardzo cienkie podstawy, bowiem na stronie producenta nie ma słowa o amunicji jaką ma strzelać XM109. Aczkolwiek na zdjęciu są granaty 25 mm x 59B, choć pewnie nie jesteś w stanie ich zidentyfikować.
Wlasnie znalazlem  inne dosc ciekawe opracowanie na temat tej broni w ktorej jednostka ta jest opisana jako "sniper rifle".
To nie ma znaczenia. W polskiej terminologii technicznej XM109 to samopowtarzalny granatnik.
Inna uwaga to to, ze bron ta kozysta z amunicji ktora stosowana jest w dzialku m230, a wiec jak dla mnie to do grnatnika daleko daleko.
Ponieważ nie jest to amunicja stosowana w armacie automatycznej M230, a nawet wbrew spekulacjom od niej nie pochodzi, więc po raz kolejny obawiam się, że dochodzisz na podstawie fałszywych danych do niepoprawnych wniosków.
Jest jeszcze kwestia porownania dla przykladu predkosci wylotowej pocisku... granatnik m-79 ma niecale 80 m/s, MK19 ma 240 m/s, zas XM109 az 790m/s...
Ponownie zapytam o źródło tych informacji. Prędkość wylotowa 25-mm granatu wynosi ok.420 m/s.

 

Zwracam Ci uwagę, że bazujesz - nie jak to sugerujesz na danych producenta - ale pozbawionych podstaw spekulacjach na niespecjalnie rzetelnych stronach.

do przejrzenia material z ktorego wywnioskowalem powyzsze
Mam wrażenie, że nie chciało Ci się zerknąć do bardziej rzetelnych informacji, które podawałem (artykuł Cutshawa w SAR). Jak mniemam, danym z amerykańskiej konferencji d/s uzbrojenia NDIA również nie zaufasz? Pewnie dlatego, że są oficjalne, a nie pochodzą z bliżej nieznanych stron? ;)
cala sprawa opiera sie o to, z ktos wczesniej napisal, ze cos tam o kalibrze powyzej costam to dzialko, a potem ktos pisze, ze granatnik...a wg mnie to po prostu wielkokalibrowy karabin snajperski, czy tez cos podobnego...
Dla Ciebie to może być cokolwiek, tutaj nie o osobistych odczuciach rozmawiamy. Z punktu widzenia techniki wojskowej to samopowtarzalny 25-mm granatnik. Ni mniej ni więcej.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...