Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SLR105 A1 z Classic Army


Recommended Posts

Tak sobie zaglądam na forum i czekam aż się pojawią jakieś posty na temat SLR105 A1 z Classic Army. Nie dawno wyszła ta zabaweczka :) Może jeszcze nikt jej nie dostał dlatego nie ma żadnego opisu. Ja ją zamówiłem i powinna dotrzec do mnie już jutro i na pewno opiszę wrażenia po rozpakowaniu :)

 

Jak na razie mogę tylko podzielic się spostrzeżeniami co do cen tej repliki. Na capri mają ją najdrożej bo aż 1200 zl, na machinegun jest po 1099 zl i uwaga, jest jeden sklep w Polsce gdzie cena jest podobno najniższa w europie i wynosi około 1022 zł. Ten sklep to www.asgshop.pl

 

Jak na razie tyle ;) Jutro postaram się napisac coś więcej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostanę SRL-a za godzinę.

 

A ja już miałem i macałem :)) (zdjecie w topicku Pokaż swoj sprzet cz.III)

 

Ciekawa alternatywa do AK47 Maruii (którego też miałem), kupując dzisiaj AK wybrał bym zapewne ten model (choć pewnie bym poczekał na recenzje Czopera :D )

 

Jedynie co mnie drażni to strasznie plastikowy magazynek :(

 

Pozdrawiam Cappuccio

 

P.S. Czoper cała Polska na Ciebie czeka ...

Link to post
Share on other sites

No i już po oględzinach :) Duża to była paczka. Z początku jak spojrzałem na niego to sprawił na mnie wrażenie lekkiej plastykowości, ale jak wziąłem go do ręki i poczułem tą wagę i przyjemny chłód metalu to od razu zmieniłem zdanie :) Całośc wrażenia psuje lekko ten plastykowy magazynek, ale podobno taki też jest w oryginale więc nie ma co narzekac. Sama replika ma dośc dobrą wagę, ale po włożeniu akumulatorów nabiera przyzwoitej ciężkości, a po dosypaniu kulek do maga robi się naprawdę miło :)

Mamy w nim 2 tryby ognia: full auto i semi auto. Na semi auto są niezbyt ciekawe efekty, ale za to na full auto jest pięknie kulki walą w cel jak oszalałe, duża szybkostrzelnośc i ten wspaniały dźwięk, przy pierwszych seriach czułem się jak bym strzelał z prawdziwej broni :)

Ogólnie replika sprawia wspaniałe wrażenie, zobaczymy jak się sprawdzi w boju

Kupowałem ją w sklepie www.asgshop.pl. Mają ją tam najtaniej bo tylko 1022 zł. Sklep solidny tak mi się wydaje ... zobaczymy, bo przysłali mi tylko 1 paczkę kulek z 5 zamawianych. Zobaczymy jak mi to załatwią, czy doślą czy będzie się trzeba kłócic.

Link to post
Share on other sites

I kolejne spostrzeżenie :) Radzę od razu dokupic sobie kilka low-cap'ów albo mid-cap'ów bo mnie np, irytuje ciągłe podkręcanie tego 500 kulkowego hi-cap'a stockowego. Jak na razie tylko na machinegun znalazłem godne uwagi mid'y. Z tego co pamiętam to na 160 kulek za 99 zł szt. Najbliższą dostawę mają około 20 stycznia. Z tego co mi pisali panowie z machinegun, mają tam również szyny montażowe do serii AK, które bez problemu mają pasowac do tej repliki. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze od siebie że SLR105 jest prawie całkowicie kompatybilny z częściami TM i G&P od AK47. W swoim już pozamieniałem body, pokrywe, magazynek, selektor ognia, rure gazową, muszke, zamek. W wypadku body G&G trzeba było troche piłować. Jednocześnie wszystkie elementy które odemnie "wyszły" weszły bezproblemowo do AK47 Flachy (znalomego). Tak więc Classic odwalił kawał dobrej roboty i zrobił wszystko kompatybilne :)

Link to post
Share on other sites
Dodam jeszcze od siebie że SLR105 jest prawie całkowicie kompatybilny z częściami TM i G&G od AK47. W swoim już pozamieniałem body, pokrywe, magazynek, selektor ognia, rure gazową, muszke, zamek. W wypadku body G&G trzeba było troche piłować. Jednocześnie wszystkie elementy które odemnie "wyszły" weszły bezproblemowo do AK47 Flachy (znalomego). Tak więc Classic odwalił kawał dobrej roboty i zrobił wszystko kompatybilne :)

 

Piciu, do G&P, a nie G&G.

Link to post
Share on other sites

Dopiero dziś miałem okazję zdecydowanie bliżej się zaznajomić z tym cudeńkiem i wyregulować hop-up itd. Co do hop-upu to reguluje się go bardzo łatwo i mamy duże możliwości co do regulacji. Ja używam excel 0,25 g. I przy podregulowaniu celność jest naprawdę wspaniała, szybkostrzelność przerażająca :) (to mój pierwszy AEG). Nie mierzyłem miarką ale myślę, że spokojnie i celnie z około 40 m kogoś ściągnie :) Zobaczymy jak się sprawdzi w akcji, ale to dopiero za tydzień :( (sesja :/) Tylko żeby nie było tak kolorowo to muszę przyznać, że mam problem ze spustem. Na full auto chodzi bez zarzutu i spust się cofa, ale przy przełączeniu na semi nie jest już tak miło. Bo kiedy nacisnę raz spust to strzal oddaje ale już nie wraca i muszę sam go cofnąć palcem i dopiero wtedy mogę oddać strzał ponownie. Na full auto chodzi wszystko bez zarzutu. Ktoś wie co to może być?? Mnie to raczej nie przeszkadza bo będę używał tylko full auto ale gryzie mnie fakt, że coś jest nie tak jak trzeba. Proszę o ewentualną podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

SLR'ka jest chyba stworzona do tego by zaskakiwac :) Ponarzekałem trochę na ten spust i w pewnej chwili zaczął działac normalnie :) tak jak należy :) Teraz spust wraca i jest już wszystko ok :) Nie mam pojęcia dlaczego to wcześniej nie pracowało. Mam nadzieję, że się już więcej nie powtórzy. Aha no i sklep dosłał kulki z odręcznie pisanym listem z przeprosinami :)

Link to post
Share on other sites

Miałem identyczny kłopot ze spustem w XM z tym że u mnie pojawił się po rozebraniu GB. Musiałem więc cos źle zmontować. O dziwo problem sam zniknął tak samo jak u ciebie 8O

 

Nie ma co się martwić na zapas :D ale na twoim miejscu intensywnie bym się spustem i selektorem pobawił a w razie problemów posłuchał Czopera – serwis.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Miałem okazje sie dzis pobawic chwilę SLR przy okazji odbierania mojej M15 i przyznam ze jest zajefajny i nie taki duzy jak sie wydaje na fotkach.Dzwięk ma ciekawy i wage tez tylko pokrywe zamka cięzko założć.Ogólni ena 1 rzut oka polecam jutro bedziemy testowac z kumplem obie repliki to napisze cos wiecej.

Link to post
Share on other sites

Zamieściłem przed chwilą opis w Zbrojowni na wmasg.

Tutaj kilka dodatkowych zdjęć ("ogólne" zdjęcia robił Reg - pewnie uzupełni nimi opis).

 

Po pierwsze gear box:

gearb9gk.th.jpg

Normalna "3" - ale popatrzcie na kable - silikony o dużym przekroju tylko do małej wtyczki - dalej druciki jak w TM.

 

Po drugie silnik:

silnik9do.th.jpg

Do mocowania kabli CA tym razem użyło taśmy klejącej.

 

Standardowe stalowe zębatki CA (widoczna także tuleja ślizgowa 7 mm)

zebatki6ym.th.jpg

 

Zębatka tłokowa z lewej strony - widać jak zeszlifowała lekko śrubę mocującą dźwignię przerywacza.

zebatka7zi.th.jpg

 

"Wzmocniony" tłok, "wzmocniona" kierunkowa głowica tłoka:

tlok6lm.th.jpg

 

Płytka selektora:

selpl1mh.th.jpg

Mniej bezpieczny bezpiecznik?

 

Plastikowy "przód", na którym wisi cała lufa:

przod6ib.th.jpg

 

Do montażu poza wkrętami (jak w TM) CA użyło także kleju - element jest "nierozbieralny" - nawet po wykręceniu wszystkich wkrętów:

przod25dm.th.jpg

 

Lufa, rura gazowa, okładziny:

lufa0ob.th.jpg

Nie ma znanego z TM mosiężnego wzmocnienia rury - nie było potrzebne?

 

Mocowanie rury gazowej:

rura4dx.th.jpg

Od góry tylko na wcisk, od dołu kontra imbusem o lufę zewnętrzną.

 

Muszka. CA nie poprawiło znanego z TM efektu chwiejącego się zespołu muszki - nadal jest okrągły, nasuwany na lufę zewnętrzną:

muszka5fb.th.jpg

 

Kontrowany jedynie od spodu imbusem, który jednocześnie zabezpiecza wycior przed wypadnięciem:

muszka20xu.th.jpg

 

Urządzenie wylotowe - zebezpieczone przed samoodkręceniem zapadką na sprężynce:

tlumik0is.th.jpg

 

Elementy dźwigni selektora. Mniej elementów niż w TM, niemniej dźwignie na g/b takie same - pewnie będą te same kłopoty z selektorem co w TM (semi/auto):

sel2is.th.jpg

 

Stopka kolby. Przykręcana. Nie spadnie sama, co zdarza się w TM. Ale trudniejszy dostęp do baterii:

kolba1ou.th.jpg

 

Body i chwyt pistoletowy:

body28oh.th.jpg

 

Przykra rysa po kilkunastu przesunięciach dźwigni selektora:

rysa3os.th.jpg

 

Pytać, pytać!

 

Ściskam,

Czoper

 

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 8:56 am ]

Wszyscy mają w pompie SLR105 A1?

A to się CA ucieszy!

 

Ale poważnie - w komentarzu do opisu w Zbrojowni Flachenty napisał o pełnej (poza chwytem pistoletowym) kompatybilności części zewnętrznych AK47 TM i SLR105. Oczywiście zgadzam się. Chcę jednak doprecyzować - uczulić zainteresowanych jakimiś modyfikacjami. Otóż chwyt i body muszą się składać ze sobą. Zatem wymiana body AK47 na body SLR-a wymaga także zakupu/wymiany chwytu SLR - ten z TM nie podejdzie. Chyba, że da się go aż tak zmodyfikować. Flacha? Który chwyt zakładałeś do body SLR - bo pogubiłem się w Waszych konwersjach?

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Hmmm wlasnie, opisz dokladnie Flachenty, na czym ta wymiennosc polega?

 

Nie chce byc zlym prorokiem, ale wydaje mi sie, ze kompatybilnosc SLR105 (AK74) z AK47 Marui raczej do niczego sie nie przyda, a oznacza glownie, ze Kalach CA nie bedzie zgodny ze swoim ostrym odpowiednikiem... :? A to chyba nie jest wielka zaleta repliki.

Link to post
Share on other sites

Wymagana jest również wymiana chwytu pistoletowego, niestety. Oraz, zamontowanie korpusu G&P wymaga troche piłowania żeby silnik wszedł. Właśnie z Flachą wymieniałem swoje elementy karabinka, zdjecie "po fakcie" poniżej.

zdjciazprac11pr.th.jpg

 

Pikace, cały fun polega na tym, żę ja miałem SLR a flacha AK47, a on robil replike Tantala (która zbliża sie do AK74) a ja Zastawy M91 (która podchodzi pod AK47).

 

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 9:10 pm ]

A, jeszcze jedno. Nie ma wzmocnienia rury, a co za tym idzie istnieje możliwość zmieszczenia w SLR baterii stick o większej długości, a co za tym idzie napięciu.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam tak ambitnych planow, jak Tantal czy M91, chce tylko zrobic AKMa i mam zgryz, bo nie wiem czy za podstawe wziac SLRa CA, AK104 G&G czy tez AK74 ICSa (BTW - podobniez juz jest, na arnim nawet zdjecia finalnej wersji pokazuja). Poniewaz do konwersji zamierzam wykorzystac czesci od prawdziwego AKMa, to wole aby replika byla na tyle dokladna, na ile sie da, bo wtedy czesci od prawdziwka powinny latwiej podejsc...

 

Po obejrzeniu dostepnych zdjec wydaje mi sie, ze produkt CA najslabiej sie prezentuje wykonaniem z tej trojki (przynajmniej zewnetrznie), ale nie bede pisac dlaczego, bo zaraz inni odpowiedza, ze sie czepiam (tzn wymadrzam, heh)! :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...