Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SLR105 A1 z Classic Army


Recommended Posts

No sorry, zasugerowalem sie tym zdjeciem Czopera: lufa0ob.th.jpg...

 

Nie powiem, ze mnie przekonales, CA po prostu mi sie nie podoba. Powtarza najgorsze rozwiazania Marui, jak np gwint "koncowki lufy" scalony z podstawa muszki. W ICSie gwint jest na lufie jak "bozia" przykazala i bez wiekszych ingenerncji mozna adoptowac podstawe muszki od prawdziwka, o stabilnosci i pewnosci ewentualnego montazu tlumikow itp nie wspominajac...

 

Ja osobiscie zamierzam zrobic AKMa i ICS spelnia wszystkie moje wymagania, gdyz komore zamkowa ma odtworzona najlepiej (uwazam, ze lepiej niz G&G, o CA nawet nie wspominajac), ma karbowana pokrywe i "maly" gwint na lufie (taki jak w AK47/AKM). Kolba i caly przod oprocz lufy zewnetrznej pojdzie do wymiany na czesci od prawdziwka, tak wiec niedokladnosci odtworzenia podstawy muszki czy zespolu przewodu skosnego niezbyt mnie zajmuja (choc sa naprawde latwe do poprawienia, jak kogos bedzie interesowalo to moge opisac w watku o ICSie, bo dla zabawy juz to zrobilem).

 

A co komory zamkowej ICSa, to drobne niedostatki w postaci plastikowej wypustki wystajacej nad zaczepem magazynka latwo usunac. Zeszlifowanie tworzywa i wstawienie w to miejsce blaszki z jezyczkiem oporowym dla przelacznika ognia to banalna rzecz. A mialem nie pisac o ICSie! :wink:

 

Ale wyciaganie problemow technicznych to chwyt ponizej pasa Jonboy, dyskutowalismy raczej o aspektach zewnetrznych, a nie mechanicznych. Widac, ze zaczyna ci brakowac argumentow! :wink: Dodam, ze po naprawie w ASGSHOPIE (i zalozeniu drobnego upgrejdu) moj ICS sprawuje sie bez zarzutu, trzyma rowne 400fps i sieje postrach na strzelankach! :mrgreen:

 

Ale wcale nikogo nie zamierzam odwodzic od zakupu CA i namawiac do nabycia ICSa. Zreszta ten ostatni jest poki co praktycznie nie do kupienia w Polsce...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie marudź ;)

 

Fakt faktem - gwint na podstawie muszki to głupota... w poprzednim customie opartym na AK musiałem przyciąć lufę, i wytoczyć wkładkę/przedłużkę z gwintem. Z drugiej strony - mamy nadal niemal pełną zamienność części z dziadkiem protoplastą, czyli AK Marui. Do AK nie ma wiele części zamiennych i tuningowych, a te co są są właśnie pod standard Marujowy - więc rozumiem taką politykę. No ale poprawniejsza podstawa muszki nikomu by krzywdy nie zrobiła :D

 

Nnnnno nie wiem czy aż tak trafne jest to body ICSa... denerwują mnie te imbusiki zamiast nitów, brak też przetłoczenia przy osi wajchy bezpiecznika (tylko G&G je ma...)- ale to już tak dla zasady, by się czegoś czepić :P No i czy aby nie za dużo tam ingerencji pilniczkiem? "To można poprawić, tamto można poprawić"... ale w ostatecznym rozrachunku i tak nikt tego nie robi...

 

Przy okazji - dzięki że nie śmiałeś się z mojego lumpenłoża lufy :F To łoże od Cymy, tu przycięte, tam podszlifowane, i z masą rzeźbionej szpachlówki... na oryginał wciąż czekam, dogadywanie się z Łucznikiem to katorga...

 

Podsumowałem też właśnie założony na Beryla budżet - i zostało mi marne 100 złotych... za to muszę skończyć kolbę i wytoczyć właściwy tłumik płomieni (doradź proszę... wczesny z dziurkami czy nowszy, ze szczelinami? nie mogę się zdecydować...). Resztę domowego budżetu trzyma żona, więc obawiam się że przynajmniej w tym miesiącu to koniec zbrojeń :twisted:

Link to post
Share on other sites

Ja przy takich przerobkach uznaje tylko czesci od prawdziwka, wali co prawda po kieszeni, ale efekt jest tego warty.

 

Dlatego kolbe i urzadzenie wylotowe od Beryla to bym po prostu kupil od real steel! :wink:

 

denerwują mnie te imbusiki zamiast nitów

Chodzi ci o te imbusy w przedniej czesci komory? Powinienes wiedziec, ze w ICSie obsada lufy jest zrobiona jako oddzielny element (tak jak to jest w prawdziwym AK74) i zostala przymocowana tymi imbusami, co zapewnia mozliwosc demontarzu. Jak komus to przeszkadza, to moze sobie rozklepac nity w tych miejscach, jak to jest w real steel i po problemie. CA tego problemu nie ma, bo obsade lufy sobie odlano od razu razem z komora zamkowa jako jedne "body", a te nity to smetne wypuklosci na odlewie... :?

 

Powiem wiecej - ICS ma montowana lufe podobnie jak prawdziwek! Co prawda nie jest to solidny kolek znajdujacy sie w gornej przedniej czesci obsady lufy (tam gdzie jest takie sciecie pod skosem, ktorego w CA brakuje, hehe), ale wykrecenie dwoch srubek ktore tam sie znajduja z dwoch stron zwalnia caly przodek karabinka, wraz z lufa wewnetrzna i hop-upem.

 

BTW Zmierzylem suwmiarka blache komory zamkowej w ICSie i wcale ta stalowa wytloczka nie jest taka cienka, bo jest zrobiona z blachy półmilimetrowej (w real steel jest 1 mm, ale obciazania chyba nie sa porownywalne, heh).

 

No i czy aby nie za dużo tam ingerencji pilniczkiem? "To można poprawić, tamto można poprawić"... ale w ostatecznym rozrachunku i tak nikt tego nie robi...  

Faktycznie malo kto to robi, bo pomijajac fakt ze niewielu ludzi zwraca wielka uwage na detaliki i niuanse, to trzeba wiedziec co, gdzie i jak poprawic. ICS nie jest idealny, ma kilka felerow, co nie zmienia faktu, ze znacznie latwiej cos nadpilowac niz dosztukowywac! Szczesliwie tutaj sa glownie "naddatki"! :D

 

Reasumujac nasze dywagacje, kazda z replik ma swoje wady, zadna nie jest doskonala, ale biorac poszczegolne elementy z CA, ICSa i G&G mozna by zlozyc jedna, ale calkiem porzadna replike AK74! :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Od 2 tygodni posiadam SLR. Wpakowałem do niego preclufke CA 6,04 (na 6,03 brakło funduszy) Wywaliłem juz prawie 6 tysięcy kulek. Działa bez zarzutu. O wiele lepiej nosi niż emki. Bardzo celny i szybkostrzelny. Denerwujące są tylko przyrządy celownicze (przynajmniej dla mnie bo uzywałem do tej pory emki a tam sprawa zupełnie inaczej wygląda) ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Narazie jest spoko. Jak uzbieram kase może coś się jeszcze do niego wpakuje. Polecam tą broń. Kawał porządnego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Sorry za odgrzewanie, ale... oto co się urodziło z Selera:

 

dsc0020age1.th.jpgdsc0017abw1.th.jpgdsc0028ayy5.th.jpg

 

Wiem, że jest jeszcze parę detali które wymagają pracy: tłumik płomieni, podstawa muszki, skrzydełko bezpiecznika...

 

Zrobię je jak okazja sama się napatoczy... (poza skrzydełkiem, nie zmienię go gdyż musiałbym robić od podstaw całą przekładnię ruszającą płytką selektora - a i bez tego jak niepewnie to działa w AKaczach wszyscy chyba wiedzą...). Póki co jednak uważam tą konwersję za "zgrubnie ukończoną".

 

Może moznaby to wrzucić do galerii? :)

Link to post
Share on other sites
Z tego co widze to chyba nie jest oryginalna. Własna robota?

 

Własna... troszkę z pomocą znajomego kowala z bractwa (wygiął dolny pręt) i ślusarza z sąsiedniej ulicy (pospawał) :D

 

dsc0014ahk8.th.jpg

 

Zawias kolby pochodzi pośrednio z Norinco Type 56 S-2 (a bezpośrednio - z wiatrówki XS-B3... ma normalną kolbę od chińskiego AK...). Wydobycie jej stamtąd to była rzeź kątówką... potem znowu trzeba było odciąć kolbę od zawiasu, wypust zawiasu zeszlifować by wszedł w nacięcia w prętach, pręty też naciąć... straszna robota, ale nie stać mnie już było bulić kilka stów za kolbę w Łuczniku.

 

Z łucznika natomiast pochodzi łoże, nakładka rury gazowej, ich sprężynki, okucie itp.

 

Nad kolbą muszę jeszcze trochęposiedziec - na razie zmontowałem to na szybko by replika nadawała się do użytku i by zrobić parę zdjęć. Na razie wykańczam pracę dyplomową, po niej wezmę się za dopieszczenie stopki i osłonkę maskującą spawy (w prawdziwku też taka jest :P )

 

Instrukcja krok po kroku będzie niedługo na arniesairsoft.co.uk , ale też dopiero po oddaniu pracy dyplomowej (jakieś dwa tygodnie). Póki co opisałem tam jak zamontować tą chińską kolbę składaną na bok - znajdziecie w "project suggestions" :)

 

[ Dodano: Nie 03 Wrz, 2006 ]

Może dodam jeszcze kilka fotek...

 

dsc0023axs6.th.jpgdsc0033app9.th.jpg

 

I to póki co wszystko... A tak w ogóle to domagam się fotek innych customów! Choćby Tantala od Flachentego, też chyba na selerze, albo te dwa "czarne" tantale (jeden z foregripem Beryla) które ktoś od nas pokazał na Arniesairsoft... te trzy repliki dodały mi inspiracji i wiary, że to się jednak da zrobić. Bez tego trudniej by mi było zrobić to pierwsze cięcie kątówką (po replice dopiero wyjętej z pudełka :twisted: )

Link to post
Share on other sites

Bezpośrednio. Wysłałem im papierową pocztą formalne podanie o sprzedaż części o numerach katalogowych takich i takich (numery podano mi wcześniej bodajże w dziale marketingu...) i już. Zamówienie złożone i żadnych podstaw do odmowy. Długo to trwało, ale człowiek z którym rozmawiałem był bardzo sympatyczny i pomocny, nawet dzwonił do mnie z informacjami o postępach (i prośbą o NIP, którego zapomniałem podać).

 

Może to dlatego że prosiłem po prostu o "części zamienne' do "kbk "Radom-Sport", a nie części od wojskowego Beryla. Uznali mnie pewnie za klienta używającego ich Radom-Sporta (cywilnego Beryla) potrzebującego napraw czy coś. Są fabryką, nie sklepem, procedura sprzedaży jest tam nieco skomplikowana i wcale się nie dziwię, że unikają tego jeśli uznają, że mają do czynienia z "małolatem co chce sobie Beryla zrobić". Może to o to chodzi... nie wiem, ja w każdym razie zostałem obsłużony pierwszoklaśnie, na każdą część dostałem nawet papierek, wszyściutko mam teraz full legal i udokumentowane, a nie jakieś półlegalne wynosy magazynowe z Allegro :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

polskie sklepy ASG mają jedynie drewno do starego AK-47 z lat pięćdziesiątych - na SLR (czyli AK-74) będzie to wyglądało jak... no nie wiem, maska od merca na BMW, czy inna niedorzeczna kombinacja.

 

Jeśli chcesz w miarę poprawne drewno, szukaj na Allegro łoża lufy (tzw "foregripu") od AKM - to ten z obłymi "zgrubieniami" po bokach, bez metalowego okucia w tylnej części. Nie jest to idealnie takie jak w AK-74, ale już lepsze niż drewno od AK-47... Nakłdaka na rurę gazową nada się byle jaka, za to kolby szukaj sklejkowej, z zaczepem do pasa nośnego. Dokładnie takiej: http://www.allegro.pl/item123681848_kolba_...agazynowy_.html

 

Dopasowanie tych części do repliki wcale nie jest trudne, a jakbyś miał dwie lewe ręce stolarz powinien to zrobić za niewielkie pieniadze. Drewno od prawdziwka wychodzi dużo taniej, nawet z montażem, niż "wood kity" robione pod ASG - które tak naprawdę trudno nazwać podobnymi do oryginału....

Link to post
Share on other sites

I to póki co wszystko... A tak w ogóle to domagam się fotek innych customów! Choćby Tantala od Flachentego, też chyba na selerze, albo te dwa "czarne" tantale (jeden z foregripem Beryla) które ktoś od nas pokazał na Arniesairsoft... te trzy repliki dodały mi inspiracji i wiary, że to się jednak da zrobić. Bez tego trudniej by mi było zrobić to pierwsze cięcie kątówką (po replice dopiero wyjętej z pudełka  :twisted: )

 

też mi się serce krajało, jak trzeba było ciąć

 

a tak wogóle to mówisz i masz, wszystkie te wynalazki które "wywołałeś do tablicy" to moja działka

 

 

mini_1157402709.jpg

 

Tantal wz.88

 

mini_1157402713.jpg

 

Tantal na górze wz.91, a na dole z okładkami do Beryla

 

też póki co dość uproszczone, ale prace trwają :D

 

PS

cacunio ten twój berylek :D

Link to post
Share on other sites

też mi się serce krajało, jak trzeba było ciąć

 

To był najgorszy moment... to zbieranie się do rzezi. Potem już było z górki :D

 

a tak wogóle to mówisz i masz, wszystkie te wynalazki które "wywołałeś do tablicy" to moja działka

 

Podziwiam "płodność" twórczą! :) Są genialne. Ten zabudowany plastikami Beryla i taśmą izolacyjną jest trochę dziwaczny, ale swój urok jak najbardziej ma. Ba, widziałem bodajże w "Strzale" czy podobnym piśmie Beryla z łożem w stylu rosyjskim (czyli od późnego Tantala - wz.91). Z jakiegoś dziwnego powodu mini-Beryle w Kongu też mają znowu łoża podobne do rosyjskich... trochę to dziwaczne :)

 

Ale ja miałem nie o tym... Miałem napisać o tantalu wz. 88 ... Przecudny! :) Byłbym Ci ogromnie wdzięczny za jakieś jego zdjęcie z rozłożoną kolbą... Widzę że mamy teraz tą samązagwozdkę - to nieszczęsne skrzydełko bezpiecznika. Ja się chyba poddam w tym względzie, ale na pewno będę szukał oryginalnej podstawy muszki i jednoczęściowego przedniego okucia łoża i nakładki :)

 

PS

cacunio ten twój berylek :D

 

Cieszę się ogromnie że się podoba... pracowałem nad nim w wolnych chwilach od robienia projektu dyplomowego - żeby nie zwariować! :) Za dopieszczanie wezmę się dopiero po zasłużonym wypoczynku z żoną gdzieś daleko stąd :D

Link to post
Share on other sites

też mi się serce krajało, jak trzeba było ciąć

 

To był najgorszy moment... to zbieranie się do rzezi. Potem już było z górki :D

 

a tak wogóle to mówisz i masz, wszystkie te wynalazki które "wywołałeś do tablicy" to moja działka

 

Podziwiam "płodność" twórczą! :) Są genialne. Ten zabudowany plastikami Beryla i taśmą izolacyjną jest trochę dziwaczny, ale swój urok jak najbardziej ma. Ba, widziałem bodajże w "Strzale" czy podobnym piśmie Beryla z łożem w stylu rosyjskim (czyli od późnego Tantala - wz.91). Z jakiegoś dziwnego powodu mini-Beryle w Kongu też mają znowu łoża podobne do rosyjskich... trochę to dziwaczne :)

 

Ale ja miałem nie o tym... Miałem napisać o tantalu wz. 88 ... Przecudny! :) Byłbym Ci ogromnie wdzięczny za jakieś jego zdjęcie z rozłożoną kolbą... Widzę że mamy teraz tą samązagwozdkę - to nieszczęsne skrzydełko bezpiecznika. Ja się chyba poddam w tym względzie, ale na pewno będę szukał oryginalnej podstawy muszki i jednoczęściowego przedniego okucia łoża i nakładki :)

 

PS

cacunio ten twój berylek :D

 

Cieszę się ogromnie że się podoba... pracowałem nad nim w wolnych chwilach od robienia projektu dyplomowego - żeby nie zwariować! :) Za dopieszczanie wezmę się dopiero po zasłużonym wypoczynku z żoną gdzieś daleko stąd :D

 

ta taśma jest tylko dlatego, że nie miałem jak zamocować baterii, a poza tym to ten sam egzemplarz co z okładkami w wersji 88 więc masz też otwartą kolbę. Jeśli chodzi o miniberyla to właśnie z takimi okładkami jak ruskie jest produkowany, wersje z "berylowymi" były tylko na pokaz, ale też mam. Póki co jażmo łoża beryla jednoczęściowe jest nie do dostania, ale pracuję nad tym. Mam również skrzydełko i selektor, ale jeszcze się zastanawiam czy to robić.

 

mini_1157452864.jpg

Link to post
Share on other sites

od góry od lewej

 

nakładka na rurę gazową----------------kolba radom-hunter (niewykończona)

 

czarna (beryl, tantal wz,91)

brązowa (tantal wz.88 )

 

komplet miniberyl "pokazowy"----------------łoże beryl

nakładka, łoże i jażmo

 

łoże tantal wz.88 jasne ----------------------łoże tantal wz.88 ciemne

 

łoże tantal wz.91--------------------------- łoże AKM, tantal do wersji z granatnikiem

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...