Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Jak wygrać z mrozem?


Recommended Posts

Macie może jakieś patenty żeby w mrozie takim jaki jest teraz czyli -22 do -15 stopni, sprężynki strzelały. Dziś byłem na akcji i moja Beretta mnie zawiodła i nie tylko mnie wszystkie nasze sprężynki posiadały szczególnie te dobrze nasmarowane wiaomo smarek gęstnieje w zimnie.

Pistolety inne strzelały z jakieś 5 metrów a co trzeci strzał to się mi cieły kulki. Takie patenty jak owinięcie broni szmatami i podgrzewanie palnikiem odpada :wink:

 

Proszę o pomoc, idą ferie i szkoda by było się nie postrzelać 8)

Link to post
Share on other sites

Jednak myślę, że nie ma konkretnego patentu na mróz ale zauważyłem np. w filmie "Enemy at the Gates" czyli wróg u bram, że broń owijają grubym materiałem w rzeczy samej chroni on od bezpośredniego zimnego wiatru i kumuluje w sobie ciepło które złałpał np. pod kurtką

 

a więc spróbowałem go ocieplić:

G3A3:

:D

mini_1137948178.jpg

mini_1137948244.jpg

mini_1137948267.jpg

 

:D

Link to post
Share on other sites

To owijanie broni w "Enemy at the Gates" służyło jako kamuflarz karabinów, a przy okazji dawało to większą stabilizację termiczną. Co do zamarzania broni, to używam elektryka, a nie sprężynki, ale strzelałem w -20 stopniach i było dobrze. Jak? To proste, czas wejść w 21 wiek i zastąpić twardy węgiel miękkim krzemem :P Mam silikonową gumkę hop-up i nie dość, że nie ma problemu z zamarzaniem, to jest tak stabilna, że na takim samym ustawieniu strzelam przy -20 i +30. Gdy miałem gumową gumkę wcześniej, to hop-up regulowałem na początku każdej strzelanki. Jako smaru do gearboxa używam smaru silikonowego i też nie ma problemu z zamarzaniem. Mam lufę 6,03mm i używam kulek excela i jeszcze nigdy mi się nie zacieło. Tak więc odpowiedzią na mrozy jest zainwestować więcej kasy w sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Często w pistoletach bez hop-up elementem trzemającym kulkę załadowaną już do komory, aby nie wypadła sama z lufy jest gumowy pierścień (taki jak gumka hop-up, tylko bez wybrzuszenia podkręcającego kulkę). Czasami są też inne patenty. Ten gumowy pierścień na mrozach twardnieje i mocno trzyma kulkę. Jeśli gun zaczyna źle strzela na mrozie, to nie jest to wina kulek (lufa od temperatury kurczy się wzasadzie pomijalnie mało). Ta gumka jest problemem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...