Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BMP_Tom

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. Mam do sprzedania bilet na Berget 5 i na prom. Dałem za to odpowiednio 240zł i 300zł, ale mogę opuścić cenę do 500zł za całość. Jestem po stronie amerykanów.
 2. Zabrakło mi dwóch informacji. 1. Ile czasu taki manewry trwają. Rozumiem, że jeśli więcej niż 1 dzień, to śpimy tak, jam możemy (czyli jeśli ktoś nie wzioł namiotu to śpi pod gołym niebem). 2. Jeślibyśmy się zgłaszali na manewry, to na które? Na stronie http://www.ranger.org.pl/plan.htm widzę, że najbliższe będą "BIAŁY WILK" i nie ma narazie dalszych. Czy więc to zgłoszenie odnosi się do którychś konkretnych zajęć, czy ogólnie na przyszłość, a na poszczególne zajęcia będziemy zgłaszać się e-mailem?
 3. Często w pistoletach bez hop-up elementem trzemającym kulkę załadowaną już do komory, aby nie wypadła sama z lufy jest gumowy pierścień (taki jak gumka hop-up, tylko bez wybrzuszenia podkręcającego kulkę). Czasami są też inne patenty. Ten gumowy pierścień na mrozach twardnieje i mocno trzyma kulkę. Jeśli gun zaczyna źle strzela na mrozie, to nie jest to wina kulek (lufa od temperatury kurczy się wzasadzie pomijalnie mało). Ta gumka jest problemem.
 4. Sądzę, że nie da się stworzy jednoznacznej definicji airsoftu, gdyż często fakt jak nazywamy zabawę zalerzy tylko od nas. Przykłady: Niektóre osoby w niektórych LARPach używają ASG i nie jest to airsoft, tylko LARP. Więc nie można by definiować airsoftu po samym fakcie użycia ekwipunku. Jeśli chcielibyśmy definiować airsoft, po tym, co robimy (np. zaawansowany scenariusz), to pojawia się znów problem płynnego przejśćia między airsoftem, a LARPem, zabawą terenową lub czymś podobnym. Tak więc nie będę się rozwodził dalej. Moje stwierdzenie jest takie - nie da się dokładnie sprecyzowa kiedy jest
 5. To owijanie broni w "Enemy at the Gates" służyło jako kamuflarz karabinów, a przy okazji dawało to większą stabilizację termiczną. Co do zamarzania broni, to używam elektryka, a nie sprężynki, ale strzelałem w -20 stopniach i było dobrze. Jak? To proste, czas wejść w 21 wiek i zastąpić twardy węgiel miękkim krzemem :P Mam silikonową gumkę hop-up i nie dość, że nie ma problemu z zamarzaniem, to jest tak stabilna, że na takim samym ustawieniu strzelam przy -20 i +30. Gdy miałem gumową gumkę wcześniej, to hop-up regulowałem na początku każdej strzelanki. Jako smaru do gearboxa używam smaru siliko
 6. mam P4 2.8GHz z HT, 512MB DDR i Radeon 9800 PRO i w 1280 na 1024 a reszta na normal śmiga płynnie. A jakoś demko nie przypadło mi do gustu. Mamy dużo za dużą wytrzymałość na postrzelenia, Niemców jest nieskońcenie wiele i oczywiście my będąc zwykłym szeregowcem pchamy wszystko na przód.
 7. A wie ktoś, gdzie można kupić granaty z gazem łzawiącym?
 8. BMP_Tom

  Strzelby

  Spas 12 i M3 są półautomatyczne. Automatyczne to takie, co potrafią strzelać serią. A dlaczego wciąż używają "popmek" - bo takie przeładowywanie to fajny klimat :P A na poważnie to wydaje mi się, że pompki mają tylko trochę mniejszą szybkostrzelność niż półautomaty, a w strzelbach nie potrzeba bardzo dużej szybkostrzelności, ze względu na duży obszar krycia, natomiast pompki są tańsze.
 9. BMP_Tom

  NOKTOWIZJA

  Czy wiecie, gdzie można kupić noktowizor (monokular) z mocowaniem na RIS w cenie do 1000zł (lub trochę więcej)? Fajnie by było, jakby miał powiększenie 1x
 10. wysuń silnik i sprawdź, czy się kręci jak wciśniesz spust. Jeśli nie, to albo któreś połączenie padło, albo silnik. Jeśli się kręci to wsadź na miejsce i sprawdź, czy wciąż nie strzela. Jeśli nie, to coś ci w gearboxie padło. Będziesz musiał otworzyć i obejrzeć, lub oddać do serwisu jeśli jest na gwarancji.
 11. (Dz.U. z 1978r., nr 31, p. 130) Art. 13. 1. Używanie munduru zagranicznego wymaga zezwolenia terenowego organu administracji państwowej stopnia wojewódzkiego. 2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do: 1) członków personelu dyplomatycznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych oraz urzędników konsularnych obcych urzędów konsularnych, 2) członków personelu administracyjnego i technicznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych - z zastrzeżeniem zasady wzajemności, 3) innych osób, które mogą używać w Polsce munduru na mocy umów albo zwyczajów międzynarodowych.
 12. ASG w hali.... Przypomina mi to speedballa. Ponieważ będzie to w hali, to można darować sobie mundury i oporządzenie, bo itak będzie widać innych. A co do pytań, to mogę powiedzieć, że TM będą najlepszym wyborem z elektryków - bardzo żywotne i nie kosztują aż tyle, co G&P, itp. Osobiście polecam G36C - mały, budowa zwarta i przez to wytrzymała (może poza kolbą, ale pozatym nie da się go złamać upadając na niego, co się zdarza z m4, m16, itp).
×
×
 • Create New...