Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam maniaków.. Dawno nie zagladalem na forum. W zeszlym roku popelnilem opis sprężynowego Glocka 17 HFC w Zbrojowni. Obecnie jestem na drodze kupna gazowego Glocka. W grę wchodzą modele 17, 18C, 19 i 23 (większe i mniejsze od tych odpadają)

 

Na www.taiwangun.com natrafiłem na tego oto Glocka 23 (wersja full metal!):

 

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...t&product_id=22

 

oraz jego wersję Heavy Weight (bez metalowego zamka i lufy zew.):

 

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...t&product_id=19

 

Jednak to co mnie zdziwiło, to RÓŻNA DŁUGOŚĆ obu tych replik podana na tej stronie (Metal - 215mm; HW - 172mm). Co więcej na stronie:

 

http://asg.com.pl/product_info.php?cPath=2...products_id=178

obie wersje Glocka 23 KJW mają podaną długość 185mm !!!.

 

Gługość oryginalnego Glocka 23 to 174mm (za www.glock.com).

 

Druga sprawa dotycząca tego modelu, to obecność/brak blokady spustu, odwzorowanej w większości replik ASG Glocków (m.in. w opisywanym przeze mnie Glocku 17 HFC).

 

Na stronach podanych powyżej blokady tej nie widać, jednakże na

 

http://sklep.airsoftguns.pl/projector.php?...duct=1132440673

 

na przedostatnim zdjęciu, na dole strony, na spuście wyraźnie widać "szczelinę" w miejscu gdzie ta blokada powinna występować. Tak więc sam już nie wiem czy ten model KJW taką blokadę posiada, czy też nie?

 

Szczęśliwych posiadaczy owego modelu lub osoby, które miały z nim choćby krótkotrwałą styczność proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi na te pytania:

1. Jaka jest prawdziwa długość ZAMKA Glocka 23 Full Metal KJW? (gdyby ktos to mogl wlasnorecznie zmierzyc, byloby super)

2. Czy ten model ma w pelni funkcjonalna blokade spustu, jak w oryginale?

3. Jak oceniacie ten model (full metal lub hw) KJW?

 

Dzieki i pozdrawiam

biper911

 

[ Dodano: 11 Lut 2006 22:50 ]

hmm wygląda na to, że nikt z maniaków asg odwiedzających to szacowne forum nie posiada tej konkretnej giwerki.. a szkoda, bo mam na nią chrapkę (Full metal) ale nie chciałby, kupować całkiem w ciemno.. :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hm, teraz gdzieś wygrzebałem ten temat, to odpowiem :)

 

Kupiłem niedawno tego Glocka 23 KJW, ale z plastikowym zamkiem. Blow back bardzo mocny, jak na KJW, HU regulowany - ogólnie miodzio. Niestety podczas strzelania przy odskoczeniu zamka złamał się kawałek lufy zewnętrznej i zablokował zamek... Jakim cudem - nie mam pojęcia. Kulek badziewnych nie używałem. Odeślę go do krakmanów, obejrzą i może wymienią tą część. Gdyby nie ta sytuacja, z broni byłbym w 100% zadowolony.

 

Co do blokady spustu, znajduje się ona z przodu pod lufą. Problem jest, gdy zamontujesz latarkę taktyczną, bo nie można przełączyć w takiej sytuacji.

 

Osiągi ma dobre. Kulka leci długi dystans prosto i przyjemnie :) Gdy tylko replika powróci do pierwotnego stanu, przetesuję w boju.

 

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

Ja mam Glocka 32c full metal (od 23 różni się chyba tylko zamkiem).

Gun jest wart polecenia, strzela daleko, głośno i przyjemnie kopie 8)

Nie jest zbyt ciężki, ale to chyba normalne dla Glocków.

Nie wiem jak na 23, ale na moim są przepiękne oznaczenia Glock'a.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Radził bym ci kupić Glocka 23 lub 18c ponieważ mają one tryb full auto czyli strzelają serią strzelałem z jednego i drugiego modelu i oba są super,wiadomo że tryb full auto ma swoje minusy np.zżera dużo więcej gazu niz pojedyńczy strzał,ale przecież nie jest powiedziane że musisz z tego siać cały czas wg.mnie taki tryb to przyjemny dodatek którym zawsze można sie pochwalić i wszystkim opada szczena :wink:

Link to post
Share on other sites

Na pewno masz rację, że KSC KWA jest wyższej jakości niż KJW. Niemniej jednak nie narzekam, póki cały czas działa, jestem zadowolony. Full auto albo burst jest ciekawym dodatkiem, jednak w mojej opini pistolet traci wtedy coś ze swojego klimatu. Rzecz gustu, wiadomo.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

A ja mam te pisoltki od ok 3 lat i ostatnio mialem dziwny objaw

Przy strzalach w przeciwnika tak okolo pol maga kulek i gazu nagle zamiast poleciec kulka - polecial zamek

I teraz po wlozeniu go na miejsce klocek juz nie puka- nie podaje gazu choc zamek chodzi lekko

Czy ktos mial moze podobny przypadek ?

Szkoda mi klamki !

Link to post
Share on other sites

Mówisz o stalowym zbijaku, czy o innym? Ja dostałem stockowy w sklepie za 25 zł. Rozumiem, że zbijak zaworu to ta część, która uderza w zawór w magazynku? :icon_question: Jeśli nie to proszę o jak najszybsze usunięcie i zapomnienie tego posta. :icon_biggrin:

 

Kurcze za takie male cos mam zabulic 45 zl + przesylka? gdzie zakup klocka to koszt ok 200 zl

Czy ktos moze posiada klameczke taka na czesci ?

Jaki material zostal uzyty do zrobienia tego zbijaka i czy mozna by bylo to jakosc pospawac migiem i dopilowac pilniczkiem ?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Jakie są wymiary lufy zewnętrznej w glocku 23 [potrzebne mi jest to poniewarz sądze że na oko podejdzie do sigmy s&w 40f ale na oko to chłop w szpitalu umarł . Mam z moją sigmą taki problem ,że urwały mi się ''zaczepy'' pod lufą wewnętrzną czyli jednym słowem zepsół się blow back a pistoletu mi szkoda bo ma niezłego kopa i mam do niego sentyment ]

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...