Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Glock podobno ma jakąś plastikową część z tyłu i może sie zepsuc (niepolecam)  

:evil: Ja osobićie mam M9 jako główną jest bardzo celna i ma dużą siłę ,jeśli ktoś chce mie mocny blow to niech kupi propan ,a ktoś mówił że strzelała mu beretta co 2 razy (pewnie nie odciągnął zamka i nie nasmarował szyny od spodu. Straciłem tak pół butli heh. Szczerze najlepszy gaziak jaki mogłem mieć  :P

 

dzięki Mały Lechu za odpowiedź na moje nie postawione wszakże pytanie - chciałem bowiem zapytać o berettę gaziaka jako broń główną (na razie brak kasy na elektryka). Widzę, że daje radę w Twoim przypadku, to i dlaczego miałaby nie dawać rady w moim? :-)

 

pozdr

w

 

[ Dodano: Czw 11 Maj, 2006 ]

aaa i jeszcze - ile masz magów do Beretty? Ile amunicji wystrzeliwujesz

na jednej rąbance? :-)

pozdr

w

Link to post
Share on other sites

hmmm jedyna wade jaka zauwazylem w beretce a dokladniej 2, to raz magazynek dwa, bezpiecznik.

Ad magazynka:

nie ma mozliwosci sprawdzenia stanu kulek na szybko gdyz jest mag zabudowany(jesli ktos widzial maga od glock'a np. to zauwazyl ze moze suwak dac w dul i sprawdzic stan kulek)

Ad bezpiecznika:

po dluzszym uzytkowaniu potrafi sie wysowac i po strzelance go trzeba przysuwac. Sa tez przypadki w ktorych tego nie ma ale trzeba go smarowac i to z wieksza uwaga

Link to post
Share on other sites

nie ma mozliwosci sprawdzenia stanu kulek na szybko gdyz jest mag zabudowany(jesli ktos widzial maga od glock'a np. to zauwazyl ze moze suwak dac w dul i sprawdzic stan kulek)

Ad bezpiecznika:

po dluzszym uzytkowaniu potrafi sie wysowac i po strzelance go trzeba przysuwac. Sa tez przypadki w ktorych tego nie ma ale trzeba go smarowac i to z wieksza uwaga

ad1)Cóż... troche wprawy i człowik wie ile mu w magu zostało. Poza tym profilaktyczna zmiana maga, kiedy podejżewamy że się kończy, to nie problem.

ad2)Dla tego w komplecie dodali taki specjalny kluczyk. Ja dokreciłem ten imbuls zaraz po wyjęciu pistoletu z pudełka i nic mi sie nie odkręca.

W g18 też jest taki imbuls- raz się odręcił i selektor także odpadł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

metale ktore sa uzyte maja domieszki innaczej sprocentowane tak ze wyszlo ze cz3esci sa ciezszej. Ale jak okazja jest to nalezalop kupic xD.

 

PYTANIE...

Jak rozebrac lufe w m9 ksc-kwa :lol: tak zeby niczego nie popsuc.

Moza ktos ma link z rysunkami jak to zrobic albo sam ta czynnosc zademonstruje.

 

[ Dodano: Sun 28 May, 2006 ]

mam kolejny problem, nie potrafie rozebrac do konca zamka(a raczej tloka poniewaz nie potrafie zdjac bezpiecznika :? )

Kto potrafi, kto wie?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam.

Mam dziwny problem, odnosze dobitne wrażenie że moja beretka (ta z nowszej parti, bez oznaczeń jak wspomniał alayas) zżera ZDECYDOWANIE za dużo gazu, jak na jej osiągi :cry:

 

Nabijam tyle gazu, że po prostu więcej nie wlezie. Po sprawdzeniu czy z maga ucieka gaz, stwierdziłem że żadnych nieszczelności nie ma(poprzez nabicie na fula i wrzucenie do wody wypatrując zmrożeń oraz bąbelków), a mimo to...ledwo starcza na 2 magi :evil:

 

To co może być przyczyną to:

-zbyt duża dawka gazu z maga na strzal

 

-zbyt duża dawka gazu przeznaczona na BB (tutaj może istnieć pewna zależność, bo im więcej gazu idzie na blow-back, tym szybciej cofa sie zamek tym samym zdejmując igiełkę ze zwalniacza gazu w magu i ograniczenie jego tracenia. Zaś gdyby więcej poszło na kulkę to zwiękrzył bym może osiągi ale gazożerność teoretycznie by się zwiękrzyła)

 

-kto jest zorientowany to wie że beretta m9 ksc ma ciekawy system(nie wiem czy inne m9 innych firm również go mają) który polega na tym. że dopóki kulka nie opuści "komory nabojowej" to ani 1% gazu nie pójdzie na blowback. Moje spekulacje dotycza sprężynki ktora dociska kulke oraz ktora dopuszcza do otwarcia kanału blowback po wystrzeleniu kulki (wspomniany wyżej system). Może ona być po prostu za słaba i po zamrożeniu całego mechanizmu przez gaz za wolno się zamyka i nie potrzebnie kolejne porcje gazu się marnują

 

Oczywiście mogą być również inne przyczyny. Ale proszę o pomoc naprawdę dobija mnie już ta berettka

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witam, chce sie dowiedzieć jak wymienic szczęki w magazynku Socoma, pękły mi i kulek nie trzyma, kupiłem nowe i nie wiem jak wyjać stare. Wybiłem pin (bolec) ,który go trzymal i szczeki dalej mocno sie trzymają i mam dylemat czy cos jescze trzeba zrobic czy jakmis chwytem go wyciagnac poprostu.

Link to post
Share on other sites

Witam, chce sie dowiedzieć jak wymienic szczęki w magazynku Socoma, pękły mi i kulek nie trzyma, kupiłem nowe i nie wiem jak wyjać stare. Wybiłem pin (bolec) ,który go trzymal i szczeki dalej mocno sie trzymają i mam dylemat czy cos jescze trzeba zrobic czy jakmis chwytem go wyciagnac poprostu.

 

Nie ten temat.

Link to post
Share on other sites

byłbym wdzięczny gdybyś sprawdził (mam elitke też z tym standardowym chwytem) i sie bawie w mały upg. zewnętrzny :) ... mam jeszcze pytanko do posiadaczy betek ksc z metalowym zamkiem....czy zamek też tak ciężko wraca (czasami trzeba ciut poczekać aż zechce łaskawie wrucić po wciśnięciu zwalniacza -jak sie ost. kulke wystrzeli) czy to kwestia dotarcia (wystrzeliłem dopiero kilka magów)

Link to post
Share on other sites

W swojej Elite miałem ten sam problem, zamek nawet w pewnym miejscu się zacinał.

Okazało się że lakier wewnątrz zamka była za grubo nałożony i przez to zamek zacinał się na prowadnicach. 10 minut z pilnikiem i wszystko chodzi jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Sory że w tym temacie ale nie mogę (jeszcze?) zakładać tematów . No więc kupiłem ww guna i mam problem . Napoczątku strzelał dobrze póżniej zamek (mam na myśli to co lata w przód i w tył -jestem jeszcze zielony) zaczął się przy powrocie zatrzymywać ok.2cm wcześniej niż powinien , nadal strzela tylko że trzeba go o te 2cm docisnąć . Przy wyjętym magazynku zamek chodzi normalnie . Czasem problem sam znika i można strzelać serią .Po sciągnięciu zamka wszystko wydaje się dobre - nie ma rzadnych urwanych części itp. Powodem mogło być to że zdarzyło mi sie z 2 razy źle włożyć magazynek.I jeszcze lufa trohę się rusza - jest to normalne? Proszę o pomoc , jakby coś to na priva.I jeszcze jakby ktoś miałby polską instrukcję obsługi albo jakieś przydatnie linkii (składanie , rozkładanie , używanie). Wiem że odpowiedzi sam moge znależć na tym forum , ale nie mam neta i troche głupio siedzieć u kogoś dniami.

Jeszcze raz sory za syf w temacie.

Edited by Satyrnorth
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie śmiejcie się, Koledzy, ale - mimo długiego używania mojej Beretty M9 - mam taki problem. Nie umiem rozebrać magazynka, a bardzo się zapiaszczył. :strach: Czy ktoś z Was już to zrobił (i oczywiście potem złożył) i mógłby dać mi jakieś wskazówki w tej sprawie. Z góry dziękuję. :-o

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

troche pozne odpowiedzi ale zawsze odpowiedzi :)

 

Co do pytania kolegi z tym zamkiem...rozbierz zamek, przeczysc tlok jakas szmatą, i nastepnym razem juz tego nie smaruj (juz to przerabialem rob co mowie :D)

 

Co do pytania z magiem, wybijasz bolce, wyciagasz wewnetrzna czesc maga i wybijasz kolejne bolce, duzej filozofi nie ma :P

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...