Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

buciory do lasu i na bagna potrzebne


Recommended Posts

Nie jestem całkiem zielony w temacie (a przynajmniej tak mi się wydaje), to bedzie treściwie:

 

Rozpieprzyły mi się Domeyko Morena.

To już druga para z tego modelu, pierwsze rozdeptałem w rok, drugie w 8 miesięcy. Ponieważ użytkuję buty w b. zróżnicowanym terenie, postanowiłem kupic dwie pary: miejskie i leśne.

 

Co do miejskich, kupuję Magnumy i to zaraz, bo nie mam w czym chodzić (biale halowe adidasy mi zostały :roll: ) Pytanie, czy warto dopłacać 5 dych do stealthów?, albo nawet 8 do leather'ów?

 

Co do leśnych bucików:

 

Parametry poszukiwanego obuwia w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego:

 

Warunek wstępny: szerokie buty rozmiaru 10 i 1/2 (UK) (11W USA)

 

1. cena: 450pln. Z wieeelkim bólem do 550pln.

2. trwałość- min 3-4 lata częstego noszenia.

3. wysokie 8-9"

4. Gore-tex

5. Podeszwa: vibram lub podobnej jakości

6. fajnie byłoby mieć wzmacniany czubek (steel toe)

7.kolor: najchętniej pustynne, coyote brown. Akceptowalne czarne

 

W górach raczej nie bywam (nie w wysokich), natomiast błotniste miejsca odwiedzam z przerażająca wręcz częstotliwością. Buty MUSZĄ wytrzymać wielogodzinny kontakt ze stojącą wodą(rzadkim błotem) o głebokości około 10-15cm. Buty będą raczej terenowo-leśne, do miasta kupuję sobie, jak już pisałem wyżej, Magnumy Stealth lub Classic.

BTW:czy wie ktoś, gdzie można dorwać połówki? Potrzeba mi 44.5, w ostateczności 45./b]

 

Biorę pod uwagę (ale jestem otwarty na propozycje):

Belleville 790/790ST

Danner Desert Eagle GTX

 

Jak tylko (ok. 1 marca) dostanę zwrot kasy za Domeyki (posiałem paragon, więc nie będzie łatwo), będę szukał tych butów na 100%, chyba, że się przez ten tydzień, czy dwa zakocham na zabój w magnumach.

Link to post
Share on other sites

 

W górach raczej nie bywam (nie w wysokich), natomiast błotniste miejsca odwiedzam z przerażająca wręcz częstotliwością. Buty MUSZĄ wytrzymać wielogodzinny kontakt ze stojącą wodą(rzadkim błotem) o głebokości około 10-15cm.

 

na taka wode to chyba tylko kalosze ,zadna skóra tego niewytrzyma

Link to post
Share on other sites

Najlepsze oczywiście będą Jungle! Ale jeśli upierasz się przy gore i kolorze Coyote brown to Belleville albo Dannery (nie jestem pewny czy są Dannery z gtx, ale pewnie są, po prostu nigdy się nimi nie interesowałem). Ja mam od niedawna Belleville 790A (bez stalowego nochala) i są ekstra, najwygodniejsze butki w jakich miałem okazję chodzić. Ale obawiam się, że na te warunki to jednak nie to. Te buty są przecież z jasnego zamszu, więc zaraz nie będziesz miał koloru Coyote Brown tylko "mud brown" :lol: . Bellevillki bez większego problemu kupisz za 400zł (nówki oczywiście). Ale na takie tereny to bym ybrał jungle...

Link to post
Share on other sites

Nie ma butów niezniszczalnych, a że się szybko rozwialają to ciekawe :lol: Mi po 2 latach intensywnego użytkowania pękł szew i miałem dziure na wylot, ale miałem o rozmiar za duże, co może tłumaczyć szybsze zużycie. Generalnie w kupczakach pęka guma przy łączeniu podeszwy z cholewką, ale nie ma to większego znaczenia, tylko wygląda nieestetycznie. Jak kupuejsz na allegro to zapomnij o gwarancji :wink: Są sztywne, ale da się je rozchodzić, dopasowują się do stopy.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecic Belleville. Używam, latałem w lecie, chodze w zimie. W lecie siedziałem z nimi 3 tygodnie w lesie, przez dwa dni miały ciągły kontakt z wodą, dały radę. Wygodne to są nad wyraz, miękkie i wogóle takie nie-wojskowe :P. Mam model 550ST z Gore (chyba nie ma na stronie producenta), i według mnie są po prostu ładniejsze od 790 :D .

Link to post
Share on other sites
Dzięki ORKAN_Hubert!

A da się je kupić tak, zeby były z gwarancją? mogę dać nawet więcej za nie, niechby i stówę. Podobno miał Kupczak sklep otwierać...

 

Miał otwierać i cisza, wysłałem im maila z pytaniem o sklep, ale mnie olali. Nie znam żadnego miejsca gdzie można je kupić z gwarancją, ale cena by była pewnie powyżej 700zł, podobno teraz kupczak liczy sobie za combaty 1000zl, jak dla mnie chora cena.

Link to post
Share on other sites

Darkness, w tym przedziale cenowym to kup Trezety na Vibramie. Popatrz sobie u Makato w sklepie ale niekoniecznie tam kupuj bo nie jest najtańszy. Tundra i pokrewne modele z czesciowo oblaną gumą cholewką powinny sobie poradzić z tym co dla nich szykujesz. Kolega nosi Trezety jedne już 8 lat w terenie i do tej pory mają się nieźle. W granicach 500 widziałem w Krakowie na Siennej w Karrimorze dobre modele na paru wzorach Vibramów.

Link to post
Share on other sites

Catch22: Pracuję w sklepie turystycznym. Sprzedajemy również Trezetę. Co oznacza, że zdobycie butów z gore nie stanowi problemu. I większość modeli byłaby poniżej 500pln.ALe ja nie chcę butów trekkingowych, tylko wojskowe. 8)

 

Za 700, czy 1000pln, to Kupczak może się pocałować w dupę. Za 610pln będą u makato Haix'y, za trochę więcej niż 1000 można mieć Hanwag'i Special Forces.

Link to post
Share on other sites

Współczuję darkness, bo chłopaki już sie zorientowali że generalnie lepiej używać sprzętu lepszego niż gorszego - niezależnie od etykiety. Przykładem Island Pro albo Desert foxy. Priorytetem jest komfort i jakość nie legulamin.

 

Haixy w popularnej opinii ssą - strażackie mają ok ale resztę nie bardzo, mieli jakiś czas temu wtopę jakościową poza tym i trochę renomy stracili.

 

Pamiętaj o starej wojskowej prawdzie - twój sprzęt jest produkowany przez tego kto poda najniższą cenę (czy w naszych realiach, tego kto najgrubiej posmaruje).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
45 PLN ale już mi ktoś pisał, żeby ich nie kupować, ale niestety bez uzasadnienia.

 

:lol: 8O :roll:

 

Rany boskie, człowieku poczytaj wątki o tych butach (ich wątek był wałkowany na wielu forach, w tym wmasg) i nie pisz takich głupot. Trzymaj się od nich z daleka, no chyba, że nie lubisz swoich stóp. Nawet media niedawno donosiły, że te buty to badziew, po tym jak kilku żołnierzy odmroziło sobie w nich stopy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...