Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Soldner: Secret Wars


Recommended Posts

Jestem jednym z nielicznych posiadaczy gry Soldner: Secret Wars w Polsce, pomimo, że sama gra jest sprzedawana za 19,90zł w serii gier Extra Klasyka.

Soldner jest to świetna taktyczna strzelanka, stworzona do gry przez internet. Gra wyszła od niemieckiego developera Jowood i też w niemczech gra zdobyła wielką popularność jak i wśród zachodnich graczy. Gra pod wieloma względami podchodzi pod OFP. Ja ją kupiłem, jako rodzaj zabicia czasu przed premiera OFP2, ale szybko się przekonałem, że sama gra stanowi niezłą konkurencje dla Czeskiego produktu. Niestety przez małe zainteresowanie ta grą nie jest możlwie założenie pożadnego klany Soldner'a, składający sie z polaków. A szkoda bo jest to gra głównie drużynowa i myśle, że klan jednonarodościowy byłby efektywniejszy.

Oficjalna strona gry Soldner

 

Screeny .

Aby grać przez internet trzeba mieć minimum 512MB ram, aby nie wyświetlał się komunikat podczas ładowania "Server time out" !

 

Mam nadzieję, że ten temat zainteresuje kogoś do spróbowania swoich sił w tej grze.

Wszelkie pytania zw. z grą i nietylko proszę pisać w tym temacie.

 

p.s. Jedna z ciekaszych zalet tej gry to rozwinięty system gestów. A tu taki mały przykład :]

AGS_Taunt_FuckYou.jpg

Link to post
Share on other sites

Tu z przedmówcą musze się zgodzić w 99%. Jowood popełniło fatalny błąd przedwczesnie wydając tą gre, przez co pokutują do dnia dziesiejszego wydając gigantyczne łatki. Patch wkompilowany w Soldnera z dystrybucji CD Project waży ok. 350MB. Nowa łatka, która wyszła w tym roku, posiada 0,5GB (v33668)!!! Raczej pewnikiem jest to, że kolega grał w wersje gry o niższym numerze wersji niż ta, którą można zakupić w serii: Nowa Extra klasyka. Faktem jest, że gra w momencie światowej premiery powinna w nazwie mieć "Alpha" i to wczesna :x . Wersja z Cd project nie posiada błędów, o których wspomniano powyzej.

 

Fizyka w wersji od cd project, jest już na poziomie, choć jest niedopracowana w stosunku do pojazdów (co zostało naprawione w najnowszej łatce w/w), problem z zawieszaniem się gry bez wyraźnej przyczyny również nie ma już miejsca. Co do spadku fps, przy mojej konfiguracji komputera:

Celeron D J 2.55GHz

512MB ram

Radeon 9550 128MB

 

Na średnich detalach + trawa, klatkowanie kończy się po 3 sekundach od załadowania mapy.

Gra faktycznie pod względem optymalizacji ma "minusa". Żeby zagrać, bez nieprzyjemności (stabilna, płynna gra i szybkie wczytywanie map ok. 1-2minuty) trzeba mieć przynajmniej 512MB RAM'u. Można zadać sobie pytanie: Czemu ta gra jest tak pamięcio, żerna przeciez OFP miało podobnej wielkości mapy i chodziły z owiele mniejsza ilością ramu?

Odpowiedź jest prosta, w Soldnerze jest o wiele więcej, bardziej złozonych obiektów, posiadajace własne cechy fizycznej, jak np. czynnik przebijalności i inne. Poza tym o ile dobrze pamiętam mod do ofp invasion44 w minimalnych wymaganiach jest ok 1GB pamięci ram.

Co do grywalności, to ta gra wogle jej nie ma w sinle-mode :] dlatego, że jest to gra przeznaczona na multi a single jest jedynie po to, żeby móc przetestować broń, zaznajomić sie z pojazdami i obeznać z zasadami panujacymi w grze.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Grałem w tą grę w wersję 1.0 i wyrzuciłem po 2 godzinach, głównie daltego że jedną godzinę gra się ładowała a drugą godzinę trwało poruszenie celownika z jednego końca ekranu na drugi :) Teraz usiłowałem znaleść tę grę by dograć do niej te wszystkie łaty, ale jakoś nigdzie jej nie mogę dostać :(

Link to post
Share on other sites

Gra jest dostępna w praktycznie każdym empiku, z działem z grami.

Trzeba ściągnąć łatkę z soldner.jowood.com, aktualnie najnowsza ma końcówkę 70 i większość serwerów działa właśnie na niej. Gra w tej wersji jest już całkiem przyjazna i mi pożera sporą część wolnego czasu 8) . Po sptachowaniu i wprowadzeniu dwóch seriali gra działa bez CD.

 

Przypominam, że gra jest pamięcio-żerna i działa na min. 512MB. Mi po wyjściu z niej wyskakuje mi komunikat o niskim poziomie pamięci wirtualnej i restart kompa obowiązkowy :]

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

Ja nadal mam kłopot.

Otóż tak:

Kupiłem Soldner: Złota edycja, instaluje, wszystko ok, wpisuje kody, nadal ok, zaczynam grać, i tu pojawiają się schody:

Dookoła mojego żołnierza, pojazdu teren jest czarny.(?Pomocy)

Nie wiem jak zarejestrować konto online. Wg instrukcji: "Aby tego dokonać użyj przycisku 'Załóż konto'"- Taa tylko gdzie ten przycisk??

Sorry że odświeżam temat, ale chciałbym już pograć.

 

P.S Chodzi o gre Soldner:Marine corps, bo taka jest w złotej edycji.

 

P.P.S Uwolniłem zakładnika, mam go w bazie w mundurze, ale wiecznie stoi i nic nie robi, o co w tym chodzi??

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No cóż, ja byłęm wytrwały i mimo

tak zabugowanej, nie grywalnej, źle zoptymalizowanej i brzydkiej gry dawno nie widziałem.

czekałem wytrwale na łaty, aktualnie mialem półroczną przerwę, a sama gra ma potencjał, ot takie uboższe i mniej realistyczne OFP z możliwością robienia dziur na wrogim lotnisku przelatując Mi-24

A, i jestem za kleceniem plutonu do Soldnera ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jak ktoś chce kiedyś ze mną pograć to proszę bardzo :)

 

Grałem dość sporo w tą grę, pościągałem sobie patche i gra jest dość fajna.

 

Jedno co mnie trochę zniechęca to brak ludzi na serwach i jednak orientacja na zboczuchów którzy mają wychaczone wszystkie triki przy strzelaniu. A że ginie się dość łatwo to jest to czasem denerwujące.

 

Dlatego przerzuciłem się swego czasu na BF2142 a teraz na Quake Wars. Ale pograć zawsze mogę - to jedna z bardzo niewielu gier z w pełni niszczalnym terenem i takim arsenałem broni :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...