Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy da sie samemu wykonac metalowy cylinder do springa??


Recommended Posts

Da się tylko czy jest sens. Taki cylinder jest ciężki i mogą być problemy. Zdaje się, że w karabinach też się on porusza aby kulka mogła się dostać do lufy więc napewno będzie różnica w pracy mechanizmu z kilkakrotnie cięższą częścią. Oczywiście wszystko zależy jeszcze od tego w czym to zastosujesz.

Link to post
Share on other sites

Sam aktualnie myślę nad czymś takim. Planuje zrobić jakiegoś długiego springa ale cylinder zrobiłem nie z metalu lecz z dosyć twardej plastikowej rurki. Wiem, ze nie wytrzyma ona zbyt długo ale póki co to są takie wstępne przymiarki. Z plastikem jest taki problem, że cięzko jest umocować tą czołową część cylindra, w której jest otwór, przez który uchodzi sprężone powietrze. Ja to zrobiłem następująco: znalazlem 4 grube metalowe podkładki o takiej samej średnicy wewnętrznej z czego 3 miały taką samą srednice zewnętrzną a czwarta troszkę większą. najpierw delikatnie zamocowałem je przy pomocy Superglue na fragmencie rurki (o fi zew. minimalnie mniejszym od fi wew. podkładek) tak aby ułożyły się w jednej osi a przy okazji rurka robi za otwór na sprężone powietrze. Podkładki ułozyłem tak, że ta o większej średnicy zatrzymuje się na rurce, z której zrobiony jest cylinder a pozostałe wchodzą dosyc ciasno w środek. Do tego rozrobiłem trochę Distalu (było już gdzies o nim) i poskładawszy to wszystko do kupy zalałem to nim. Po 24 h wszystko ładnie stwardniało ale pełną wytrzymałość to będzie miało dopiero niedługo (pisza ze dopiero po 7 dniach). Cylinder jest co prawda troszkę ciężki ale za to ma dużą objętość. Zastanawam się jedynie ila takie połączenie metalu i plastiku wytrzyma. Póki co mam cylinder i prowizoryczny tłok i teraz nasuwa się pytanie - skąd skombinować uszczelkę tłoka? Najlepiej zeby to jakiś domowy sposób był albo przynajmniej nie wymagał zakupu uszczelek za XX zł. No i jeszcze kwestia spręzyny. Zrobione przeze mnie cylinder i tłok są dosyć długie przez co nie wiem jak załatwić sprężyne do tego.Próbowałem połączyć jakoś dwie spreżyny z takich gównianych pistoletów z kiosku ale to takie trochę niestabilne jest i takie mało profesjonalne :P - stad pytanie - skąd wziąć sprężynę?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście składam już 2 cylinder do karabinu czterotaktowego. Użyłem rury zbrojeniowej 22mm śr. zewnęcznej i 19mm wewnęcznej. Pasowała bo krpus karabinu to rurka 3/4 cala (23 mm śr wew i 27 mm zew). W castoramie można dostać zatyczki od karniszy do Fi 20, nają już wytoczenie pod uszczelkę i otwór z gwintem 6mm (są i bez otworów). Wystarczy przyciąć zatyczkę, przewiercić śrubę 6 mm i wkręcić i już jest głowica cylindra. Ja swoją zamątowałem na śrubach 4 mm z obciętymi łbami. Mam nadzierje e to wam pomoże.

Link to post
Share on other sites

No właśnie... widac że mozna zrobić cylinder, tylko jest problem żeby on działał poprawnie, i waga :? choć jeżeli bym miał lub kupił odpowiednia rurke z aluminium lub jakiegoś jego lekiego stopu to problem wagi raczej znika..

Link to post
Share on other sites

To może sprecyzuj do czego ten cylinder chcesz robić i po co chcesz go wymieniać.

 

Musisz pamiętać jeszcze o tym że dorobione części mogą nie pasować tak idealnie jak pasowały oryginalne. Z tymi aluminiowymi częściami masz racje. Obniży to różnice pomiędzy wagą oryginału a dorobionego.

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić G3A3 TM (spring) jest on w środku cały plastikowy a chcę dać mu mocniejszą sprężynke i martwie się że cylinder padnie dlatego chcę zrobić sam metalowy.

 

Licze się z tym, że samoróbka może niepasować, ale wszystko się okaże kiedy będe mieć to G3A3 (jezeli je kupie :? ), bo może być tak że zrobie dobry cylinder ale np: będe musiał przerobić odrazu inne części lub choć przypiłować body (od srodka). Chce też dodać, że narazie to tylko teoretyzowanie, ale warto przecież pogadać, zasięgnąć rady :D

Link to post
Share on other sites

W takim razie będzie ci trudno cos porządnego wymyślić.

Z góry mówie ci że TM sam w sobie to bardzo prezyzyjna robota. Części są tam idealnie dopasowane. Kiedyś starałem się kleić pęknięty tłok. Delikatna, cieńka warstwa kleju powodowała to że nie dało się ruszyć tłokiem. To jest jedna rzecz.

Po drugie zrobienie samej metalowej części z aluminium też może nie być tak proste. Aluminium nie da się lutować a do tej rurki którą chcesz kupić musisz jakoś dołączyć reszte wypustek. Zostaje ci mosiądz który można traktować srebrem ( o ile dobrze pamiętam). Mosiądz jest ciężki więc mocniejsza sprężyna nie da efektów.

Po trzecie nawet jak założysz ten cylinder to moim zdaniem nie on pęknie ale albo mechanizm spustowy albo jedna z wypustek tłoka które trzymają go w pozycji naciągniętej.

Reasumując. Najpierw kup. Postrzelaj, a zobaczysz że sprężyna nie będzie prawdopodobnie potrzebna.

Z tego co słyszałem to g3a3 TM ma bardzo dobre skupienie i zasięg i poprawiać go nie ma sensu bo grozi to wydatkami. Lepiej zainwestuj sobie w lunetke tanią. Jeżeli uprzesz się na silniejszą sprężyne to moim zdaniem lepiej stockowe części się przysłużą ponieważ są lepiej dopasowane i nie będą wytwarzać takiego tarcia jak samoróbki.

Pozdro, Misza.

 

ps. W ten weekend będziemy na strzelance w Koninie więc możemy pogadać jeżeli też zamierzasz się zjawić.

Link to post
Share on other sites

Jasne że bede na strzelance :D

 

A jezeli chodzi o aluminium to są takie spawarki które je spawaja tylko że zespawać części :?: . Raczej nie bo takie spawy nie są zbyt dokładne, więc pozostane przy wersji stockowej i niebede nic ulepszał chyba że wymienie spręrzyne. Lecz na niezamocną....... teraz chodzi o to jaką wsadzić bo wszędzie widze tylko "spręrzyna do AEG" a to będzie spring. I tu pojawia się pytanie: czy spręrzyna od AEG bedzie pasowac do springa :?:

 

Tu jest taka

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...861a44c9f82293a

 

ma ona 100ms to daje 330 fps a stockowe G3A3 ma 82ms czyli 270.6 fps czy bebechy wytrzymają.

 

 

 

 

Z tego co słyszałem to g3a3 TM ma bardzo dobre skupienie i zasięg
dlatego mam zamiar go kupić

:D

Link to post
Share on other sites

Ale zasięgu znacznie nie powiększysz. Będzie to różnica pewnie 5 metrów. Kulka będzie za to szybciej leciała do celu :). W każdym razie wydaje mi się że g3a3 stockowe starczy ci spokojnie do czasu kiedy postanowisz kupić sobie aega albo VSR'ke na przykład. To już lepiej wstawić preclufe która zwiększy ci zasięg skuteczny co moim zdaniem przyda się o wiele więcej w takim karabinie. Wtedy 5 metrów zasięgu skutecznego robi różnice. Jest o wiele rzeczy na które można wydać pieniądze, a równie dobrze to wszystko sie sprawdzi w walce bo np. pomoże ci w celowaniu albo zwiększy skupienie.

Pamietaj - zasięg to nie wszystko :P.

 

Co do spawania to tak jak mówisz. Potrzebujesz części pasującej co do mm do reszty konstrukcji, wiec nie jestes w stanie wyspawać tego porządnie.

Link to post
Share on other sites

W takim razie preclufa jak najbardziej będzie właściwa. Sprężyna nic ci w tym względzie nie da i narazie cię na dodatkowe koszta naprawy i utrate gwarancji.

Pomyśl jeszcze nad pozbieraniem sobie na usr-11 z hfc. Podobno bardzo ciekawa alternatywa na snajperke sprężynową.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...