Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

snajperka legii cudzoziemskiej


Recommended Posts

witam

prosiłbym o jakies informacje na temat karabinów wyborowych legii cudzoziemskiej, jak na razie z moich badan :wink: wynika że może to być tylko FR F2 albo Barret, pierwsza nieosiągalna a druga kosztuje jakieś pare tysięcy zielonych, może ktoś wie więcej na temat replik jakie można zakupić a odpowiadają używanym przez LE. Wiem ze to temat bardziej do militariów, ale mi właśnie chodzi o odpowiednik asg, więc prosze o nieusuwanie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No raczej oczywiste, że nie należy traktować znaku "=" dosłownie, "nasza broń" stara się upodabniać do jej ostrych odpowiedników i wiadomo, jednym wychodzi to lepiej innym gorzej w przypadku Type96 chodziło mi o to, że Maruzen storzył replikę L96A1, i jak każda inna replika ASG w tym także Type96 tak jak piszesz jest podobny do swojego odpowiednika real-steel :)

Link to post
Share on other sites

jak zwykle w temacie rozwija sie dyskusja nie na temat bez odpowiedzi na pytanie:) wyjaśniając, nawiasu użyłem właśnie po to aby pokazać że APS 96 może być użyta jako odpowiednik karabinu L96A1 który moim zdaniem znajduje się na tym zdjęciu (nie jest to jednak wierna replika btw)

po namyśle zasugeruje sie pierwszą radą i chyba wezme FAMAS-a F1 z dwunogiem, do tego może jakaś symboliczna optyka. Jednak cheć bycia legionistą w pełni koszernym zwyciężyła :)

 

[ Dodano: 07.03.2006, 17:46 ]

ps. jaka szyna montażowa może pasować na famasa?

Link to post
Share on other sites

Etatowym uzbrojeniem strzelców wyborowych LE (nie ma ona w strukturze pododdziałów snajperskich, poza siłami specjalnymi nie ma ich w strukturze armii RF) pozostaje FRF2, PGM Hecate oraz FAMAS w wersji z noktowizyjnym celownikiem Scrome do strzelań nocnych.

Link to post
Share on other sites

czyli m16a2 z magiem 20 nb jest inne niz m16a2 z magiem 30 nb :lol: :?:

 

a zeby nie bylo ot to wydaje mi sie ze producentem l96 jest accuracy international i tylko oni.

 

skrot aps odnosi sie o ile dobrze pamietam do replik AS.

Link to post
Share on other sites

gas-can napisał:

L96 i APS 96 to różne karabiny różnych producentów  

(chodzi o real steel) L96 to sprzęt angielski(co do aps nejestem pewien)

rety, ręce opadają :ściana: ludzie, zastanówcie się najpierw, a potem piszcie. L96 real-steel jest produkowany jak Bocian już wspomniał przez Accuracy International. APS czyli Air Precision Shoting jest to oznaczenie serii replik karabinów wyborowych produkowanych przez Maruzena. Więc L96A1 Accuracy International ma sie do APS Type96 Maruzena jak G33 H&K do CA33 Classic Army.

Dajcie już spokój temu APSowi i wróćcie do tematu, bo robi się spory off-topic i jak się moderator wku....wi to cały temat poleci.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Używają także McMillan'ów ( cal. 50 :twisted: ) oraz jeszcze jednej 50 cal. snajperki, lecz nie mogę sobie jej przypomnieć - kiedyś był w Playboy'u artykuł o Bałkanach i był snajper z Legii, który używał 50 cal. snajperki - składanej pod jego wymogi...jak sobie przypomnę to napiszę ;)

Link to post
Share on other sites

Z bałkanami kojarzy mi si tylko jedna snajperka "dużego formatu". Chorwacka RT-20 strzelająca pociskami 20mm Hispano przy których .50 wyglądają jak 9mm parabellum przy 7,62. :D Mogła to też być "Crna Strela" M93- obydwie do znalezienia na world guns.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...