Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Bocian, chodzilo mi ze w aegu czy gaziaku, luska nie cofa zamka. A blowback w AEG'u to rzecz dla chojnie oplacanych lub tych, ktorzy maja warsztacik i sa szczwani jak cholewka. Jak by nie bylo ze miec takie cos trzeba pare zmian dokonac...Chyba ze od razy kupimy aega z blowbackiem(nie podam linka bo nie chce mi sei szukac) firmy tokyo marui bodajze

Link to post
Share on other sites

Ehhh proponuje jak nie bardzo wiesz o czym mówisz/piszesz nie używaj sformułowań w stylu:

ja sie znam baaardzo dobrze na broni palnej

 

Bo żadne prawo zachowania energii, żadna łuska tylko w rozpatrywanej przez nas broni której replikami się bawimy jest to najczęściej odrzut zamka powodowany "wracającymi" gazami które wyrzucają pocisk z broni, a wracając przeładowują broń wywalając łuske i umożliwiając wprowadzenie na jej miejsce nowego naboju. (więszość karabinków typu M16/M4, AK, i inne tego typu)

Link to post
Share on other sites

Alias, mówiłeś chyba o broni krótkiej? W broni krótkiej faktycznie wygląda to tak, jakby to łuska pchała zamek (sama popychana przez ciśnienie gazów prochowych). W broni długiej niewielka ilość gazów jest odprowadzana z lufy przez mały boczny otwór (znajdujący się najczęściej koło połowy do 2/3 długości lufy) i następnie przekazywana przez rurkę gazową do tłoka połączonego z suwadłem. Tłok popycha suwadło przeładowując broń.

Link to post
Share on other sites

szybcy jestescie...

http://people.howstuffworks.com/machine-gun7.htm <<<tu macie link, ze schematami dzialania kazdej broni i systemow. Thor zle sie zrozumielismy, ten kto mnie zacytowal, pragnal jedynie mnie pograzyc. Pelne zdanie brzmialo..."Jak patrzylem na tlumaczenia terminow wojskowych, to Blowback, byl odrzutem zamka swobodnego(lól) ale sprytnie to rozlozyles i nie mam zadnych zastrzezen. Ale w gaziakach blowback jest tylko wizualny, pamietajmy ze to nie luska cofa zamek(pocisk) tylko jakis tam dynks." Wiem, ze zdanie jest zle zlozone i dosc trudno je analizowac. Nie mozna podowac cytatow takich jak kolega bo widzicie w jaki blad was wprowadzil. To tak jakbym usunal przecinek w np. takim zdaniu :

"nie, stoimy"

I wychodzi zupelnie co innego...

Link to post
Share on other sites

Inferno...Wiem ale mam czas zagladac na forum gdy jestem zmeczony, i chce mi sie strasznie spac. Nie patrze na stylistyke i logike tego co pisze i przez to rodza sie takie wlasnie starcia...Przepraszam jeszcze raz i postaram sie uwazac na to, co pisze...

 

Teraz pytanie, ma ktos moze link ktory skieruje mnie na jakas stronke na ktorej opisane sa AEG'i z BlowBackiem w stock'u? (wiem ze takowe sa jednak nie moge teraz znalezc :? )

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 10:58 am

 

iem ale mam czas zagladac na forum gdy jestem zmeczony' date=' i chce mi sie strasznie spac.[/quote']

 

inne w tym temacie:

 

Wysłany: Nie Kwi 30, 2006 8:49 pm

Wysłany: Sob Mar 11, 2006 10:37 pm

Nie Mar 12, 2006 8:58 am

Wysłany: Sob Kwi 22, 2006 7:49 am

 

Chłopie, już Ci koledzy wytłumaczyli, że piszesz niezrozumiale i chwalisz się wiedzą, której (jak widać w twoich postach) nie posiadasz.Czy tak trudno jest się przyznać do błędu? Lepiej brnąć dalej i mieć nadzieję, że rozmawiasz z debilami, którzy nie kojarzą faktów i mają jeszcze mniejsze pojęcie o temacie niż Ty? Zastanów się :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...