Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szukanie sensu w tym hobby mija się z celem, podobnie jak szukanie sensu w bajerach. ;)

 

Poprzez zmodyfikowaną konstrukcję gearboxa i imitacji zamka ta cała rączka przeładowania wraz z atrapą zamka rusza się w rytm strzelania, bo jest przymocowana do tłoka albo cylindra (gdzieś tam - dokładnie to pewnie musi powiedzieć któryś z techników, ale w każdym razie do tego co się rusza, więc raczej tłoka). No i jak tłok lata, to rączka lata też.

 

Śmieszne takie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

PS. A jeśli źle rozpiłujesz Gboxa, to nawet szkodliwe ;)

Link to post
Share on other sites

Ale przecież zgodnie z teorią Kreta kiedy dodatkowa część będzie podłączona do tłoka, siły tarcia i masa wzrosną. Sprężyna ma swoją siłe i wraz z masą i tarciem ta siła spadnie.

 

Żywotność baterii i silnika spadnie przez to że podczas napinania tłoka przyjdzie mu użyć większej siły.

 

Dobrze rozumuje ?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to jednak poszukać doświadczeń użytkowników. "Teoria Kreta" obejmuje tylko analizę instrukcji zamontowania tego bajeru do AK TMa (Guarderowskiej konwersji na AKM).

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

A ja tylko z kronikarskiego obowiązku ;) napiszę, że w przypadku AEGów nazwa Blow Back jest raczej niepoprawna. Blow - dmuchać, Back - wstecz. W gaziakach to jest sensowne - działanie gazu powoduje cofnięcie zamka. W AEGach jest to sztywne mechaniczne połączenie z tłokiem czy innym elementem GB i nie ma to miejsca na "dmuchanie" 8)

Link to post
Share on other sites

Jak patrzylem na tlumaczenia terminow wojskowych, to Blowback, byl odrzutem zamka swobodnego(lól) ale sprytnie to rozlozyles i nie mam zadnych zastrzezen. Ale w gaziakach blowback jest tylko wizualny, pamietajmy ze to nie luska cofa zamek(pocisk) tylko jakis tam dynks.

Widzialem stronke na ktorej pokazano, ze AEGi z blowbackiem mozna recznie przeladowac i oddac strzal bez posrednictwa silnika(nie wiem czy to byl specjalny model czy tez w kazdym tak zrobionym karabinku sie tak da) ale jest to ciekawe, jest energia, seria, nie ma energi naciagnij/strzel/naciagnij/strzel...... :lol:

I dlaczego do diaska nie montuje sie silnikow spalinowych, moj wujek zrobil takowy karabin, i dobrze strzelal 35m :lol:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Rozpisze sie troche bo mam venę.......dokladnie nie wiem jak to wygladalo ale uzyl metalowego tloka, cylindra i swiecy(zapozyczonej z silnika spalinowego ze zdalnie sterowanego jepa) byla tez sprezarka paliwa(???)z zewnatrz wygladalo mi to na dwie rurkipolaczone z cylindrem, bateria(7,2V sanyo 2600) jakas gapka(prawdopodobnie filtr)

byla jeszcze jakas korbka ktora sie krecilo a wtedy przez gapke lecial dym :P(oczywiscie trzeba bylo pokrecic kabka zeby mozna bylo oddac kolejny strzal, nie strzela on seria ale mowil ze gfsdyby sie troche pobawil to by sie dalo i to w prosty sposob :wink: ) jak bede kiedys mial filmik lub zdjecia niezlwlocznie pokaze ;]

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba tlumacza, ja podalem tylko jak on wyglada i co mi wiadomo. Zapewniam was kochani ze jesli sie dowiem jak wszystko dziala to wam napisze(jesli chcecie(a nie chcecie) i znajde dobry temat)

Ale w sumie, czytajac moj post, uwazam ze jest on w pelni zrozumialy(przynajmniej jego pierwsza czesc) czuje sie urazony :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra to ja powiem tak: blow back sobie stworzyłem w mp5sd3 CA (co prawda nie występujący w ostrej wersji) rączka przeładowania poruszała się razem z tłoczkiem... GB rozszlifowany. Moc spadła, bo spring jeszcze musiał mi tę rączkę poruszać, bateria też się bardzo szybko rozładowywała. Efekt fajny... Aż do momentu w którym dostałem z urwanej rączki prosto w czoło :F . Co prawda była ona osadzona na sprężynie która miała ją amortyzować :|

 

Powiem tak: Nie warto się w to bawić... Chyba że zainwestuje się natychmiast w mocniejszą sprężynę większy akumulator i dobrze przerobi GB (bo może wtedy mocniejszej sprężyny nie wytrzymać...)

 

pozdrawiam

Cromat

Link to post
Share on other sites

Alias zapewniam Cię że czytając to co napisałes o tym czyms spalinowym za chiny nie da się tego zrozumieć. Skoro chwalimy się znajomościami :D to pochwalę się w związku z tym że mam dość pokaźną wiedzę z zakresu mechaniki, mechaniki precyzyjnej i przez cąłe życie bawię się w modelarstwo własnie z użyciem silników spalinowych i zaręczam że 8O

8O KOMPLETNIE NIE JESTEM W STANIE SOBIE NAWET SPRÓBOWAĆ WYOBRAZIĆ TEGO CO OPISAŁEŚ :) a jużo zrozumieniu działania to kompletnie moge zapomnieć)

 

Co do BB w AEGach to uważam że każdy bajerek który jeszcze bardziej zbliża wygląd replik i ich działanie do realnych modeli broni jest OK ale pod warunkiem że ktoś kto to robi naprawde się przyłoży i weźmie pod uwagę wszystkie "parametry". Bo faktycznei co mi po bajerku który pozwoli mi na wystrzelenie zamiast 1000 kulek tylko 100 albo zmasakruje mi czoło urwaną częścią ? :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiecie?

 

Silnik odrzutowy napedza sprężynę co daje szybkostrzelność na poziomie 1000000 kulek na minutę. Jeżeli trzeba się szybko ewakuować rozkładasz skrzydła i lecisz.

 

Taki żarcik.

 

Teraz na poważnie. NIe jestem asem w tych tematach ale samo hasło o replice napędzanej silnikiem spalinowym jest dosyć odważne. Ja sobie tego nie wyobrażam i w ogóle nie czuję bluesa. Jak masz jakieś fotki to zapodaj.

 

BTW. Ile pali tak napedzany karabin?

Link to post
Share on other sites

Alias najpierw piszesz:

 

 

pamietajmy ze to nie luska cofa zamek(pocisk) tylko jakis tam dynks.

 

a pozniej :

 

ja sie znam baaardzo dobrze na broni palnej

 

wiecej chyba mowic nie musze :wink:

 

jesli dalej nie wiesz o co mi chodzi to polecam ta animacje AK47

http://www.pbase.com/the_kampfer/image/47449546

 

foka podawal podobna do glocka i chyba colta 1911 polecam poszukac

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...