Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Posiadam replikę g17 gen4 od we replikę mam dopiero tydzień i zastanawiam się czy to normalne.

Pistolet załadowany kulkami i gazem (green gasem marki smart gas, magazynek mieści około 24 kulki i jest w normalnej temp.) w pokoju w którym panuje temp. ±25C° wystrzeliwywuje cały magazynek i zamek w 90% przypadków blokuje się w tylnym położeniu, natomiast gdy do tego samego magazynka doładuje kulek do pełna pistolet wystrzeliwywuje je ale gdy zostaje około 6-8 kulek pistolet zaczyna strzelać na czysto mimo że nie widzę ani nie czuję różnicy w blow backu, a sam zamek po wystrzale nie wraca do pierwotnego położenia (wystaje około 2-4mm bez problemu dosuwam go do końca palcami) stąd pojawia się pytanie czy to normalne, po prostu nie ma wystarczająco gazu, czy jest w czymś problem?

Link to post
Share on other sites

Sami znawcy widzę ale żadne nie zwrócił uwagi jakiego gazu uzywa właściciel. 

A do autora: zmień ten syf na cokolwiek nadającego się do strzelania. Na tym gazie to nic praktycznie nie chce działać. To najpierw. A jak to nic nie da to szukaj problemu w pistolecie. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma prawdopodobnie żadnych norm, które to regulują :)

Za dużo zmiennych.

Ja dla własnego użytku zakładam normę wystrzelenia całego maga z pełną funkcjonalnością GBB i już.

Jak się uda więcej to super, jak mniej to to wtedy kombinuję.

Najlepiej mieć 2-3 magi i spokojnie wtedy sobie pykać;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze 1 pytanie czy to normalne że ze szczeliny między chwytem pistoletowym a magazynkiem ucieka gaz (podniosłem pistolet i patrzyłem w oddal pod magazynkiem a wszystko tam sie rozmazuje przez uciekający gaz) jeżeli to normalne to z pistoletem raczej wszystko w porządku tylko gaz słaby. EDIT: gaz ucieka oczywiście lufą ale w małym stopniu i to juz raczej napewno jest normalne

Edited by Mkapelusz
Chęć dodania jeszcze jednej rzeczy do odpowiedzi
Link to post
Share on other sites

Magazynek powinien być szczelny, jeśli gaz ucieka , to nie dobrze. Nawet zalecane jest trzymanie odrobiny gazu w magu , żeby się nie rozszczelniał , powinien trzymać gaz miesiącami. Czasami przy wycieku wystarczy dokręcić zawór odrobinę, czasami posmarować uszczelki , czasami koniecznie trzeba je wymienić... Tak to już jest, zależy czy uszczelka jest uszkodzona , czy tylko ściśnięta/spłaszczona itp.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc. Co do samej repliki, problem w tym że gaz nie ucieka bezpośrednio z magazynka tylko mam wrażenie jakby przy wystrzale część gazu nie szła do dyszy tylko znajdowała ujście w szczelinie między magazynkiem a wewnętrzną ścianą chwytu pistoletowego i wylatywała sobie z nad stopki, trudno mi to wytłumaczyć (napisze pewnie jutro do sprzedawcy czy tak powinno być w razie czego zareklamuje o ile to jakieś uszkodzenie w replice lub magazynku) Edit: zapomniałem dodać że problem nie tkwi raczej w magu bo mam 2 na obu jest to samo

Edited by Mkapelusz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 12.04.2023 o 11:06, KAMA3 napisał:

Fakt, ten Smart nie jest za mocny, trzeba dobrze dopracować replikę, aby poprawnie na nim działała. Zmień gaz na 2X WE. Jeżeli problemy pozostaną, to wtedy trzeba grzebać w replice.

 

Więc zamówiłem :) i faktycznie działa o wiele lepiej wystrzeliwuje około 2 magi na 1 nabiciu zamek przy pierwszym magazynku zawsze się blokuje przy 2gim magazynku zazwyczaj też. Niestety problem gazu uciekającego ze szczeliny pomiędzy stopką magazynka a przednią ścianą jego korpusu został, co gorsza oba magazynki mają taki problem więc sam już nie wiem czy to wina pistoletu czy magów :( 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wystrzeliwujesz na jednym nabiciu prawie dwa pełne  magi to jest ok. Dużo zależy w GBB od tempo strzelania i temperatury otoczenia. Szybkie strzelanie powoduje szybsze wyziębianie się maga, zaworków, głowicy i zaworka dyszy itd. a to wpływa na wydajność.

Jeżeli męczy cię to uciekanie gazu to można spróbować wymienić górną uszczelkę maga, która styka się z dyszą.

Ludzie chwalą fioletowe, chyba od CowCow, ja nie testowałem.

Jeżeli gaz nie ucieka z magów podczas spoczynku to są ok.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...