Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prezentacja nowego umundurowania


Recommended Posts

http://www.wp.mil.pl/galeria_wiecej.php?la...1&idgaleria=472

 

16 marca br. w Dowództwie Wojsk Lądowych na warszawskiej Cytadeli odbył się pokaz nowoczesnego umundurowania dla Wojska Polskiego. W prezentacji udział wzieli: minister obrony narodowej Radosław Sikorski, dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Edward Pietrzyk oraz przedstawiciele Sztabu Generalnego WP. W czasie spotkania szefowi resortu obrony przedstawione zostały informacje dotyczące perspektyw wdrożenia nowoczesnego umundurowania w Siłach Zbrojnych.

 

Jest sporo fotek - niestety w firefoksie znikają przy próbie ich zapisania, więc nie wklejam na razie :)

Galeria jest pod linkiem

Link to post
Share on other sites

LOL, a ktos oglądał wczoraj TV? Bo wreszcie był porządny komentarz do tego - wypowiedziany przez żołnierza tam stojącego :)

80% tego co tam było to był sprzęt zakupiony przez żołnierzy za prywatne pieniądze lub samoróbki i używane w Iraku :)

To było to co oni chcieliby mieć + kilka "nowości" z MONu.

Link to post
Share on other sites

w zasadzie to się dziwię dlaczego w naszej armii nie jest tak:

 

Idziesz z pobory do wojska, na siłę bo nie udąło się wykręcić a tu razem z "biletem" dostajesz wykaz "umundurowania/wyposażenia wraz z adresami sklepów i masz np tydzień na skompletowanie tego wszystkiego i oczywiście za własne pieniądze bo to przecież OBOWIĄZEK każdego Polaka służyć krajowi :) :)

Więc idziesz do rodziny pożyczyć kase na mundurek, rodzina nie ma to robisz skok na bank bo przecież masz tylko 7 dni na zakupy.... i wtedy Cię łapią i wsadzają za kratki i udało się uniknąć woja :) :) :)

Link to post
Share on other sites
LOL, a ktos oglądał wczoraj TV? Bo wreszcie był porządny komentarz do tego - wypowiedziany przez żołnierza tam stojącego

80% tego co tam było to był sprzęt zakupiony przez żołnierzy za prywatne pieniądze lub samoróbki i używane w Iraku

To było to co oni chcieliby mieć + kilka "nowości" z MONu.

Ja to oglądałem, już liczyłem że wyjdą teraźniesze WuPeki z uzycia i mozna by kupic je za smieszne pieniadze w Agencji Mienia Wojskowego a tu nic, pokazali tylko mundury ktore juz sa w uzyciu od jakiegos czasu i pare nowości z oparządzenia.

Jakoś typowy WP mi się nie podoba ale te goreteksowe dla lepszych jednostek MIODZIO!!

Swoją drogą znam osobe w swoim mieście ktora szyje mundury dla wojska, ciekawe ile by chciala za takie cacko w goretexie...

Link to post
Share on other sites
Czyli jest tak jak myślałem, dużo szumu mało mundurów. Pewnie tylko nielicznie będa mogli pochodzić w nowych kurtkach i bluzach a napewno już nie pochodza w tym poborowi.

Jak poborowy dostanie na cały okres swej służby komplet wz.93 to się cieszyć będzie.

Link to post
Share on other sites

A mnie cały czas zastanawia dlaczego czarny polar ma lepsze wlasciwości maskownicze niz zielony?

 

Zakładam też, że kieszenie na udach dzielnie zniosą wszelkie mundurowe reformy i nie przesuna się na bok, gdyż tak jak jest jest ładnie i wygodnie ;-)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem czarny polar nie jest niedobrym wyjściem, bo zazwyczaj w czasie ćwiczeń/operacji itp. noszony jest pod czymś. W bazie noszony na wierzchu może się wybrudzić, a jak wiemy nie ma nic gorszego niż niechlujnie wyglądający żołnierz. Na czarnym polarze plam tak szybko nie dostrzeżesz. :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam. Kto mi powie dlaczego na jednym ze zdjęć na stole leży marpat ??? No i jescze znalazłem na innej fotce coś (bo nie widać dokładnie co to) uszytego z najnowszego fińskiego digital camo (które jeszce nie weszło do ich woja) ??? kto mi powie o co tu chodzi ???? pozdro.

Link to post
Share on other sites
Witam. Kto mi powie dlaczego na jednym ze zdjęć na stole leży marpat ??? No i jescze znalazłem na innej fotce coś (bo nie widać dokładnie co to) uszytego z najnowszego fińskiego digital camo (które jeszce nie weszło do ich woja) ??? kto mi powie o co tu chodzi ????
80% tego co tam było to był sprzęt zakupiony przez żołnierzy za prywatne pieniądze lub samoróbki i używane w Iraku
A od osoby, która była na miejscu dowiedziałem się, że trochę więcej niż 80% ;)
Link to post
Share on other sites

Spójrzcie na pierwsze zdjęcie "Stan dotychczasowy":hahaha:

Już to jest przecież nie osiągalne. Większość polskich żołnierzy niema nawet takiej kurtki tylko w misiurze biega, a pod nią ma gazety (coby cieplej było). Co do oporządzenia to na pewno nieśmiertelne "szelki dusicielki" a nie tak lansowny sprzęt. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...