Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Star SL-9


Recommended Posts

Kurde, zawsze ta giwera mi sie pioruńsko podobała... Cena - odstraszająca w polsce będzie pewnie kosztować ponad 3k zł - szkoda.

 

Lecz jestem w stanie zaryzykowac takie pieniądze, ciekaw jestem tylko czy STAR tudzież CA w swojej wersji popiszą się czymś i dadzą mocniejsze bebechy i dużo fpsów/mozliość taniego upgrejdu bo inaczej to troche mija sie z celem...

Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie fps około tyle co g36 stara (chyba 350), cena myśle że na MG bedzie coś kolo 1900-2400 złociszy ale moge sie mylić :x :? :(

ps: ma być na MG zaniedługo bo sie pytałem(sami jeszcze nie wiedzą za ile wystawić, ale bedzie kosztowało zapewne więcej niż te sugerowane 515$)

Link to post
Share on other sites

Czy SL9 real steel jest uzywana w ogole przez wojsko? Myslalem, ze SL8 to odmiana G36 bez opcji ognia seryjnego, robiona przede wszystkim na rynek cywilny...

 

O gustach sie nie dyskutuje, ale placenie takiej kasy za zwyklego klona G36, to IMHO "zboczenie"! :wink:

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy jakieś wojsko używa sl-9 (nie interesowałem sie tym, who cares...), co do prawdziwej giwery to rzeczywiście strzela tylko semi, a że w wersji aeg ma semi i full auto fire to raczej spory + (nawet jeśli to odbiega od orginału).....

Pikace cena rzeczywiście zniechęca więc kupno tej repliki to raczej nie zboczenie tylko desperacja (jak komuś aż tak bardzo żależy na tej broni a nie ma nigdzie tańszych odpowiedników wiec kupuje to co jest), ja bym poczekał na CA, powinno być owiele tańsze

Link to post
Share on other sites

Powtórzę dla wygody ten sam link, zamieszczony w pierwszym poście

http://www.starairsoft.com/S_AEG_11.htm

 

Widać tam że problem przełącznika ognia rozwiązali elegancko: jest opcja Auto, ale nie oznakowana, czyli można puszczać serie, a jednocześnie karabin ma oznaczenia wyłącznie 0 i 1, takie jak naprawdę powinien mieć.

 

Ale mnie co innego martwi: sądząc ze schematów nie wykorzystali możliwości jaką daje stała kolba i nie umieścili tam baterii large, zamiast tego jest bateria w przednim chwycie, jak we wszystkich G36, szkoda. Obawiam się że kolba jest nie do wykorzystania jako pojemnik na większą baterię.

Link to post
Share on other sites
Obawiam się że kolba jest nie do wykorzystania jako pojemnik na większą baterię.

Ze schematów wynika że raczej nie jest - bo kolba ma swoisty rodzaj regulacji długości

http://www.starairsoft.com/S_AEG_11_2E.HTM

i z tego powodu ciezko tam wpakować baterię - a przednie chwyty jak widac na innym schemacie

http://www.starairsoft.com/S_AEG_11_2F.HTM

mają być opcjonalnie wymienne więc większą baterię też sie upchnie.

Link to post
Share on other sites

na stronie stars znalazłem że gb V.2 [tak pisze na rysunku ogólnym(tam gdzie są wszystkie repliki h&k wszystkie koło siebie) pisze tam coś takiego :"version 2 metal gearbox"] ale wydaje mi sie że będzie to V.3 (i na to bym obstawiał bo na szkicach stara pod rysunkiem repliki widać gb i bardziej to podobne do V.3)... wsumie star robił konwersje na sl-9 dla g36 innych firm więc prawdopodobnie to są te same części(bo po co sie męczyć z projektowaniem całego guna na nowo) tylko zastosowane w gotowej replice, więc gb powinien być na 99% V.3 (nie wiem dlaczego napisali że v.2 )

tuning....zależy też czy siłowy czy zewnętrzny ...

siłowy (w związku z powyższym) raczej będzie pasował taki jak do np g36/k/c od np Ca

zewnętrzny ...hmm... czy tłumik da sie zamontować to nie wiem....za to można wymieniać części zewn. z innych wersji..... i tu znowu g36 itd.... no i oczyiście jest szyna montażowa na gunie(optyka itp), zrobili też u stara s-magi(chyba) więc takim elementem też można upiększyć giwerke

 

[ Dodano: Wto 21 Mar, 2006 ]

http://www.airsoftplayers.com/forum/topic....p?TOPIC_ID=6033

Link to post
Share on other sites

Hmm czy ten karabin ma jakas szyne u dołu? Czy ew da sie pod niego cos powiesic (chocby dwójnóg). Jeszcze jedna sprawa , czy jesli ma to tak duża szyne na optyke u góry to czy da sie do niego zamontowac jakis mechaniczny celownik? Jesli bym kupil ten karabin to racze nie mialbym odrazu kasy na jakis dobry kolimator za 300zł. A trzecie pytanie , bo juz zglupialem , czy on bedzie mial poliweglanowy dżirbox czy metalowy bo spotkalem sie z rozbieżnosciami.

Ciekawe za ile machinegun go sprowadzi :( Jesli ponizej 2000 to wezme napewno.

Pozdro i srry za trucie ;)

Link to post
Share on other sites
bo po co sie męczyć z projektowaniem całego guna na nowo) tylko zastosowane w gotowej replice, więc gb powinien być na 99% V.3 (nie wiem dlaczego napisali że v.2 )

 

Przy Stara G36K i G36 na ich stronie też pisze, że v.2 a na rozkładówce G36 jak dla mnie widac v.3...no chyba, że mają taką wersje 2-ki bez "okienka" :) bo z kolei na tej samej rozkładówce nie widze "ramki" od silnika tak charakterystycznej dla 3-ki...

 

http://www.starairsoft.com/S_AEG_09_2B.htm

 

za to w CA jest v.3 i bądź tu mądry i pisz wiersze... :)

 

 

 

A ja jestem ciekawy czy np. da sie na to cacko zamontowac tłumik

 

To akurat widać, ze nie idzie odkręcic tłumika ognia (bo go w zasadzie nie ma), więc niby problem. Trzeba odkręcić lufe zew. - pierwszą część i do pozostałej lufy z gwintem dokręcić tłumik dźwięku.

 

a co do szyny pod spodem - obstawiał bym, że jej nie ma w standardzie. Zobaczcie tu:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=618

Link to post
Share on other sites

omglol szczerze wątpie żeby tam była szyna u dołu, ale dwujnóg myśle że (chyba) dałoby sie zamontować - od g36(oczywiście g36 takiego jak ma star, ale nie wiem czy da sie taki dwujnóg osobno dokupić), wsumie widziałem zdjęcia sl-9 z podczepionym dwujnogiem (takim z regulacją dł. nóżek jak do snajp) zamontowanym nawet bez risa do (w tym przypadku stockowego) chwytu....

=>co do mechanicznych celowników nie napisze nic bo nie wiem....

=>gear box (piszą na stronie stara) metalowy...(ale pisali też że gb v.2 a wygląda ewidentnie na v.3.....więc nie wiem co o tym sądzić....poczekamy zobaczymy.... chociaż możnaby poszukać g36 stara z opisem .... gb powinien byc taki sam jak w sl-9 więc gdzieś w necie pewnie jest odpowiedź)

 

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2006 ]

Mg miał sprowadzić sl-9 stara(wiem bo pytałem) .......a sprowadzili konwersje sl-9sd do g36/c/k(za jedyne 1249zł) ....hehe

Link to post
Share on other sites

Co do dwójnogu to da sie podczepic standardowy od CA ( do m4, próbowałem przy G36 bez uzycia szyny). Trzeba jedynie wziac dłuzsza srubę przewiercic główke jako ze ta stand. jest za krótka i wymaga zakupu przejsciówki wraz z szyna (umozliwi nam to zamocowanie dwójnogu tak aby nie byl on sztywno przymocowany do korpusu, bez koniecznosci zmiany polozenia karabinu przy strzale) i wymienic podkładki na wieksze tak aby nie spadaly i wcinaly sie w otwory korpusu (średnica).

Druga kwestia to taka ze nie tylko MG jest w Polsze, moze jakis inny sklep zdecyduje sie sprowadzic ta replike, a z tego co widze to chetny klient by sie znalazl i to nie jeden.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

ma go już ktoś?? jakaś recka sie przyda....jakieś ogólne wrażenia ze strzelania... prądochłonność (np w porównaniu z G36CA) , zasięg , domyślam sie że skupienie nawet dobre ... czy trzeba sporo wydłubać i wymienić żeby zrobić tuning mocy większy (na stockowym GB jaka sprężynka najsilniejsza poleci ?)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W komentarzach do recenzji ktoś zapytał/zauważył, że zębatki są identyczne jak te z replik Wella i Cymy. Faktycznie wizualnie są niemalże identyczne - noszą takie same oznaczenia (bicia: "XYT"). Chociaż akurat Well i Cyma nie używają dokładnie takich samych zębatek - tłokowe z Cymy mają węższe zęby współpracujące z tłokiem.

A wracając do Stara - takie same zębatki Star stosuje chyba we wszystkich modelach. Tu np. macie link do bardzo sensownej recencji starowskiego Minimi: http://airsoft.returners.org/articles/Star_M249P_Review/

Dokładnie widać takie same bicia na zębatkach. Natomiast co do ich jakości - trudno chyba cokolwiek im zarzucić - nie spotkałem się jeszcze ze zmieleniem zębatek XYT. Chociaż nie słyszałem też, żeby ktoś robił na nich jakieś ekstrema pow. 500 fps. Na 400 fps na pewno chodzą (L85A2 Stara ma tyle w stocku).

 

To tyle.

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...