Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Predator" w fazie badań końcowych


Recommended Posts

Czytałem gdzieś, że już to funkcjonuje a rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów mających zdolność maskującą w podczerwieni (stosowany jest przeważnie 4% dodatek sadzy w poliestrze - właściwość ta jest wykorzystywana w ponad 300 rodzajach mundurów, lecz niestety nie w polskich).

Link to post
Share on other sites

Ja jestem sceptycznie nastawiony do takich nowinek technicznych. Moim zdaniem żołnierz, który będzie za bardzo polegać tylko na nowoczesnej technologi w przypadku np. awarii sprzętu bedzie bezużyteczny. Dlatego cały czas trzeba poświęcac uwagę na wyszkolenie, choć napewno niektóre "gadżety" na polu walki mogą sie sprawdzić do póki sprzęt nie nawali.

Link to post
Share on other sites
Czytałem gdzieś, że już to funkcjonuje a rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów mających zdolność maskującą w podczerwieni (stosowany jest przeważnie 4% dodatek sadzy w poliestrze - właściwość ta jest wykorzystywana w ponad 300 rodzajach mundurów, lecz niestety nie w polskich).

Ta tylko to zapewne maskuje jedynie UŁAMEK poświaty termowizyjnej czy jak to się tam zwie. Z tego co wiem to chyba w marpacie również jest coć takiego zastosowane ale i tak wydaje mi się przy użyciu sprzętu termowizyjnego i tak żołnierz by się świecił, noo może mniej niż nasz w panterce :D

Link to post
Share on other sites

Ja tylko chciałem wrócić do tych Japońców i ch "pelerynek-niewidek" - to bardzo prosta sztuczka, na pelerunkę rzucany jest... obraz z projektora! Kiedys na forum jakiegoś liceum znalazłem linki do 3 filmików - 2 z pelerynką (między innymi ten robiony na ulicy) i jeden, gdzie ekranem była kula którą koleś machał sobie przed głową. I najśmieszniejsze było to, że w miejscu gdzie była kula nie widać było gościa który za nią stał, tylko ścianę za gościem :lol: No i koleś z tego forum dał fotki z własnej kopii tego wynalazku 8O Podobno zrobił to w kilka godzin.

Link to post
Share on other sites
... spekulacje Technika to tylko jego domysły które na pewni nie mają żadnego poparcia w wiedzy na ten konkretny temat (no chyba że jego wujek zza oceanu bierze czynny udział w tym projekcie i podsyła mu informacje :D )...

chciałbym miec takiego wujka :D

Moje wypowiedzi oparte sa tylko na programie, to co w nim pokazali, powiedzieli i opisali. Nie wiem czy pokaz tego munduru to byly efekty specjalne, czy to naprawde tak funkcjonuje. Program byl dosyc szczegolowy i pokazane bylo wszystko dosc dokladnie (oczywiscie bez technicznych dokumentacji).

Moje zdanie jest takie - nie dziala to w 100% idealnie (zolnierz nie staje sie niewidzialny) ale jest bardzo dobra "baza" do dalszych projektow i wykorzystania elementow projektu do innych celow.

W przeciwienstwie do niektorych mam szacunek do naukowcow (m.in. ze wzgledu na moje techniczne wyksztalcenie), ktorzy pracuja nad takimi rzeczami. Bez tych ludzi dalej jezdzilibysmy konno i polowali na bawoły :lol: Mam gdzies ze takie projekty kosztuja kupe kasy - po to sa pieniadze zeby je wydawac (zwlaszcza na takie cele, ktore wnosza cos do zycia).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...