Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Wytłumienie sprężyny MP5 A3 TM


Recommended Posts

Kumpel posiada w swoim arsenale MP5 A3 TM, wszystko z nią jest OK., tylko jeden denerwujący szczegół nie daje mu spać po nocach. :)

Otóż po strzale, pistolet ten wydaje z siebie rozkoszny dźwięk , cos jak "pzdzioonng!" w otwartym terenie nie jest to tak denerwujące jak w pomieszczeniach ale jednak... Czy ktoś wie jak wytłumić tę sprężynę?

 

Za pomoc z góry dziękuję.

 

Piok

Link to post
Share on other sites

Witam.

He he... tez zamierzam kupić A3 TM i zastanawiałem się który element wywołuje te drgania..... jeśli tylko sprężyna to nie wystarczy jej w sposób "nie na stale" przymocować np. to tłoka?

No ale nie mam jej jeszcze wiec jak dostane ja w łapki to się pobawię....

O wynikach napiszę, no chyba że ktoś już wcześniej przedstawi rozwiązanie problemu. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chyba wiem o jaki dźwięk Ci chodzi. :D

No cóż, jedynym rozsądnym rozwiązaniem może być podłożenie gumowej (najlepiej silikonowej) podkładki między tłokiem a sprężyną.

 

jeśli tylko sprężyna to nie wystarczy jej w sposób "nie na stale" przymocować np. to tłoka??  

 

Szczerze mówiąc nie wiem jak to sobie wyobrażasz. :)

 

Pozdrawiam Lukzari.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czołem!

Ja tylko powiem, że po rozkręceniu MP5 TM i dokładnym zapoznaniu się z mechanizmem i problemem wycofuje się ze wszystkich wcześniejszych pomysłów na wyeliminowanie tego "pięknego" dźwięku :roll: Póki co nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

Z tego co zauważyłem sprężyna już jest przyczepiona do tłoka. Może właśnie trzeba ją od niego odczepić :?: Naprawdę nie wiem...

 

Czas pokaże :wink:

Link to post
Share on other sites

Saper dziwne rzeczy prawisz ale to może ja się nie znam. :)

Uwierzę na słowo, choć w życiu bym nie podejrzewał sprężyny powrotnej, jakbym gwałtownie nie manewrował wajchą to nic tam nie zgrzytnie. W ogóle, że się tak zapytam niczym agent KGB - skąd wiesz, skoro nie rozkręcałeś sprzęta swojego? :)

Link to post
Share on other sites

A wiem że jest to sprężyna powrotna drogi RWSie stad że gdy po strzale jeszcze brzdęka naciągnąwszy wajchę przestaje! HA! Genialne czyż nie? :wink:

 

Drogi Łęco (czy jak tam Cię odmieniać...) sprężyny tłoka są za grube by brzdękać a kiedy sprężyna powrotna jest sprzężona że się tak wyrażę właśnie wtedy brzdęka (nie wiem jak to się dzieje!) zaraz zobaczę to w M16 ____cisza____ no tak! Nawet po naciągnięciu i puszczeniu wajchy sprężyna brzdęka! Ależ ze mnie intelektualista :lol: .

 

No w każdym bądź razie w Cybergunowskich M16, XMie i Micro UZI brzdęka sprężyna powrotna nie wiem jak u Was.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Aby wyeliminowac ten brzdek (nie calkiem ale duzo) nalezy :

 

zdejmujemy glowna sprezyne z prowadnicy do niej , jako podkladke pod nia dajemy uszczelke od umywaliki (serio :D), mozna jeszcze użyc miedzy uszczelka a podstawa prowadnicy dodatkowych "twardych" podkladek dla wzmocnienia strzalu lecz sama uszczelka (gumowa) powinna wystarczyc.

Nie darady odczepic sprezyny od tloka poniewaz jest przyczepiona na stale. no to tyle prosze o sprawdzenie mojej metody, licze ze jest ona poprawna.bede sie cieszyl jak to bedzie dzialac :D

Link to post
Share on other sites

hmmm ... ja nie wiem SAPER jak może to być sprężyna powrotna :

przecież powrotna jest rozprężona (niemalże), spręża się gdy naciąga się tłok ... a przecież (przynajmniej w MP5A3) rezonans słychać po strzale ... swoją drogą dźwięk ten ustępuje ponieważ kiedy ciągniesz za zamek/wajchę czy co tam to sprężyna tłoka jest blokowana i sprężana (blokowana - tu: chodzi o to że się zcieśnia) i efekt jest taki jak z dzwonem ... ak uderzysz to dzwoni ale tylko dotknij to ucichnie ...

być może jakimś rozwiązaniem jest delikatne rozciągnięcie sprężyny tłoka ...

sam nie wiem ... ale co do twojej teorii SAPER to niestety ale się nie zgodzę ... sorry :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Tak jak powiedzial Darker to bedzie najlepszy sposób ja tak zrobilem w swoim Xm'ie z Tm, tzn na prowadnice sprezyny nalozylem podkladki gumowe. O dziwo juz po strzale nie ma takiego brzdeku jak był napoczatku, a i zasieg sie zwiekszył :evil:

 

Pozdrawiam :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak przeglondałem forum i trafiłem na ten temat i postanowilem coś dorzucić a jako że pojawiłem sie tu pierwszy raz to WITAM WSZYSTKICH

 

miałem to mp i także brzdękała wyciszyłem ją tak:

spr powrotna ,na obu końcach zakleiłem silikonem tak aby nie stykała się z obudową i "obficie"nasmarowłem smarem

spr napedzająca tłok , (niewiem czy jest wyciągalna bo niechciałem urywać niech bedzie) tez zakleiłem silkonem tam gdzie jest przyczepiona a po drugiej stronie wsadiłem 2 uszczelki od kranu czarną gumową i od strony spr czerwoną jest twardsza i też wysmarowałem smarem to znacznie pomogło jednak został jakiś niezidentyfikowany pogłos :?: niewliczając dżwięku tłoka

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Reanimacja wątku ;)

 

Ostatnio postanowilem pobawić sie w upgreade tej MP5. (także brzdękającej).

Wymysliłem ze wstawie do niej sprężyne! (taką 400fps)

Po rozkręceniu, rzeczywiscie okazalo sie ze oryginalna sprezyna jest zamocowana prawie na stałe z tłokiem. Ale tylko prawie. Trzyma ją taka plastikowa podkładka, która jest w jednym punkcie zgrzana z tłokiem. Rozwierciłem ten punkt, ale nic nie dalo, dalej sie trzymało. Wiec powiększyłem tą dziure tak że "dokopałem" sie do cześci spręzyny juz nie będącej zwiniętą, idącą wzdłuż tłoka (a za tą podkładką skręca roziąc haczyk). Najpiejw myslalem zeby widoczny drut uciąć, ale w końcu podkładka ta pękła i połowa wyleciala, jednoczesnie uwalniając sprężynę. Podkładke spowrotem wrzuciłem na miejsce do tłoka i wsadziłem nową sprężynę (uwaga-ta moja nowa sprezyna okazala sie krótsza od oryginalnej, ale mimo to na razie zrezygnowałem z wkladania dodatkowych podkładek - bo mimo ze jest ktotsza, w stanie zamontowania i tak nie ma luzów, jest lekko scisnieta).

Musiałem jeszzce opiłować prowadnice sprężyny z drugiej jej strony, bo sprezyna wchodzila na nią z duzym oporem.

Po zmonotwaniu calosci zacząlem proby. Kulki lecą o wieeele dalej, i na pewno szybciej na początku (ledwo je widac). Hop-upa nie musialem w zaden sposob regulowac (czytaj piłować/wymieniac). Siła potrzebna do zaciągnięcia tej sprezyny nie jest wcale odczuwalnie wieksza. I co bardzo ważne - przy strzale slychac tylko slumione PUK, zadnego brzdęku (mowiliscie ze to ta druga spręzyna od zamka - to co napisalem przeczy temu, chyba ze podczas tuningu jakos wyjątkowo szczesliwie zlozylem guna). teraz mysle o precyzyjnej lufie :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...