Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Reanimacja JG608 (G36C)


Recommended Posts

Cześć!

Ostatnio naszła mnie ochota, żeby wrócić do strzelania i wyciągnąłem z szafy moją starą replikę G36C..... po 10 latach. Przed "przerwą" działała w porządku, 360fpsów, problemów żadnych nie było. W szafie leżała na zwolnionej sprężynie. Jako, że aku do niej gdzieś się zapodział, dałem znajomemu do przestrzelania i sprawdzenia, no i....

Mamy 200FPS, ledwo strzela.

Znajomy stwierdził, że nie ma co trupa reanimować, koszta niewspółmierne do efektów i lepiej pójść w nową replikę, więc stwierdziłem, że nic mi nie szkodzi i mogę ją rozgrzebać i zobaczyć co jej dolega, może się uda coś podziałać.

Pytanko do forumowych serwisantów, co w przypadku szafowych leżaków (poza oczywistym może być wszystko) stawialibyście na pierwszy ogień do wymiany/ sprawdzenia?

Ze wstępnego przeglądania forum wyszło mi, że:

- na początek smarowanie GB i wymiana gumki

Czy osoby z doświadczeniem w serwisie myślą, że to może rozwiązać problem? Jeśli tak, to jaki smar?

Jeśli nie, to zakładając, że jedyne co jej dolegało to 10 lat leżenia w szafie, co jeszcze mogło dostać?

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady!

Po paru zabiegach:

- Smarowanie i podkładkowanie GB

- wymiana głowicy tłoka, głowicy cylindra, dyszy

- wymiana sprężyny na m120

- wymiana płytki selektora (niezwiązane, ale rozleciała się przy demontażu)

Replika odżyła, przestrzelana porządnie w niedzielę, wyciąga jakieś 380 FPSów. Hop UP o dziwo nieruszany, gumka ciągle ładnie działa mimo 10 lat leżenia.

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...