Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie Taktyczne do Francuskiego munduru F2


Recommended Posts

Witam

 

Jako że jestem zielony mam małe pytanko odnośnie wyposażenia. Wybrałem sobie mundur typu F2, mam teraz problem z dobraniem oporządzenia taktycznego. Będę potrzebował paru rad doświadczonych ludzi. Więc jeżeli wiecie gdzie można dostać w miare tanie i niezbyt ciężkie wyposażenie, to prosiłbym o podanie nazwy i sklepu gdzie można go kupić. To chyba wszystko. POZDROWKI :D

Link to post
Share on other sites

Hm, ten francuski mundur jest chyba w woodlandzie, a jakoże z siły rzeczy jest on podobny nieco do US'owego wooda, to może pasowała by kamizelka LBV? Lekka, stosunkowo niedroga (używana w dobrym stanie) i zawsze można ją rozbudować o buttpack czy ładownice.

 

 

[długi link]

 

^to jest akurat podróbka, ale zawsze możesz spojrzeć jak to wygląda.

Oryginalne można dostać jeszcze taniej, ja za swoją ETLBV w dobrym stanie dałem 100zł na allegro plus pas za 24zł. Kupione u pana Bosskiego. Teraz chyba poszły u niego nieco w górę, bodajrze do 115zł.

 

Mam nadzieje, że pomogłem troszkę.

Pozdrawiam

Im'y :)

 

Edit:

No, i oryginał znalazłem

[długi link]

Link to post
Share on other sites

8 kg to jest średni zapas samej amunicji + niepełny Camelbak, ew. 2 manierki. Praktycznie nic.

 

A szczerze, tak żeby pytającemu cokolwiek wyjaśnić. Standardowe oporządzenie do F2 czyli Gillet d'Assault do niczego się nie nadaje. Standardem (jakkolwiek nieco nieformalnym) są kamizelki Arktisa głównie modele 1601, 1602 i 1604 oraz specjalnie dla Francuzów robiony 6602. Obecnie widuje się tez nieco wzorów modułowych, w tym właśnie modułówkę Arktisa. To są jednak zwykle kamizelki dosyć drogie a ich pozyskanie w Polsce graniczy z cudem (choć znam takich co im się udało i to ze sensowną cenę). Sprzęt jest średni jeśli mam być szczery.

 

http://www.ansontactical.co.uk/acatalog/Ba...attlevests.html

 

Drugą i bardziej rozsądną opcją jest użycie np kamizelki Brytyjskiej lub Holenderskiej o kroju kamizelki 95. Te dostaniesz w sensownych cenach na Allegro

mini_1145524700.jpg

 

A tu masz kolegę z 13RDP w nowym kamuflażu właśnie w brytyjskiej 95.

 

Tych albo ich holenderskich odpowiedników szukaj na u użytkownika demobil2000

 

Aha, z oporządzeniem jest w zasadzie tak ze powinieneś mieć blade pojęcie do czego ma Ci ono służyć - jaki rodzaj i ile magazynków zamierzasz w nim przenosić etc, jakie mają być ładownice, jaki rodzaj zadań ma być realizowany, z jakim innym sprzętem i w jakich warunkach.

 

Długa droga przed Tobą.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc. Nic mając na myśli "w miare tanie i niezbyt ciężkie" chodziło mi o cene tak do 200 zeta (czy w ogóle da się kupić w miare dobrą kamizelke w takiej cenie ? ). Co do wagi to żeby nie ciążyło mi na klacie ze 30 kilo wyposażenia :D a tak na poważnie to żeby niekrępowało ruchów i było wygodne :) .

 

 

THX i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...