Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomóżcie proszę z wyborem - Krytac/G&G/Delta Armory - replika pod DMR


Recommended Posts

Drodzy forumowicz,

Przede wszystkim chciałbym się przywitać, jako nowy użytkownik i nowy gracz w świecie airsoft. Złapałem zajawkę i obecnie planuje skomletować sprzęt i przede wszystkim kupić swoją pierwszą replikę. Zaznaczę od razu, że zdaję sobie sprawę, z mojej bardzo ograniczonej wiedzy i nieraz mogę coś palnąć niemądrego, za co z góry sorry. Dlatego zakładam ten temat bo liczę na fachową i rzetelną pomoc, osób bardziej doświadczonych. Mimo ograniczonej wiedzy, starałem się odrobić pracę domową i zrobiłem naprawdę duży research na temat kilku replik i chciałbym się poniżej podzielić tym co udało mi się ustalić i poprosić o pomoc w wyborze sprzętu.

Wiem, że większość osób zaleca cos taniego na początek, lecz mnie kusi żeby zainwestować trochę więcej, w sprzęt z średniej półki. Powiedzmy, że chcę wydać nie więcej niż 2400 zł na replikę (samą replikę, bądź taką po modyfikacjach). Miałem już okazję porozmawiać z kimś bardziej doświadczonym - zarówno z graczem kilkuletnim, jak i osobą reprezentującą jeden ze sklepów (jestem miło zaskoczony ile czasu poświęciła mi ta osoba i jak kompleksowo starała się pomóc). Po tych rozmowach i moich poszukiwaniach znalazłem 4 propozycje. Zanim je wymienię, to chciałbym podać kluczowe parametry jakimi się kierowałem.

  • Szukam broni na tę chwilę głównie/wyłącznie do lasu/terenu
  • interesuje mnie raczej coś w stylu DMR
  • Podobają mi się bronie bardziej w stronę AR15, M18 i podobne klimaty
  • Chciałbym coś metalowego/aluminiowego lub mieszanki. Repliki plastikowe raczej niekoniecznie.
  • Zakładam kupno droższej repliki i granie out of the box na razie, albo tańszej i doinwestowanie reszty w modyfikacje. Tę droższą docelowo też będę ulepszał ale potem (w ciągu ok 6 - 8 miesięcy).
  • Nie podoba mi się w ogóle AK, więc ta replika i jej podobne odpadają
  • Chciałbym na początku mieć przyzwoitą celność i moc na ok 50m ale z opcją po modyfikacjach nawet do 70 -80 w przyszłości. Chciałbym osiągną przynajmniej ok 1,9J i ponad 400 FPS. Docelowo myślę, żeby grać kulkami 0.3
  • Nie planuje kupować kolejnej repliki niedługo po tym zakupie więc coś co będzie w miarę niezawodne i wytrzymałe przy odpowiednim traktowaniu

Ok, to co wybrałem:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-tr16-mbr-556wh-1152219464.html

https://soldiersasg.pl/replika-karabinka-trident-mk-ii-m-spr-krytac-p-1481.html

https://soldiersasg.pl/replika-karabinka-gc16-predator-gg-p-928.html      + modyfikacje

https://soldiersasg.pl/replika-karabinka-ar15-m-lok-13-alpha-etu-delta-armory-p-2222.html  + modyfikacje

Jako pierwszy w oko wpadł mi Krytac mk2, który ma bardzo dobre oceny, na forach i w testach. Przeczytałem wątki na jego temat tu, na forum i wiem, że zarzucało mu się przede wszystkim pękanie body, ale w sklepach mi powiedziano, że akurat to krytac już poprawił i ten problem nie występuje. Podobno natomiast serwis tej repliki potrafi być bardzo problematyczny i trzeba się nieraz bardziej nagimnastykować niż przy innej replice. Plus, żeby zrobić zrobić z niego porządnego DMR-a, to podobno stosunkowo sporo trzeba wymienić i pomodyfikować. Still, jest to broń, która bardzo mi się podoba i poważnie ją rozważam.

G&G poleca sporo osób i rozważam tu dwa modele - tańszego Predatora GC16 lub tr16MBR. Predator ma krótszą lufę więc pewnie mniej się nadaje na DMR ale to nie jest w sumie kluczowe bo najwyżej ten zasięg mógłby być trochę mniejszy. Miałbym jakąś kasę na ulepszego go chociaż trochę. Jednak podobno obecnie istnieją lepsze alternatywy niż predator i ogólnie nawet w sklepie mi potwierdzono, że ETU i MOSFET są w G&G do dupy i często się psują i trzeba je naprawiać/wymieniać. Druga opcja czyli Tr16 MBR, jest droższe i zastanawiam się jak się prezentuje (wykonanie, moc, jakość) w porównaniu z trident mk2. Tutaj nic bym raczej nie zmieniał na początku i grałbym out of the box. Oglądałem testy tej repliki na kanale ASG Olsztyn i w sumie to nie miała ona jakoś imponującej mocy i zasięgów bez modyfikacji. Z drugiej strony na Krytaca też lekko narzekali. Miły człowiek ze sklepu z replikami powiedział mi, że obecnie praktycznie każda replika bez jakiejś dodatkowej pracy nad nią, będzie po prostu przeciętna. I tutaj dochodzimy do ostatniej opcji, o której się dowiedziałem.

Zaproponowano mi zainteresowanie się modelem Delta Armory, w wersji najlepszej (Alpha). Osoba rekomendująca mi te repliki argumentowała to tym, że wersja najlepsza, jest dalej przystępna cenowo (ok 1400 zł), a oferuje bebechu części naprawdę solidne - podobno lepsze niż repliki w podobnym przedziale cenowym. Podkreślam, że mówimy o wersji Alpha. Oczywiście out of the box nie ma żadnych wybitnych osiągów ale podobno jest bardzo dobrą bazą do modyfikacji i stworzenia dobrego DMR-a. Zostałem poinformowany, że jest to na pewno lepsza opcja niż np Specna Arms obecnie. Założenie jest takie, że w taką replikę wkładam dodatkowo 700-800 zł dostosowując ją i podobno kończę z naprawdę mocnym i solidnym sprzętem. 

Jeśli nie zgadzacie się z tym co usłyszałem, to proszę, nie hejtujcie mnie, bo przyszedłem tu, właśnie po to, żeby to zweryfikować. Opcja z Delta Armory brzmi rozsądnie ale zastanawiam sie, czy warto w słabszą replikę tyle inwestować, czy jednak iść w coś lepszego i za jakiś czas tam wkładać dodatkową kasę. Jak będziecie pisać odpowiedzi, to proszę uargumentujcie swoje zdanie, bo będzie to dla mnie bardzo przydatne.

Dzięki z góry za pomoc i sorki za tak długą pierwszą wiadomość.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...