Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio mnie to zainteresowało.

 

1.Jaki pas polecacie do 1st Line Gear? Zależy mi na takim na który będę mógł bez problemu założyć i rzeczy na klipsy alice i ładownice molle.

2.Czy jest sens noszenia takiego pasa w działaniach które nie mają dużo wspólnego z cqb czyli np. leśny patrol. Gdzie mamy na sobie np. kamizelkę molle 2?

3.Co jeszcze mieć na takim pasie oprócz noża, kabury?

4.Czy rescu belt może służyć jako pas pod first line gear? Jeżeli tak to jakiej firmy polecacie?

 

pozdrawiam

z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Ja stawiam na pasy z materialem antyposlizgowym by elementy sie nie slizgaly. Standardowej szerokosci, bo te poszerzane do pals'ow itp poprostu 'mi nie leza' (gusta:})

 

A co nosic w 1st line gear ? - zgodnie z nazwa, to co ma priorytet :P

W AirSoft to chyba odnosi sie do sytuacji gdy zrzucasz wiekszosc szpeju i idziesz sie polozyc pod drzewkiem a nie chcesz sie rozstawac z pouchem na batoniki czy kabura mieszczaca twego ukochanego gaziaka...

 

A co nosza profesjonalisci to mozesz zoabczyc na zdjeciach np. USSFow czy innych szpecow.

 

 

Cheers

W

Link to post
Share on other sites
Ja stawiam na pasy z materialem antyposlizgowym by elementy sie nie slizgaly. Standardowej szerokosci, bo te poszerzane do pals'ow itp poprostu 'mi nie leza' (gusta:})  

 

 

A możesz dokładniej. W sensie morze jakiś link?

 

A co powiecie na to:

 

http://www.blackhawk.com/product_detail.as...duct_id=2007&d=

 

Myślałem nad czymś takim co nosi się jak pas, wygląda jak pas i mam 2 lub 3 paski molle. Potem dam linka.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Modułowy, z dobrą klamrą, pianką amortyzującą i najlepiej wyścieleniem z siatki dystansowej, Alice sobie odpuść w cholerę, prędzej MALICE jeśli już. Jeśli chcesz budować na standardowym pasie to comfort pad to podstawa. Opcja przypinania płaskich szelek (w typie HSGI HSDL suspenders) też jest niegłupia.

 

2. generalnie pas pierwszej linii nosisz wszędzie gdzie go potrzebujesz. On jest elementem oporządzenia pozwalającym na lepsze i rozsądniejsze rozłożenie ekwipunku.

 

3. Generalnie kiepsko, bo jest normalnie za miękki, ale są takie nakładki modułowe na rb - ktoś coś zarzucał takiego w MultiCamie. Jeśli nie musisz kombinować to noś oddzielnie te pasy.

Link to post
Share on other sites
1. Modułowy, z dobrą klamrą, pianką amortyzującą i najlepiej wyścieleniem z siatki dystansowej, Alice sobie odpuść w cholerę, prędzej MALICE jeśli już. Jeśli chcesz budować na standardowym pasie to comfort pad to podstawa. Opcja przypinania płaskich szelek (w typie HSGI HSDL suspenders) też jest niegłupia.  

 

Przepraszam że tak męcze :D Ale możecie mi podać jakiś przykład bo nie wiem której firmy coś takiego kupić.

 

Z tego co zrozumiałem to 1st line gear nosi się w sumie tylko do chcest rigów?

Link to post
Share on other sites

Nie, nosi się tak jak ci wygodnie i jak działa z sensem (to już nie każdy rozumie). To nie savoir-vivre, nie ma tu sztywnych reguł. Pasy modułowe widziałem noszone do kamizelek zintegrowanych, chestrigów, zwykłych kamizelek i samodzielnie... także rób jak Ci wygodnie byle sensownie działało.

 

 

http://www.tacticaltailor.com/index.asp?Pa...WPROD&ProdID=11

http://www.miwo-military.com/index.php?go=06_3

http://www.bdstacticalgear.com/pd_bds_tact...ular_padded.cfm

http://www.diamondbacktactical.com/BattleL...t-P279C127.aspx

 

Jest tego na masę.

Link to post
Share on other sites
1.Jaki pas polecacie do 1st Line Gear? Zależy mi na takim na który będę mógł bez problemu założyć i rzeczy na klipsy alice i ładownice molle.

Ogólnie pod klipsy od zestawu alice podchodzą ( uwaga tu niespodzianka ) --> wszelkie pasy ALICE LC1 , LC2, LC3 - różnica w nich to głównie klamra, ja używam osobiście ALICE LC2 wydaje mi się "wytrzymalszy" od LC3 i mniej badziewny niż LC1 :) mogę się mylić to wyłącznie moje zdanie. Klamry alice robione są ba pas wysokości 55 mm.

 

2.Czy jest sens noszenia takiego pasa w działaniach które nie mają dużo wspólnego z cqb czyli np. leśny patrol. Gdzie mamy na sobie np. kamizelkę molle 2?

To pytanie mnie dziwi, przecież wiele kamizelek ma zapięcia pod pas, zarówno kamizelki taktyczne jak systemy nośne ( kamizelki modułowe ) mają podejście na pas i przeważnie pasy takie wzoróją się na ALICE więc alice podejdzie Ci pod każdą kamizelkę, która tylko będzie miala takowe zapięcia pod pas.

 

3.Co jeszcze mieć na takim pasie oprócz noża, kabury?

Nóż , kaburę, zatrzep od panelu udowego, manierkę, "worek" na puste magazynki, ładownice do M16 od Alice, saperkę, smycz od broni, torba cargo itd.

 

4.Czy rescu belt może służyć jako pas pod first line gear? Jeżeli tak to jakiej firmy polecacie?

 

w kamizelkach taktycznych są chwyty ratunkowe więc nie wiem po co rescu belt

 

Pozdrawiam

chapi

Link to post
Share on other sites
Witam

 

 

1.Jaki pas polecacie do 1st Line Gear? Zależy mi na takim na który będę mógł bez problemu założyć i rzeczy na klipsy alice i ładownice molle.

2.Czy jest sens noszenia takiego pasa w działaniach które nie mają dużo wspólnego z cqb czyli np. leśny patrol. Gdzie mamy na sobie np. kamizelkę molle 2?

 

 

 

1.So Tech albo wybebesz Pas z kamizelki FLC II

 

2. od kiedy FLC jest dobra do CQB? tzn, to nie ejst zła kamizelka, imho bardzo wygodna i paraclete zmieniłem na FLC ale do QCB są lepsze rozwiązania.

Link to post
Share on other sites
Ogólnie pod klipsy od zestawu alice podchodzą ( uwaga tu niespodzianka ) --> wszelkie pasy ALICE LC1 , LC2, LC3 - różnica w nich to głównie klamra, ja używam osobiście ALICE LC2 wydaje mi się "wytrzymalszy" od LC3 i mniej badziewny niż LC1  mogę się mylić to wyłącznie moje zdanie. Klamry alice robione są ba pas wysokości 55 mm.  

 

No tak tylko z tego co napisałem wyżej wynika że chciałbym aby było na alice i molle. A na pas lc-1 lc-2 czy lc-3 nijak pasuje coś na system pals(ahh zaszpanowałem). :D

 

To pytanie mnie dziwi, przecież wiele kamizelek ma zapięcia pod pas, zarówno kamizelki taktyczne jak systemy nośne ( kamizelki modułowe ) mają podejście na pas i przeważnie pasy takie wzoróją się na ALICE więc alice podejdzie Ci pod każdą kamizelkę, która tylko będzie miała takowe zapięcia pod pas.  

 

1st line gear chyba nie nosi się podpiętego pod kamizelkę... :D

 

w kamizelkach taktycznych są chwyty ratunkowe więc nie wiem po co rescu belt

 

Z tego co przeczytałem to rescu belt służy raczej do zrobienia prowizorycznego zjazdu na linie, czy do podpięcia się np. w helikopterze żeby nie wypaść. :twisted:

 

Czy ktoś może potwierdzić to co dalej napisałem bo mogę się mylić.

 

I już ostatnie pytanie:

 

Czy bez problemu podłączę do takiego pasa który ma tylko paski molle takie zapięcia łączące kabury udowe z tym pasem? Chodzi mi o to:

 

http://www.blackhawk.com/product_detail.as...duct_id=2124&d=

 

To co się łączy z pasem.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Nóż , kaburę, zatrzep od panelu udowego, manierkę, "worek" na puste magazynki, ładownice do M16 od Alice, saperkę, smycz od broni, torba cargo itd.

 

Niestety troszke Ci sie kolego popierniczylo. First line gear to to co Amerykanie nazywaja "all that you need to live" i dotyczy to tego co jest na pasie i po kieszeniach. Na pasie najczesciej bedzie to: kabura (czesto udowa), czasem kilka ladownic do krotkiej, dump, jakas mala ladownica, latarka z pokrowcem, noz, tool, ew. jakis pakiet survivalowy, ew. panel udowy z dodatkowymi ladownicami. Rzadziej manierke czy buteleke w stylu Nalgene

 

Saperke nosi sie na oporzadzeniu (druga linia) albo przy/w plecaku (3-cia)

 

Przykladowy wyglada pasa z 'pierwsza linia'

dscn62433dz.th.jpg

 

Do pierwszej linii bedize tez mozna zaliczyc Camelbaka o ile ma oddzielne szelki i nie nosimy go na stale przy oporzadzeniu.

 

To pytanie mnie dziwi, przecież wiele kamizelek ma zapięcia pod pas, zarówno kamizelki taktyczne jak systemy nośne ( kamizelki modułowe ) mają podejście na pas i przeważnie pasy takie wzoróją się na ALICE więc alice podejdzie Ci pod każdą kamizelkę, która tylko będzie miala takowe zapięcia pod pas.

Belt kit czy 1st line gear nosi sie oddzielony od oporzadzenia - jesli trzeba spier... to zrzucamy oporzadzenie i zostajemy z tym co mamy na sobie.

 

A co do kwestii MOLLE i ALICE to najlepiej miec mocowania MALICE, beda hulaly z tymi dwoma typami mocowan.

Link to post
Share on other sites

Szaszłyk co to za pas? Dałbyś radę sfotografować ten pas od tyłu? Bo chciałbym zobaczyć jak sustiment pouch jest zamocowany. :twisted:

 

Kapral- a ty jak podłączyłeś tą sprzączkę od kabury do pasa?

 

Dzięki wszystkim za pomoc :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Szaszłyk co to za pas? Dałbyś radę sfotografować ten pas od tyłu? Bo chciałbym zobaczyć  jak sustiment pouch jest zamocowany.   :twisted:

To nie sa moje zabawki jeno znalezione w necie.

 

Opis wlasciciela:

Its based on a Guarder Duty Belt with BHI Belt pad. HSGI suspenders, CSM Tri Desert Fanny pack with New Zipper Pulls. SDS Tactical Thigh Leg Panel with 5x SDS Pistol Single Mag Pouch and 2x SDS M4 Double Magazine Pouch. BHI Multitool Pouch with Victorinox Multitool SDS sustainment Pouch acting as a dump pouch. Gemtech Lanyard in Coyote, Safariland 6004 for 1911 - none flashlight - right legged in tri desert. Mustang Tri desert Compact flashlight pouch with Surefire 6P equipt and a CRKT M16-14ZSF

 

A co mocowania Sustainment Pouch to jest ono zaczepione po prostu za dwa gorne zaczepy torby.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...