Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka do Cybergun M6


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mielcu wytnij "chyba" bo masz 100% racji. Choć jednoczęściowy ma jedną zaletę. Możemy ściągać optykę bez obawy o ponowne zerowanie po założeniu. Inna rzecz, ze nie nadają się one na szynę bo śruba nie wchodzi w wyciecia szyny i nie mamy stabilizacji podłużnej (może się suwać). Montaż z linku nie jest jednoczęściowy. Tu jest http://www.allegro.pl/item106251399_prof_m...em_wysoki_.html

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie, bo szykuje się na zakup M6, z tym, że nie wiem czy wybrałem dobrą lunetę... http://www.allegro.pl/item107685676_luneta...r_panorama.html

Jeśli zakupię tą to będę musiał spiłować R.I.S. ale z tym nie będzie problemu. Natomiast zastanawiam się co jest lepsze luneta z powiększeniem 3-7x 28 czy np.: proponowana wyżej 4x40 ? Czym się właściwie kierować, przybliżeniem czy tą drugą daną? I co właściwie oznacza ta druga dana? Z góry dzięki! Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

3-7 (np) jest to wielkość zoomu jaką możesz otrzymać czyli w tym przypadku od 3 do 7 razy przybliżyć odbywa to się na regulowanym pierścieniu na loonetce. Jeżeli masz tylko jedną cyfre to oznacza, że zoom jest stały nieregulowalny. Ta druga wartość mówi ci jakie duże masz "oczko" w loonecie czyli jak dużo możesz zobaczyć. To tak jakbyś patrzył przez dziurke od klucza przy (20) natomiast czym większa jest ta dziurka tym większą swobode działanie posiadasz.

 

Ja bym ci radził kupić loonetke o jak najniższej wartości zoomu czyli 2 lub 3 wartość górna niema takiego wpływu a oczko conajmniej 40 bo przy tych niższych to będziesz się przeklinał.

 

Pozatym przy dobraniu złego montażu to NA BOGA NIE PIŁUJ SZYNY RIS a najwyżesz montaż do lunety. Pozatym niewidze sensu przerabiać montażu 11mm jest to bardzo trudne i to nie będzie przerubka a kompletna przebudowa, jeżeli masz narzędzia to do dzieła ale ja osobiście niepolecam bo sam próbowałem nałożyć 11 ale wyszła z tego lipa. Jak zapytasz thora to on ci powie jak to zrobił ale mi się zdaje iż włożył w to więcej wysiłku i konkretnych narzędzi.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki cherek! Czyli kupując lunetę, trzeba kierować się bardziej wielkością średnicy "światła lunety" - bo im większe tym łatwiej jest nam objąć teren, który obserwujemy ;) - Got it!

Co do szyny R.I.S. to również dzięki za rade - zapamiętam ;) ale chyba i tak będę zmuszony do tego jeśli się zdecyduję na 3-7x28 :( ...choć jeśli poszukać na stadionie, to może się znajdzie odpowiedni montaż.

 

Pytanie do Strzala90, jak Ci się patrzy z tej lunety? Dużą masz swobodę? Jedyne co mnie dziwi w tej lunecie to przezroczyste klapki - chyba nie powinny być takie :lol: ??? I jeszcze jedno, może i moja jest droższa, ale mam za to od razu montaż :wink:

Link to post
Share on other sites

Odp. Do Sil : niestety źle mnie zrozumiałeś, zdecydowałem się na zakup tej lunety, ale jeszcze tego nie zrobiłem, będe ją miał za jakieś 2-3 tyg. A tak na marginesie, w tej "mojej" też jest montaż, chyba nie czytałeś dokąłdnie;)

pzdr

Link to post
Share on other sites

Jak ktosz chce zobaczyt zdientia M6 z optikou, to przejrzite moje fotki,jest tam zdientie s lunetom,ktura jest przymocovana beprostrzednio na kolaj weaver i jest to belorusskij POSP 8x42

i v drugim przypadku dalem vysokie pierstene i posadilem duzom optike

3-12X56 s przesvietleniem. Mi bardzej podoba se to pirvse rozvionzanie spravy.Zdaje mi se bardzej vojenne,to drugie troche jak myslivskie,do lasu na jelena.

www.mojesbirka.wz.cz

Kieby to kogosz bardej interesovalo i chcial by videt szceguly,to prosze napisat i ja przysle detaly nafocone,bo mam mnozstvo detalicznych zdient

jiri.rucky@tiscali.cz

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...