Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no z lufą to już nie przesadzajmy :P no ale fakt: minimum które napewno musisz wymienić to:

- łożyska na stalowe

- prowadnicę sprężyny

- zębatkę tłokową

 

dodatkowo wymiana

- głowicy cylindra

- głowicy tłoka

dużo pomoże

 

Jeśli sam nie masz sporej wprawy w rozkładaniu GB to poproś, żeby na taiwangunie Ci odrazu wymienili wszystko - wtedy nie stracisz gwarancji a i całość będzie chodziła jak należy.

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

no to lecimy :)

 

- prowadnica sprężyny - 49zł

- łożyska - 29zł

- zębatka - 55zł

 

dodatkowe BARDZO przydatne!!!:

- głowica tłoka - 49zł

- głowica cylidnra - 49zł

 

serwis - 100zł

 

łącznie daje to:

wersja ekonomiczna - 133 +serwis=233

wersja z głowicami - 231 +serwis - 331

 

wg mnie lepiej pozbierać i odrazu wsadzić głowice, dać Krakmanowi, żeby to złożył i mieć potem święty spokój i dobrze strzelającego guna!

 

A jak dobrze podejdziesz to może i rabat dostaniesz? :D

 

Krakman i spółka to świetni ludzie - można do nich uderzać i pytać o największe pierdółki - zawsze dokładnie wytłumaczą... polecam!!!!

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Witam !

 

baterię min 9,6V

 

Chyba jeszcze to??:>. Taka bateryjka to znowu minimum 100zl. A taka anwet w miare 150zl

 

Chyli razem 550zl . Za to mamy zestaw calego GB http://asgshop.pl/produkt.php?id=655 Do tego wzmocniony GB i bateria. Niby 300 zl wiecej ale tu juz mamy wszystko ??

 

P.S- Jeżeli coś zle pisze to poprawiajcie mnie bo sam tez sie zbieram na taki tuning i tez SR4 :).

 

Pozdrawiam

OSI

Link to post
Share on other sites

No OSI to jest tez dobre rozwiązaniei mysle, ze bardziej sie oplaca i po za tym tu masz pożądniejszą firme bo .Guardera a nie SRC. Ja raczej jak bede tuningowac to wezme to. A SR4 oj juz niedlugo bede je miec :D , za tydzien.... , nie moge sie doczekac.

 

P.S Ja narazie zamówilem te bateryjke http://asgshop.pl/produkt.php?id=152, na początek powinna wystarczyc :wink:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy najleprze rozwiazanie..... Jeżeli bedziesz chciał przeprowadzić tuning to baterie i tak bedziesz wymieniał. Ja też mam SR4 i szczerze troche żałuje ... Jezeli juz chcesz robic tuning to lepiej kupic chyba jakas używke i wsadzic do niej nowe części i też kupić coś z metal body... Kupilem SR4 i po kilku dniach odczuwalna byłą "chwiejna lufa".

Czyli najlepiej byłoby kupić cos na allegro z CA i wsadzic do niego fajne nowe bebechy :). A pomalowany metal ma to do siebie że zdziera się farba i wygląd poprostu ślicznie :P.

 

Aha nie żebym ci odradzał albo coś ale ja moje SR4 wysłałem wczoraj 2gi raz na gwarancje a co ktoryś strzał zawiesza sie selektor a tłok też lubi się przyblokować ;).

 

Pozdrawiam

OSI

Link to post
Share on other sites

Tak wiem, ze są klopoty z tym SR4. Cały czas mysle nad wyborem guna. Bo zastanawiam sie nad m15a2 CA i wlasnie SR4. Bo na SR4 trzeba sporo kasy wydac zeby bylo juz OK i nie miec klopotów. A CA jest za 1000zł i praktycznie nie trzeba slac na gwarancje i wymieniac czesci, no i te metalowe body CA...bardzo mi sie podoba. :)

Takie dziwne uczucie bo tutaj jestem pewnien ze kupie juz SRC a tu nagle "oj nie moze jednak CA", denerwujące :(

Link to post
Share on other sites

Wiem coś o tym też się tak napaliłem na SR4 i naprawde żałuje ;/. Rób jak chcesz ale miałęm dokładnie ten sam dylemat... ;/. A jak teraz widze jak kolesie koszą z m15 to aż się płakać chce jak moje SR4 siedzi w paczce i leci na gwarancje....;/. Jeżeli zastanawiasz się nad sr4 i szybkim tuningiem albo CA i będziesz musiał troche poczekać to lepiej czekaj .... Powie Ci to napewno nie jeden użytkownik który miał styczność z obdwoma gunami. Może to tylko mój egzemplarz jest jakiś "lewy". Ale nie ma co porównywać Klona do oryginału który sobie chwali ogromna rzesza użytkowników. Aha i zeby w CA zrobic tuning 360 fps to chyba wymaga wymiany tylko kilku części a nie jak to w SR4. Musisz poczytać bo nie jestem pewny.

 

Pozdrawiam

OSI

Link to post
Share on other sites
A zdecydowanie lepiej kupić coś ze stajni CA/TM niż SRC

 

tylko pamiętaj, że to są w zasadzie guny adresowane do zupełnie różnych grup. SRC jest świetne na rozpoczęcie zabawy z AEGiem i powolną naukę tunningu. i tyle :)

 

Jakość wykonania jest nieporównywalna

 

no wiesz, wg mnie np za tą cenę dostajemy naprawdę niezłą jakość wykonania. w porównaniu do takie wella no to nie ma porównania :) a i niektóre detale są zdecydowanie lepiej robione niż np CA [np gniazdo magazynka]

 

Stockowe bebechy bez najmniejszych problemów zniosą sprężynę 170-190%.

a ja widziałem pękające rączki od zbyt mocnego złapania, GB latające częściami, body CA, które pękało przy -5 stopniach... ech nie należy oceniać tak dobitnie. a sprężyny 190% stock raczej nie zniesie - pójdzie tłok, tapppet, czasami zebatki... no i szczelność całego układu pozostawia wiele do życzenia...

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

No wiem OSI mam kumpla co ma m15 CA i widzialem SR4, nie ma porównania. Gadalem z kolesiem co ma SR4 i bardzo zalowal ze kupil go. Same awarie od początku i ciągle wysylanie na gwarajce :( . Kolega doradza mi tak jak większość osób na forum, zebym dozbierał na CA bo naprawde warto. Chyba uzbroje sie w cierpliwość i dozbieram na CA, jutro dzien dziecka :wink: :P cos sypnie rodzinka .

Aha znam goscia co ma m15a4 CA (stockowe) musial juz slac trzy razy na gwarancje, nie wiem co dokladnie poszlo w karabinie ale za pierwszym razem bylo zaciecie sie karabinu, koszt calkowity naprawienia tych trzech ustarek wyniosl go 300zł, ale to tylko taka ciekawostka, takie przypadki bardzo rzadko sie zdazają :wink:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
a ja widziałem pękające rączki od zbyt mocnego złapania, GB latające częściami, body CA, które pękało przy -5 stopniach... ech nie należy oceniać tak dobitnie. a sprężyny 190% stock raczej nie zniesie - pójdzie tłok, tapppet, czasami zebatki... no i szczelność całego układu pozostawia wiele do życzenia...

 

Stockowe CA już 1,5 roku temu wytrzymywały takie sprężyny, a teraz dużo rzeczy jeszcze zostało wzmocnionych (nowy tłok, mosiężna prowadnica). Przócz szczęścia liczy się odpowiednia konserwacja i sposób prowadzenia ognia oraz znajomośc "prcedur" w wypadku zacięcia. Zębatki pójdą raczej tylko przy zacięciu bądź używaniu nieodpowiednich kulek, bo ja przez rok leciałem z 210PDI na stockowych zębatkach CA.

 

 

Aha znam goscia co ma m15a4 CA (stockowe) musial juz slac trzy razy na gwarancje, nie wiem co dokladnie poszlo w karabinie ale za pierwszym razem bylo zaciecie sie karabinu, koszt calkowity naprawienia tych trzech ustarek wyniosl go 300zł, ale to tylko taka ciekawostka, takie przypadki bardzo rzadko sie zdazają  

 

Pech, takie przypadki w CA są już bardzo rzadkie, a najczęściej zwykłe zacięcie gearboxa rozwiązuje zwolnienie anti-reversala, co da się zrobić bez rozbiórki gear'a. Uszkodzenia mechaniczne nie są tak częste. Z SRC możesz mieć równie dużo problemu; jest to kopia TMa pod względem konstrukcyjnym, ale nie pod względem dokładności spasowania elementów, które są po prostu mniej precyzyjne. Jak dla mnie nie ma sensu kupować SRC a potem pakować w niego 500 zł, bo nadal zostają nam takie problemy jak choćby chwiejna lufa (bo metalbody to już indywidualne upodobania).

 

Do CA dokupujesz spręzynę 170PDI/M120, akumulator 9,6v i masz podobną wytrzymałość.

 

Decyzja należy do Ciebie

 

Tyle

 

Percent

Link to post
Share on other sites

mam src i tez pojawiły sie oznaki chwiejnej lufy, ale w łatwy sposób można to zlikwidować, wystarczy powkładać pociete kawałki plastiku i dwie podkładki gumowe także w kształcie małych prostokontów na górze i dole otwóru znajdującego się pod hop-upem ja wsadziłem kilka na siłe z gumowymi i juz gra gitara może sposób ekscentryczny ale działający ( polecam )

 

pozdro dla wszsytkich fanów SRC i CA :P

Link to post
Share on other sites

Ale pamiętajmy że sam szkielet gb też trzeba przy mocniejszym tuningu wymienic.... A w tym zestawia to brakuje tłoka, zębatek, anti-reversala no i tego nieszczęsnego wzmocnionego gearboxa... może coś jeszcze by trzeba było wymienić wiec za tą cene można dostać fajnego CA :).

Link to post
Share on other sites

liczac: karabin 500zl

ftk 215

wzmocniony gb 140

zebatki torgue od CA up 179

razem: 1034zl.

 

Czyli cena mniej wiecej m15a4. Przy prawidolowym urzytkowaniu nie powinno nic paść. Teraz pozostaje dylemat czy metal body kosztem 100 fps lub wiecej bo wg. tabeli tuningowej machineguna http://www.machinegun.pl/images/tuning_03.jpg zestaw powinien smigac na mocniejszej sprezynie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...