Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czas odświerzyć topic i podzielić się informacjami o tunningu.

 

Historyja sprzętu tegoż to zaczęła się w roku pańskim 2006 miesiąca marca. Jakoż pierwszą bronią zasilaną energiją miała być to nabycie tegoż monstrum rozważać mi przyszło z wielką rozwagą i roztropnością. Wybór mój padł z miejsca na karabin z dalekiego kraju wschodniego pochodzący. Gdy przybył na pudle oznaczenia windniały iście szarlatańskie SR4A3 a w środku czekała już upragniona maszyna siejąca zagładę.

 

No dość już tego dobrego. Ogólnie od samego początku nastawiałem się na rolę snajpera/strzelaca wyborowego. Tak więc zakupiłem długie M16.

 

Moim planem docelowym było oparcie całego zestawu o sprężynę guardera m120, co przy lufie 509mm dawałoby ok 400fps.

 

do wymiany za radą Taiwangun poszły pokolei:

- łożyska [najpierw na ślizgowe SRC, obecnie kulkowe Systema]

- wzmocniona, podwójnie uszczelniona głowica cylindra SRC

- wzmocniona, uszczelniona i łożyskowana głowica tłoka SRC

- poliwęglanowy tłok Systema

- stalowa, łożyskowana prowadnica sprężyny

- teflonowy cylinder typ 0 Systema

- tappet plate Systema

- stalowe zębatki CA, model 2006

- podwójnie uszczelniona dysza Guarder

- podkładki na łożyska - teflonowe Systema

- płytka selektora ognia - anti-heat Systema

- zupełnie nowe okablowanie styku spustu bez ramki bezpiecznika

 

Całość złożył do kupy serwis Taiwanguna... Podziwiam tych ludzi! mają tyle nerwów żeby wysłuchiwać mojego ciągłego marudzenia... a Gun chodzi jak złoto! Zamiast przewidywanych 400fps mam już ok 440 [do sprawdzenia na chrono] - wynikło to z dodatkowego uszczelnienia całego zestawu. Gun wygląda ślicznie, a dźwięk jaki teraz wydaje to muzyka dla mych uszu :)

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

w sumie ciężko policzyć. Przy takiej ilości kupowanego sprzętu dostałem super warunki i rabaty. Więc w sumie za cały tunning zapłaciłem ok 600zł chyba, czyli w sumie tyle co za guna :) no ale w sumie tunningowanie czegokolwiek do takich osiągów wyniosło by właśnie tyle.

 

podsumowując:

Dzięki ofercie Tawianguna mogłem stunningować guna za taką cenę, że zdecydowanie bardziej opłacało mi się kupić SRC i wpakować w niego 2gie tyle niż kupić stockowe CA :D

 

pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ostatnio zakupiłem GB z firmy SRC do m 15 Carbine z CA.Zrobiłem to z powodu takiego że nie miałem kasy na GB a jak dozbieram to sobie kupię z wgc z łożyskami 7mm, ale nie oto chodzi pojawiły sie problemy przy składaniu znaczy sie ten GB nie pasuje!! o pare milimetrów trzeba go zpiłować...No i wnętrze pod zębatki także ciężko wchodzą.

Posiadam bebeechy (zębatki itd.) z CA czy możliwe jest wsadzenie do tego sprężyny m 110??

Link to post
Share on other sites
czas odświerzyć topic i podzielić się informacjami o tunningu.

 

Historyja sprzętu tegoż to zaczęła się w roku pańskim 2006 miesiąca marca. Jakoż pierwszą bronią zasilaną energiją miała być to nabycie tegoż monstrum rozważać mi przyszło z wielką rozwagą i roztropnością. Wybór mój padł z miejsca na karabin z dalekiego kraju wschodniego pochodzący. Gdy przybył na pudle oznaczenia windniały iście szarlatańskie SR4A3 a w środku czekała już upragniona maszyna siejąca zagładę.

 

No dość już tego dobrego. Ogólnie od samego początku nastawiałem się na rolę snajpera/strzelaca wyborowego. Tak więc zakupiłem długie M16.

 

Moim planem docelowym było oparcie całego zestawu o sprężynę guardera m120' date=' co przy lufie 509mm dawałoby ok 400fps.

 

do wymiany za radą Taiwangun poszły pokolei:

- łożyska [najpierw na ślizgowe SRC, obecnie kulkowe Systema']

- wzmocniona, podwójnie uszczelniona głowica cylindra SRC

- wzmocniona, uszczelniona i łożyskowana głowica tłoka SRC

- poliwęglanowy tłok Systema

- stalowa, łożyskowana prowadnica sprężyny

- teflonowy cylinder typ 0 Systema

- tappet plate Systema

- stalowe zębatki CA, model 2006

- podwójnie uszczelniona dysza Guarder

- podkładki na łożyska - teflonowe Systema

- płytka selektora ognia - anti-heat Systema

- zupełnie nowe okablowanie styku spustu bez ramki bezpiecznika

 

Całość złożył do kupy serwis Taiwanguna... Podziwiam tych ludzi! mają tyle nerwów żeby wysłuchiwać mojego ciągłego marudzenia... a Gun chodzi jak złoto! Zamiast przewidywanych 400fps mam już ok 440 [do sprawdzenia na chrono] - wynikło to z dodatkowego uszczelnienia całego zestawu. Gun wygląda ślicznie, a dźwięk jaki teraz wydaje to muzyka dla mych uszu :)

 

Pozdrawiam

Kakaroth

 

 

 

440 fps !!!! :evil: :evil:

 

za 2 - 3 miesiące napisz jak wyglądają bebechy (zębatki łożyska itp.)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja myśle ze nie drogim a dosyc skutecznym i w miare wytrzymalem up-gradem jest wsadzenie m110,stalowych łożysk oraz prowadnicy sprężyny.

Myślę ze wiekszosc użytkownikow sr4 ma juz stalową zębatke tłokową :)

+ ew.9,6V :)

Polecam ten patent :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

- Wzmocniona, łożyskowana prowadnica sprężyny (Classic Army)

- Zainstalowanie sprężyny M110 (Guarder)

- Wzmocniony, poszerzony cylinder (Classic Army)

- Wzmocniona, poszerzona, głowica cylindra - podwójnie uszczelniona(ClassicArmy)

- Wzmocniona, poszerzona, łożyskowana głowica tłoka (Classic Army)

- Wzmocniona, poszerzona, uszczelniona dysza (Classic Army)

 

Taką ofertę złożą Ci w asg shopi'e.

 

Wszystko będzie kosztowało Cię u nich równe 400 ziko.

 

Dodatkowo :

 

- Prace mechaniczne mające na celu zmniejszenie ryzyka blokady tłoka wtylnym położeniu.

- Przesmarowanie.

- Sprawdzenie oraz przestrzelenie repliki.

 

Nic dodać nic ując .. moze prec lufke i sylikonową gumke hopa systema .. ale to dla upartych :)

 

Info by asgshop.pl

 

Wiem, kreatywny ze mnie chłopak ... aż tyle tu od siebie dodałem :F

 

Aj no i tak, z tego wyjdzie 405- 415 fps.

Link to post
Share on other sites

Heh troche dużo forsy... ja dzisiaj montuje montuje gearbox wzomcniony CA, popychacz wzmocniony CA, głowicę cylindra CA, głowicę tłoka CA, dyszę, prowadnicę mosiężną CA i sprężynę M110 Guardera. Za gearbox i popoychacz-100zł, za głowice, prowadnicę i dyszę 60zł, sprężyna 45zł. Całość kosztowała mnie ok. 200zł bede miał ok. 380fps. Warto poszukać części Ca bo one mało kosztują i całkiem sporo wytrzymują (ale rym)...

Zobaczę jak to bedzie działać i powiem coś więcej jak zainsatluję...

Pozdrawiam pidzejfat

Link to post
Share on other sites

wg mnie najważniejsze zmiany przy tunningu to maxymalne uszczelnienie zespołu cylindra. w dalszej kolejności zębatki, tłok i sama sprężyna. Przyjmując taką kolejność można chyba uzyskać najlepsze efekty przy tunningu SRC, bo stockowe głowice są raczej średnio szczelne. z dyszą jest lepiej ale też można się pokusić o wymianę na KM lub Guardera.

 

A piszę to wszystko, żeby nie brać się z miejsca za wymianę szkieletu GB. o ile wiem, nikomu nie zdażyło się jeszcze pęknięcie. u siebie mam włożona m120 Guardera i z wymianą GB na wzmocniony poczekam dopiero do momentu aż ten umrze śmiercią naturalną... skoro działa i to dobrze to po co wywalać? jak umrze po 20-30 tyś kulek to wtedy wymienię :)

Link to post
Share on other sites

ee nie rozumiem czegoś... jak pęka coś w głowicy cylindra to wymienia się głowicę cylindra... i tyle.. tutaj nie ma czegos, czego nie dałoby się wymienić pojedyńczo.. sam jedna wzmacnianą głowicę też rozwaliłem :P sieroctwo nie popłaca :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...