Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Widzę, że mam już wyrobioną markę :lol: .

Po pierwsze: przy tej cenie nie możesz się spodziewać cudów.

Po drugie: Nie jest na pewno skalowy!

I w tym momencie szczerze odradzam zakupu. Poszukaj na Allegro MP5 SD3 UHC. Jest świetny jak na sprężynkę a przy tym wytrzymały. No i ceny są nienajgorsze. Nieedługo sam będę wystawiał taką. Tylko muszę dorobić zaczepy do zawieszenia. Tu zdjątko mojej sympatii:

p10003350rp.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się z przedmówcą. Kolimator w MP5 SD6 CYMY to atrapa. Żadnej regulacji. Widocznie ten kolegi był "podobny". Prawie robi wielką różnicę... :wink:

Opinia o tym "kolimatorze" padła juz w temacie o MP5 A3 CYMY

(mechanicznie to ta sama konstrukcja co MP5 SD6, kolimator też ten sam)

Kolimator do niczego...

http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=23868

 

Co do osiągów tej repliki - nie mam jak pomierzyć. A zasięgu "na oko" nie zamierzam podawać.

Co do solidności wykonania, to nie jest prawdą że kolba jest 100% plastikowa (ABS) - w tym plastiku kryją sie metalowe szyny. Widać to po dokładnym przyjżeniu się od wewnętrznej strony kolby. Nic nie trzeszczy - elementy dobrze dopasowane i skręcone. Hop-Up regulowany.

 

Nie wystawię tu żadnej oceny bo zbyt mało widziałem i na żadne porównania nie będe sie silił. Repliki nie rozkręcałem (jeszcze :wink: )

 

Wszystkie obserwacje dotyczą MP5 SD6 (i MP5 A3) CYMY opisywanych obecnie, m.in. na allegro, jako "nowość".

Podkreślam to, bo niektóre wypowiedzi, zwłaszcza w cytowanym przeze mnie wątku o MP5 A3, sugerują że ich autorzy mieli na myśli poprzednie dokonania CYMY.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

eeeeee wydaje mi się żę chodzi o tą mp5 sd6 http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...products_id=252

a z tego co słyszałęm to ta mp5 a5 ma take same osiągi czy to prawda

link do mp5 a5 http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...products_id=253

i jeszcze małe pytanko ta mp5 a5 co dałem link wyżej to to samo co to ??http://www.allegro.pl/item117367383_mp5_a5_asg_z_latarka_50m_zasiegu_nowosc_cymy_.html

Link to post
Share on other sites
a z tego co słyszałęm to ta mp5 a5 ma take same osiągi czy to prawda
- powinny mieć identyczne bo mechanicznie to ta sama replika
i jeszcze małe pytanko ta mp5 a5 co dałem link wyżej to to samo co to ??
- tak, to samo

 

Rozkręciłem toto. Kilka spostrzeżeń:

Długość lufy - 185 mm (liczona sama metalowa rura)

Z komorą Hop-Up 200 mm.

 

Gumka Hop-Up ma nacięcie. Efekt tego taki że się "rozdwaja". Czy to już BAX, czy jeszcze Hop-Up to zostawiam ocenie ekspertów. :wink:

 

Oprócz lufy, sprężyn i obciążników w środku nie ma żadnych metalowych części. Znajdzie się trochę miejsca na dodatkowe obciążenie :)

 

Osiągów nie podaję bo ich nie mam jak zmierzyć, tak by były rzetelne.

Tłok jest bardzo szczelny. Inne miejsca "newralgiczne" też. Nie wiem sam czemu raz kulka leci pięknie, a raz spada w połowie drogi (kulki 0,2 bezszwowe). Właśnie to było przyczyną że w ogole zabrałem się za rozkręcenie. :)

Mimo to uszczelniłem komore Hop-Up i "przyległości" :wink:

Jeśli to nie pomoże będę walczył dalej :wink:

Link to post
Share on other sites

Westie:

Front zsuwasz bez najmniejszego problemu. Nie jest jakoś szczególnie mocowany. Po odkręceniu tłumika, zdejmuje się go bez problemów.

 

Nawiasem mówiąc, sposób mocowania tłumika to porażka. To najbardziej wrażliwe miejsce całej konstrukcji. Pożałowali kilku gramów plastiku na jakieś solidniejsze, bardziej masywne mocowanie :( Rozwiązanie tam zastosowane, sprawia że ta część konstrukcji jest niestabilna i podatna na uszkodzenia. Trzeba się z tym obchodzić jak z jajkiem :wink:

 

hellmans:

Nie będę się upierał. Jednak to co zobaczyłem nie wyglądało na pęknięcie, ale na celowe nacięcie. Efekt tego taki że gumka Hop-Up'a po założeniu, dzieli się właśnie na 2 identyczne i regularne cycki :) Jeśli jest to pęknięcie wynikające ze zniszczenia, to nastąpiło wyjątkowo wrednie. Ot taka złośliwość przedmiotów martwych :wink: Tyle mogę o tym Hop-Up'ie powiedzieć, bo nie mam z czym go porównać.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ostatnie newsy :D

Ja z kumplem zamówiliśmy kilka broni: ja strzelbę " od krakmana 8) " - szyli shotgun DE a kumpel owe MP5 SD6 oraz shotguna Terminator :lol: . Paczka przyszła, po rozpakowaniu wyjeliśmy bronie. MP5 jest fajne :) tylko dużo za lekkie. Kulki 0,12 dołączone do niego są za lekkie też. Zamówiliśmy 0,25g i tu się zaczęła jazda. Około 15m od ławki na której rozpakowywaliśmy paczkę był krzaczek. Bez rewgulowania hopa shotgun ledwo tam dostrzeliwał ( teraz hop-up sie dotarł i jest git ). MP5 kulki 0,25g na full hop-up wznosiły się w górę , ale dało się wyregulować tak żeby było dobrze. Z uśmieszkiem spojrzałem na znak oddalony o jakieś 30-35m od naszego miejsca. Przycelowałem i ... oddałem strzał. Po ok 1-2 sek kulka w niego uderzyła 8O Trafiłem ! Nie do wiary, to strzela lepiej niż moja BEretta M93 r-c z STTi ! Jeszcze kilka strzałów i to samo. Kulka leci dość wolno, ale dalekoooooo i celnie. Myślałem że po załadowaniu kulek 0,2g bedą szybciej latały, więc wyjełem moje " dwójeczki " ( nie byle bubel tylko Excele ) i kulka przelatywała obok znaku :evil: Na 5 strzałów może ze 2 trafiłem - a prędkość kulki niewiele większa. KOLIMATOR nie jest regulowany, a w dodatku krzywo ustawiony, radzę używać muszki i szczerbinki.

A więc tak: bron godna polecenia, już od dawna bawię się w AS i nigdy takiego czegoś nei widziałem. Powiem, że nawet zazdroszczę koledze :wink: Z wytrzymałością nie wiem, ale myśle że wytrzyma dłużej niż przeciętny długi chińczyk. Napisałem co wiedziałem

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czym się różnią w osiągach MP5 SD6 i MP5 A5? Przecież SD6 ma tłumnik wydłużający lufę broni, a A5 nie posiada takowego. Ale jeśtli metalowa lufa nie jest przeprowadzona w tłumniku, to A5 jest pewnie znacznie lepsze. Jakieś porównanie?

 

PS Zauważyłem, że MP5 A5 z taniemilitaria i MP5 A3 TLF z airsoftguns.pl to dokładnie to samo. :|

Link to post
Share on other sites

Czym się różnią w osiągach MP5 SD6 i MP5 A5? Przecież SD6 ma tłumnik wydłużający lufę broni, a A5 nie posiada takowego. Ale jeśtli metalowa lufa nie jest przeprowadzona w tłumniku, to A5 jest pewnie znacznie lepsze. Jakieś porównanie?

 

PS Zauważyłem, że MP5 A5 z taniemilitaria i MP5 A3 TLF z airsoftguns.pl to dokładnie to samo.

Otuż a5 rózni sie tym że ma mniejsze miejsce na sprezyne w tloku i dlikatnie mniejsza sprzyna jest w a 5 niz sd6. Wiem bo mam sd6 a kumpel a 5 ituninowalem jedno i drugie.

 

A propo mp5 sd6 cymy ?? Jestem w 100% zadowolony mocna replika wbrew pozormo i ceny. MAm podkladki od wakacji i nic mi sie nie sypneło jeszcze. Szykuje sie dalej do umocniania bebechów wymiany springa na 150% nowa gumka i prawdopodobnie lufa precyzyjna. Na sam poczatek idealna

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dziś około godziny 16 przyszło na mój adres zamówione dla kumpla mp5sd6 (zakupione na Allegro u masterbatora).Jeśli chodzi o porównanie mocowe to mam takowe tylko do shotguna m47 DE.Moc porównywałem na podstawie puszek,natomiast prędkość lotu kulek sprawdzałem strzelając w piwnicznym korytarzu długości około 20 metrów.Moc jest niewiele ale jednak widocznie mniejsza, shotgun przebija puszkę za pierwszym strzałem-mp5 pozostawia głębokie wgięcie ale jednak jej nie przebija.Kulka 0,2 wystrzelona z shotguna przelatuje korytarz w około(w żaden dokładny sposób nie mierzone)1 sekundę,natomiast taka sama kulka z mp5 leci około 1,3 sekundy.HU w MP5 wyraźnie działa-uważam,że z powodzeniem można stosować kulki 0,25 choć jak dotąd sam takich kulek nie używałem.

A teraz kilka przypuszczeń:

-pomimo faktu, iż nie testowałem tej repliki w warunkach bojowych to na podstawie recenzji poprzednich użytkowników a także tego co replika pokazała mi do tej pory w warunkach "niebojowych" mogę stwierdzić, iż zasięg skuteczny(trafienie w korpus człowieka)wynosi około 25-30 metrów, maksymalny(kulki0,2)mógłby nawet dojść do ok 40 metrów.

Pojemność magazynka to 23 kulki, ładowanie go speed loaderem dołączonym do zestawu(a także każdym innym) jest dość trudne ale jednak możliwe.

Replika nie jest zbyt ciężka, ale śmiało można powiedzieć, że czuć ją w dłoni.

 

Dalsze spostrzeżenia postaram się w miarę możliwości notować na forum.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj odbył się sprawdzian mp5 w terenie.Wyniki bardzo pozytywne.Porównanie znowu do M47D DE.Zasięg maksymalny nieco mniejszy, natomiast skuteczny bardzo podobny(różnica 1-2 metrów max)a wynosił około 30 metrów(korpus człowieka).Celność nieco lepsza(głównie ze względu na przyrządy celownicze, których w m47 brakuje).

Jeszcze kilka słów na temat wyglądu zewnętrznego(wcześniej jakoś zapomniałem o nim napisać).Mp5 sd6 zrobione jest z dosyć solidnego ABS-u, nic nie trzeszczy.Z daleka mógłby wyglądać jak prawdziwa broń lecz z bliska zdecydowanie nie.Rączka przeładowania znajduje się podobnie jak w mp5a3 tm'a obok lufy zewnętrznej, a wykonana jest w całości z plastiku ale wygląda solidnie.Plastik znajdujący się nad rączką przeładowania troszkę się rozchodzi ale nie powinno to być wielką przeszkodą.

Aha...nie wydaje mi się, żeby pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami występowały jakieś znaczące różnice, ponieważ testowanie były dwa egzemplarze i oba strzelały tak samo(oczywiście istnieje możliwość natrafienia na niedoróbkę-w końcu to chińszczyzna).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam taką mp5 cymy ,po paru strzelankach odpadła tylna część kolby ,ta pod którą się podpierasz .... teraz ostatnio mi się ułamała część odpowiedzialna za zatrzask i wyjmowanie magazynka :/ nie ma się co dziwić ,przecież to plastik :/ wie ,ktoś może jak to naprawić albo gdzie dostać taką część ? Podejrzeam ,że to już koniec mojej przygody z tą mp5ką.... :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ahh ta nie doceniana mp5 od cymy. Powiem tyle mylicie sie panowie. fakt jest trochę nie doróbek. Ale wszystko da się zrobić. Jestem posiadaczem tak owej repliki. Mp5 sd6 od cymy. W środku wszystko wzmocniłem, komora hu uszczelniona, podkładka tłokowa pod sprężynę własnej roboty(dociska ona sprężynę na max). Dowódca stwierdził że zrobiłem interes życia. Przy każdym przegrupowaniu i odpoczynku team'u bawi się nią. Jest ona lepsza od DPMS Kitty Kat (Medi - coś takiego jak m16 kitykat nie istnieje) za 240 zl. Of course po tuningu. Nie ma problemu żebym nie trafił z 15 m w piłeczkę od tenisa, albo tak jak po ostatniej strzelance w lampki wywieszone na rynku;p Walka na odległość 30m oczywiście przy bezwietrznej pogodzie nie sprawia kłopotów. Z wiatrem gorzej. Oprócz snajperki i jednej m16 jest to jedna z najlepszych replik w naszym team. Jeśli nie wierzycie zapraszam do mnie.

 

ps. Przeróbki na ferie:

Umocnienie całego body nowa sprężyna 170% lub 390fps prawdopodobnie nowy tłok i cylinder. Wartość repliki równa się koło 200 zł. porównując z innymi.

 

 

Medi : Pisz używając polskich znaków, stosuj interpunkcję - przecinki nie zostały wymyślone od tak 4fun.

Ps. Jak się umacnia body sprężyną ?

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ta mp5 nie jest najgorsza, w miarę dobry zasięg w przypadku qmpla zasięg całkowity to jakieś 30-35 m. Celnośc też dobra, tylko moja mp5 którą mam (już nie długo) na mrozie jakoś wariuje ... Zasięg bardzo spada, nie wiem czy to głowica tłoka od mrozu jakoś się pieprzy czy co, wiem jedno szlag mnie trafia wtedy. Aha nie jest zbyt celna znosi na kulkach 0,25 g mam problem z trafieniem z kilku metrów w rurke szerokości 4 cm ... Chociaż z qmpla m16 lub ak-47 trafiam bez problemu ... Więc ja nie radze ci w nią inwestowac ... Jak cię nie stac na coś droższego, to kup na airshitguns (www.airsoftguns.pl) replike m16 vietnam. Mówie jeśli Cię nie stac ale jeśli masz kase kup sobie coś na www.military.pl :killer:

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostania.

Link to post
Share on other sites
  • 9 years later...

Posiadam tę replikę od roku. Wszystko śmiga ładnie. Wymieniłem ostatnio batkę na NiMh 9,4 v poprawiła się kultura pracy jednak przy seriach na odległości 30-40 m mam spory rozrzut. W replice nic poza wymianą batki i kolby nie było grzebane. Zastanawiam się nad wymianą gumki hop -up plus porządna lufa :

http://rsov.com/prod...d=1433&cateId=0

Pytanie na ile to poprawi celność repliki i jaka jest w praktyce długość lufy wewnętrznej tej repliki? Producent podaje 229mm ale moga być różnice.

Edited by daniel1704
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...