Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G RK104


Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

JakośTM też ma z ABSu i żyje, to czemu w CA ma paść?? Zwłaszcza, że ten "metal" to shit jest... Chociaż co fakt to fakt, że miło mieć gnata w całości z metalu ;)

 

Co do RK 104-bardzo podoba mi się w nim "zamek", sprężyna powrotna i atrapa tłoka... Niby nic nie wnosi do osiągów, ale strasznie mi się to podoba :)

 

Słyszałem tylko, że produkty omawianej firmy są awaryjne, lecz osobiści nie miałem z żadnym do czynienia, więc w praktyce nie sprawdziłem.

 

ps. A temat o tej broni masz tu: http://asg.pl/forum/viewtopic.php?t=18160&...4ae9a300e761928

Link to post
Share on other sites

kiwi: z tego co słyszałem od uzytkowników, to po prostu ta część pękała.

Podejżewam że to dlatego iż jak masz wszystko plastikowe, to to razem pracuje.

A jak masz część z metalu a część z plastiku, to na ten plastik idą większe naprężenia i jest on bardziej narażony na uszkodzenia.

Link to post
Share on other sites

Kiwi , sa napewno ludzie bawiacy sie w ASG , ktorzy twierdza, ze Marujce tez sie psuja... To wszystko kwestia trafionego AEG'a - dziala dlugo i bez problemu = jest ekstra .. ale gdy ktos juz trafi na jakis wadliwy egzemplarz nie pozostawia "suchej nitki" na producencie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

 

Jak obiecałem, tak piszę.

 

Ostatnio zakupiłem RK103 z ASGShopu. Żeby nie było kupiłem wersję tuningowanądo ok. 440 fpsów.

 

Na zewnątrz:

FULL METAL. Oprócz kolby, maga i przedniego chhytu oczywiście, czyli dokładnie tak jak w AK 103.

Ogólnie wygląda pięknie, lepiej niż SLR, chociaż różnice do odróżnienia tylko z bliska. Łączenie lufa - body - metalowe. Całość konstrukcji niesamowicie solidna.

Waga: około 3,5 kg z baterią i pełnym magazynkiem.

 

Wewnątrz:

lufa precyzyjna,

wzmocniony szkielet GB,

dobry aczkolwiek dość głośny silnik (tutaj ukłon dla kultury pracy silnika CA),

po analizie środka przez speców z ASGShopu, powiedzieli mi, że gdyby ktośchciał kupowaćstocka, to i tak powinien dołożyć kilka złotych i wynienić tłok i cylinder, ponieważ są dosyć nieszczelne i należy skonfigurować podkładki pod zębatkami bo stockowo przychodzą złożone dosyć niedbale,

Do tuningu replika nadaje się bardzo dobrze z kolei. Spokojnie bez zmiany zębatek można włożyć 110 sprężynę. Zębatki powinny wytrzymać.

 

Generalnie, bardzo fajna replika, ciężka, solidna. POLECAM.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
kat gb tm nie wytrzyma M110..może miesiąc dwa postrzela ,ale potem legnie.Mojemu kumplowi GB Tm w M4 pęka na stocku :wink:

 

To ja mam jakiegos cudownego AUGa, ze juz wywalil z 15K kulek na sprezynie KM120M (mocowo pomiedzy M120 a M130 Systemy) :)

Znajomi takze z powodzeniem stosowali w stockowych GB v3 TM sprezyny z tego przedzialu (M120,PDI170) bez awarii.

V2 to inna bajka - nie jest tak wytrzymaly jak V3.

np V6 w P90 z opinii na zachodnich forach znosi podobno jeszcze wiecej 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Posiadam AK 104 G&G od 3 tygodni. Zakupiłem w sklepie specshop. Uprzednio rozmawiałem z nimi, miałem problem bo na G&G narzekali wszyscy. Powiedzieli "Jeżeli jakiś produkt opuszcza taśmę produkcyjną a ma wadę cała produkcja zostaje wstrzymana" Skoro tak to biorę.

 

Karabinek nie ma oznaczeń przucz na selektorze i może słabo szukałem ale nie znalazłem nigdzie loga G&G. Jest głośny ale nie słychać silnika jak ktoś kiedyś to pisał, poprostu napierdzielający alu. tłok. R.O.F. Na aku. 9,6 2400mAh RC ogniwa C-Sub nie jest oszałamiający ale jest dobry, 18kulek/s. Wykonanie tegoż karabinku jest poprostu świetne, w rurce gazowe jest nawet spręzyna, przy szarpaniu za klapkę komory łusek można jedynie zmęczyć się a nie popsuć coś - kawał stali.

W sklepie powiedzieli mi że używanie kulek np. gold fire może mieć skutki zablokowania się kulki w lufie która w stock ma 6,04mm, jeżeli tak się stanie może zepsuć się tłok itd. ze względu na bardzo szczelny układ (Tylko ile w tym prawdy?.

 

Skupienie jest dobre ale na kulkach 0,2g. nie ma co liczyć na rewelacje, używam 0,25 Blaster i stwierdzam że takowe są wręcz idealne.

 

Miałem trochę AKów w rękach począwszy od JG skończywszy na SlRach śmerach RPKach itd. Ale ten aczek ma coś w sobie.

 

Pasują do niego magazynki od STAR, CYMA, tyle miałem okazje testować.

 

Tuning bez wymiany nieczego oprucz sprężyny to max M120 na aku 9,6 RC.

 

P.S.

 

Zasięg na kulkach 0,25 Blaster i HU rtegulowanym na szybkiego to 50 metrów.

 

EDIT:

Załączam screen w którym widać szybkostrzelność, jest to równe 19 kulek na sekundę.

ak104ag2.th.jpg

O aku. napisałem krótką recenzje na forum "Ogólne Techniczne"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...