Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G RK104


Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja recka.

 

Nudziło mi się, więc skrobnąłem. Wszystko zaczęło się od zapowiedzi SLR CA. Jednak po premierze i pewnym czasie, SLR wydawał mi się brzydki. Potem wyszedł AKM ICS, który był w asgshopie dostępny w sprzedaży jakieś 1-2tyg. Asgshop wycofał go z sprzedaży, ponieważ był zbyt wadliwy. Następnie byłem zafascynowany dwoma modelami AK a mianowicie: AK-104 G&G oraz AKS-74U. Oba mi się podobały, jednak wtedy AKSU nie było dostępne w Polsce i jakoś mój wybór padł na AK-104.

 

Wykonanie 8+/10: -->jest na czym oko zawiesić.

Od nowości na karabinie była klimatyczna rysa na selektorze ognia(nawet na zdjęciu na pudełku jest ona). Karabin był full-metal. Nie chce mi się opisywać co było z metalu a co nie. Coś tam kiedyś czytałem, że jest to metal lepszego stopu niż ten w CA. Giwerka prezentowała się okazale. Dźwignia przeładowania wydawała zajebisty dźwięk(najlepszy jaki słyszałem dotychczas). Na plus można zaliczyć stopkę kolby, która jest dokręcana na śrubki, dzięki czemu nie musimy obklejać izolką, żeby jej nie zgubić jak to ma miejsce w AK47 TM, Cyma. Porównując wykonanie tego karabina do AK74 Cymy... no właśnie nie ma co porównywać. Trzeba przyznać, że G&G odwaliło kawał dobrej roboty jeśli chodzi o wykonanie ale...

 

Co jednak nie było fajnie w moim egzemplarzu to dokręcona śruba na siłę... Przy wykręcaniu zjechał się gwint w gnieździe magazynka i wtedy pojawiły się problemy z magazynkiem a mianowicie podawania kulek(nie chciało mi się z tym bawić, w dodatku karabin był już mi zbędny to go sprzedałem). Jeszcze należy się doczepić do kolby. W ostrym odpowiedniku kolba się składa, tutaj nie. Dodatkowo kolba jest dłuższa o ileś tam cm, żeby mieścić większą baterie. Możliwe, że właśnie przez to miałem problem z poprawnym złożeniem się do strzału(zamiast kolbę oprzeć o ramię to miałem tak pół kolby na ramieniu). Możliwe, że osoba wyższa z dłuższymi łapami nie miałaby tego problemu.

 

Osiągi: 6/10 --> za tą cenę, części powinny być lepsze.

Karabin fabrycznie ma jakieś 330fps. Ja chciałem mieć w nim 370fps i wtedy pojawiły się małe schody. Odrazu przy zakupie wziąłem tuning. Kupowałem w asgshopie, chłopaki wrzucili mi FTK Hurricane(części musieli dobierać z różnych zestawów, bo gotowego nie ma). Po zestawie FTK było około 370fps. Karabin fabrycznie ma gorsze bebechy niż Classic Army. Posiada jakąś tam badziewną głowice cylindra, która dodatkowo jest wklejona w cylinder. Łożyska są plastikowe... Chociaż prowadnica sprężyny wygląda na lepszą od CA. Na plus chciałoby się powiedzieć, że karabin ma fabrycznie lufę precyzyjną 6.04mm, ale niestety ta lufa(jak i wszystkie inne produkcji G&G) według testów jest z [tylniej części ciała]. Lufa dostała minimalnie lepszą notę od fabrycznej lufy Classic Army 6.08mm(czytaj CA dostało dwóję, a G&G 2+). Dodatkowo mocną średnią-słabą celność sam odczuwałem. Karabin po tuningu miał z jakieś ponad 40m, ale coś kulka nie chciała dobić za bardzo do tych 45m. Może, to wina gumki hop-up i na pewno badziewnej lufy. Jak dla mnie coś o parę metrów za słabo strzelała. Chociaż według Bauera git.

 

W zestawie otrzymujemy jeszcze Hi-cap na 550kulek bodajże. Magazynek trzeba było długo kręcić do końca, ale odwdzięczał się za to podaniem z jakieś ponad 100kulek na jednym nakręceniu. Dodatkowo hi-cap praktycznie nie grzechotał(trzeba było go trząść lewo, prawo). Magazynek podobał mi się(a ogólnie nie cierpię hi-capów).

 

Podsumowanie: 7/10

+full-metal

+ładne wykonanie(wykonanie o wiele lepsze niż w SLR CA)

+dobry magazynek, który dostajemy w zestawie

+dźwięk przeładowania

+dużo miejsca na baterie w kolbie

-zbyt wysoka cena

-w moim przypadku zbyt mocno dokręcona śrubka(ale to pewnie wina asgshopu)

-po iluś tam strzelankach coś z selektorem ognia się stało(nie wiem co to było, bo karabin sprzedałem, ale pewnie płytka selektora) --> ale to akurat mogła być normalna awaria jaka musiała nastąpić

-plastikowe łożyska, głowica cylindra z tworzywa zintegrowana z cylindrem, dysza niestandardowa

-montowana fabrycznie "prec lufa" jest z [tylniej części ciała]... Traktujcie ją jakby jej nie było

-kolba się nie składa i jest parę cm dłuższa od oryginału.

 

Jeśli komuś strasznie podoba się ta replika, wystarczają mu fabryczne osiągi(lub ma kasę, na lekki tuning) oraz nie przeszkadzają mu wyżej wymienione wady to nie będzie zawiedziony.

 

BTW z tego co widzę na specshopie wyszła chyba nowsza wersja bo w opisie widnieją łożyska kulkowe. Pytanie czy zmienili też głowicę cylindra na normalną bez klejenia jej do cylindra.

 

Dodatkowo według opisu ze specshopu karabin ma Silnik Hi-Torque 25000rpm. Nie wydaje mi się, żeby był on lepszy od silnika CA. Szybkostrzelność jest standardowa. Wzmocnione stalowe zębatki - asgshop twierdzi, że lepsze są zębatki CA. Czeli ogólnie bebechy gorsze od CA.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja z takim niepozornym pytaniem. Chodzi mi o pas nosny. W 103'ce G&G mocowanie pasa nosnego jest po lewej stronie kolby prawie na samym jej koncu. W oryginalnej 103 mocowanie jest po prawej stronie kolby na samym jej początku jak pewnie wszyscy o tym wiemy. Chodzi mi o to w jaki sposób nosić kalacha. Czy mocując pas do jednego zaczepu znajdującego sie na kolbie czy typowo tradycyjnie za obydwa chwyty? I tu pojawiają sie problemy. Gdyby umocowac za jeden chwyt mogloby za nisko wisiec. Albo poprostu zaprezentujcie jak wy to rozwiazalicsie. :-P

 

PS:No wiecie poprostu ,chcę miec wszystko zaplanowane przed kupnem ,ale kase juz mam wiec juz niedlugo :mrgreen:

Edited by happy666
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ale się cenią za ten korpus :/

Końcowe stadium tuningu

20070721171ua6.th.jpg

20070916300mj5.th.jpg

+dobry magazynek, który dostajemy w zestawie
To jakaś farsa, magazynek ma to do siebie że zaczepy pękają, w każdym przypadku.
-zbyt wysoka cena
- Jasne, najlepiej żeby szedł po cenach cymy

Tegu guna znam na wylot a może bardziej, jakoś wykonania to wielki plus, niestety jak dla mnei kolba mogła by być z grubszego polimeru a śrubki GB nie na T10 tylko ampuł bądź zwykła gwiadka a dla podtrzymania klimatu na płaski śrubokręt :F

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

witam, przeczytałem wiele o G&G - RK-103 - Full Metal i muszę powiedzieć że chętnie zakupie ten model ale potrzebował bym podsumowania. Chciałbym po zakupie tej broni trochę ją podrasować. Więc co polecacie na sam wpierw? :lol: wystarczy mi M130 wiem ze na pewno łożyska stalowe wsadzę. A co jeszcze?

 

Czy to już taka wada że wiele osób w tym karabinie ma problemy z selektorem? Czy ogólnie replika jest awaryjna?

 

 

z góry dzięki za odpowiedź

Edited by kajos1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kajos1 no może i wsadzisz tą sprężyne M130 ale co ci to da??Jeżeli odwzorowujesz WP to kup sobie SLR A1 CA lub VFC, tej broni raczej nie stuningujesz bo ma niestandardową dysze, czy awaryjna jest to ja nie wiem ale za wygląd daje 6+.Ponoć górna część zamka jest oksydowana na zimno i farby nie da sie zetrzeć paznokciem jak to miało miejsce w SLR CA.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Jestem co prawda posiadaczem RK47 ale zakładam, że gniazdo magazynka będzie miało te same wymiary. Na 4 low-capy wszystkie podają, lecz wystarczy popchnąć maga lekko do przodu i wypada. Nie klinuje się w gnieździe. Pojemność 68 kulek to ściema, maksymalnie 50. Przerzuciłem się na midy CA i nie ma porównania, siedzą stabilnie, świetnie podają i z gniazda nie wypadają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...