Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Crysis na CryEngine2 (DX10) nadchodzi


Recommended Posts

W sumie kra kosmos.... ma obslugiwać DX10 mimo iż jeszcze nie ma kart graf. obslugujących taki directx .... dziwię się że nikt jeszcze tutaj o niej nie napisał .....

http://www.crysis-game.com/

 

Wymagania minimalne:

AMD Athlon 64 3200

1 GB ramu

GeForce 6800

8 gb wolnego miejsca

 

Wymagane:

Procesor Dual Core (podwójny)

2 gb ramu

grafika w polączeniu Cross - Fire

 

tutaj macie filmiki:

http://media.pc.ign.com/media/694/694190/vids_1.html

 

A tutaj macie możliwości nowego engine (CryEngine 2)

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1190 (video)

 

Dla tej gry zmieniam za rok kompa. mój AMD XP 2,5GHz, 6600GE i 512ramu się chowają :?

Link to post
Share on other sites

Dla tej gry wedłóg mnie aby to jako tako chodziło jak większość NEXT GENÓW na PC przydała by się karta klasy GF 7900 GTX. + bardzo duża ilość ramu oraz bardzo wydajny proc.

 

Jestem graczem PC-owym ale wydaje mi się że powoli posiadanie PCta staje się mało opłacalne... ponieważ posiadanie tak mocnego sprzętu aby owe NEXT GENY działały wymaga dużych kosztów finansowych. Do tego dochodzi sprawa dużego opóźnienia premier na Pieca, kiczowate konwersje.... oraz nie zawsze pełna kompatybilność.

Mam znajomego który w tym momęcie posiada X360 + wiele najnowszych tytółow. Może cieszyć się nimi w pełnej klasie. (Fakt że nie mieszka obecnie w polsce i stać go na to.)

Jako że do Konsoli spokjnie można podłączyć Klawę i Myszkę zaczynam się zastanawiać czy następna zmianą sprzętu w moim przypadku bedzie kupienie super wypasionego kompa za jakby nie patrzec min 3500zł... który się szybko postarzeje, czy moze jednak któraś z NEXT GEN konsol.

 

Na szczeście zanim zmienie sprzęt jeszcze dużo wody upłynie w rzece :wink: a na rynku dużo się zmieni.

 

Crysis rzeczywiscie wygląda imponujaco... jednak nie chciałbym mówić a nie mówiłem .. że wyjście tej gry bedzie próbą promocji nowego Direxa, co przy tym idzie nowego Systemu operacyjnego : Vista, oraz oczywiście sposobem aby wyciągnąć z gracza monstrualne pieniądze za Upgarde kompa. Obecnie mało jest gier na rynku PC które aż tak wyżynają kompy... aby musieć sie zaopatrzać w karty grafiki rzędu GF7xxx. Te uważam że są przeznaczone tylko dla ludzi których stać na nie ... lub tych którzy stosują polityke częstej wymiany sprzętu... aby posiadać cały czas najnowsze technologie... sprzedając taniej te które mieli poprzednio. (co również wiąże się z niemałymi nakładami pieniedzy).

 

Więc nadchodzi Crysis. Co zmieni.. się okaże.. ale pamiętajcie polityka ludzi którzy zarabiają monstrualne pieniądze na graczach nie bedzie raczej optymalizować jej kodu. Tak aby można było sobie pograć na różnych konfiguracjach. Hehh.. powiem nawet że bardzo możliwe że jak już to nie raz miało miejsce .. że tak powiem przychyli się do większej kompatybilności z 2 z 4 najwiekszych producentów sprzętu. Czyli Intel,AMD, Nvidia, ATI.

 

Fakt że nie ma postępów bez poświęceń.. tzn. jakaś siła napędza to co widzimy w branży :twisted: ... Money! ale chyba tak powinno być... szkoda że kosztem włąśnie naszym... 8). Teze tą potwierdzaja produkcje o niesamowicie dobrej grafice .. i niskich wymaganiach sprzętowych. O dziwo ENgine tych własnie produkcji prawie nigdy nie jest już nigdzie wykorzystywany :lol: nie powiem już o ich ulepszaniu oraz wyciśnięciu z nich max możliwości. Po prostu było by za tanio. Nikt by na tym niezarobił. Nikt nie musiałby zmieniać sprzetu aby pograć w superwypasioną gierke.

 

Oka koniec narzekania i opisywania teori spiskowych... :wink: ... Crysis... Ciekaw jestem ... SEE SOON ! :twisted:

 

Pozdrawiam !!

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites

Heh... spełniam IDEALNIE wymagania minimalne... to moja konfiguracja :D A gra będzie świetna, piękna, tyle że jeżeli ma chodzić na minimalnych ustawieniach z prędkością 20 fps to niestety podziękuję... podzespoły kompa wymieniałem nie tak dawno i raczej w ciągu kolejnego roku się nie zanosi :(

Link to post
Share on other sites

Wiecie co wam powiem? DirectX 10 będzie tylko na Windows Vista. Microsoft nie zamierza wydawac 10-tej wersji sterowników dla starszych systemów takich jak XP. Napewno ktoś weźmie to na warsztat, ale czy taka konfiguracja będzie stabilna... dowiemy się. Legalna raczej napewno nie będzie.

 

Grafika podoba mi się jedynie na scenkach w lesie. Głębokie cienie itp itd. Bardzo realna. Zresztą mi narazie wystarczy to co jest w HL2: Lost Coast. Dobra grafika i na dodatek śmiga.

Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem jak Microsotf zchrzani tego nowego Windowsa. Już słyszałem ze posiadac lepiej jest 1GB ramu do niego 8O .... poracha !! pewnie sam windows zeźre minimalnie 750 MB. Już win XP to maxymalne gówno ... ile by się ramu nie miało tyle se przywłaszczy. Idzie oczywiście powyłanczac wszytko co się da.. ale nadal XP w poruwnianiu z win2000 to okrótny zamulacz. Już widzę tą Viste.. heh.. pewnie szybko zmieni nazwę na "glista" :wink: . Mimo iż urzywam XP tylko do grania... tzn. nie zamulam go od aplikacji i syfu internetowego ... porównania szybkości działania Gier pod win 98 i win XP to spora przepaść. Stary "dobry" 98 przy 512 MB ram to speedy gonzales.. 512 przy XP chodzi jak 198 przy win 982000.

 

Może problemy są związane z POLSKą. ? bo zapewne w innych krajach (takich których się normalnie zarabia) jak ktoś kupuje kompa patrzy zapełnić wszytkie możliwe Sloty na Płycie głównej a nie jak w polsce patrzy tylko aby to jakoś taniej a wydajniej wyszło :twisted:

 

Ehh... Microshit.. lub POlshit.

 

Crysis 8) przybywaj ... ale 80% polaków nie pogra sobie. No może za parę lat :lol: jak sprzęt który to Uciągnie bedzie w standardzie, lub jeżeli bedzie dało sie grać na minimalnych .. ale pewnie ... poracha będzie graficznie. Ciekaw jestem czy te obietnice oprócz grafiki będą spełnione. Ja ogólnie wypatruję wielu innych gierek.. bo to o czym bardzo głośno nie zawsze to HIT... bo czasami tylko sprzętożerny Kit.

 

P.S.Jakby co mój sprzet:

AMD 2.0XP+,512MB ram(400Mhz),MSI Ktv400, Gf 6600GT(AGP - 5001000Mhz - ddr3) - wiem że stykło by 1GB ram aby kartę wykorzystać, ale mimo to nie widzę sie z Crysisem.

 

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites

no niestety mamy zasranego microshita który wydaje dx10 tylko pod viste ... vista to największe g**** jakie widziałem .... na pewno sobie nie zainstaluje choćby na ulicy leżało :evil: ..... no chyba że kupię sobie dysk 300gb i będe mieć dwa systemy operacyjne ...... :roll: ..... niestety technologia idzie na przód i aby obsłużyć nowe efekty w grach potrzebne są coraz to nowsze karty, proce , więcej ramu itd... ja nawet minimalnych nie spełniam .... ale może okaże się tak jak z q4 że ktoś poniżej minimalnych z a zapasem ramu na minimalnych spokojnie pogra... :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
no chyba że kupię sobie dysk 300gb i będe mieć dwa systemy operacyjne

 

Nie przesadzaj :wink: na HDD 80GB można mieć spokojnie 2-3 systemy.

Ja obecnie mam 2 systemy. Na każdy system osobną partycje 10GB. Więcej nie trzeba. Do tego na tych patrycjach posiadam oczywiście wszyskie inne foldery takie jak Program files... moje doc.. wszytko standardowo. Więc mając Hdd nawet 60GB można przeznaczyć 30GB na 3 systemy. :wink:

Fakt że od 2 lat posiadam 200GB cały HDD ale coś czuję ze po wyjściu tej "glisty" kolejne 10-12gb zje mi własnie ona. Bo jak się domyślam będą programy.. gry(to już wiadomo) działające tylko w tym a nie innym systemie. Pozostałe gry które go nie bedą wymagać oczywiście będe uruchamiał w XP-SP1. Wszytkie inne możliwe rzeczy, jakby nie było w Win2000-SP4+Upady :!: :F (wedłóg mnie nie ma sobie równych!! jedyny mankament jaki mu zarzucam to niezawijanie wierszów w GG, pozatym wymiata szybkością.. stabilnością... Upadami z netu... ogólnie najszybszy system jaki miałem)

ale może okaże się tak jak z q4 że ktoś poniżej minimalnych z a zapasem ramu na minimalnych spokojnie pogra..

Hehh... nieliczyłbym na to :język: Chyba że masz 2GB ramu.. heh.. ponoć Vista wymaga 1GB do sprawnego działania srodowiska graficznego i całego molocha Ciągnącego się za "nią" :wink:

 

Polecam obszerną reckę opisaną w CDa czerwcowe (qrde znowu ta reklama :F co poradze..dobre czasopismo jest) na temat Crysis jest tam cały temat numeru... sporo stron. Powinno zaspokoić każdą ciekawość co do tej produkcji.

 

pozdrawiam!

***BaUEr*** 8)

 

[ Dodano: Wto 29 Sie, 2006 ]

No prosze nowe wieści :D

Wymagania sprzętowe :lol: widać że gra jest robiona specjalnie po to aby kazdy urzytkownik który uważa że ma w miarę pCta zmienił tą opinie, i zakupił nowego. Śmiech na sali.

Ciekaw jestem kiedy Dwórdzeniowe procki ... Karty GF 7800GTX i po 2 GB ramu będize w standardzie ? ^^

 

Chociaż odbiegając od tematu troszeczkę obecnie jakbym składał kompa minimalna moja konfiguracja to:

AMD 64

GF 7900 GT

1 GB ram

Innej biorąc pod uwagę CenaJakość dla gracza obecnie się poprostu niekalkuluje i nie opłaca. No chyba że ktoś chce kupić nowego kompa i się wqur.... :wink:

 

Więc może aż tak nie przesadzają z tym Crysisem?

 

Mimo wszystko ciekaw jestem czy z tych wszystkich obietnic poskładanych nie wyjdzie sprzętożerny potwór nie miejący za dużo elementów z tych które nam obiecano. A obiecano sporo...

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

czemu wszyscy jak mowia o prockach to wymieniaja AMD??

moim zdaniem Intel produkuje o wiele lepsze procki, (szczegolnie mnie niepodoba sie miara jaka przyjelo amd, tzn powiedzmy Athlon 2100+(kumpekl go ma) pracuje z predkoscia 1,4ghc(tak sie pisze gigaherca?) i tak jest z wszystkimi amd`kami), ostatnio czytalem w gazecie ze w przyszlym roku maja wyjsc 8 rdzeniowe procki (tak, to niepomylka 8-) , juz jest intel 4rdzeniowy)....

 

ja sam mam slabego kompa, i go staram sie ulepszac.... a za 2,3 lata crysis bedzie czyms na porzadku dziennym, niebedzie to juz gra rewolucyjna, bo pewnie wyjdzie jakies gothic4 a albo elder scrols 5....

Informatyka i komputery(te sprawy) sa najszybciej rozwijajaca sie dziedzina zycia na swiecie,....

sprzet ktory poradzi sobie z ta gra bedzie tak tani, ze praktycznie kazdy sobie bedzie mogl na niego pozwolic

 

To tyle ode mnie 3-majcie sie

Link to post
Share on other sites

czemu wszyscy jak mowia o prockach to wymieniaja AMD??

Gdzie niby mówią ??? W tym topicu ? Jeśli nie dostrzegłeś, to jedyne przykłady procków AMD były podawane jako sprzęt który ludzie tutaj piszący posiadają.

 

moim zdaniem Intel produkuje o wiele lepsze procki, (...)pracuje z predkoscia 1,4ghc(tak sie pisze gigaherca?)

 

Nie ma jak opinia eksperta, który nie potrafi poprawnie napisać skrótu od gigaherc. :lol: (no offecne)

 

sprzet ktory poradzi sobie z ta gra bedzie tak tani, ze praktycznie kazdy sobie bedzie mogl na niego pozwolic

 

Jeżeli masz na myśli granie na max detalach, to trochę wody jeszcze po premerze Crysisa upłynie, nim taki sprzęt będzie względnie tani.

 

ps.

Tajo0, fajnie by było, gdybyś używał polskich znaków i zwrócił uwagę na gramatykę. :poddanie:

 

 

ps.2

Ciekaw jestem kiedy Dwórdzeniowe procki ... Karty GF 7800GTX i po 2 GB ramu będize w standardzie ? ^^

 

No i się doczekałeś :)

Link to post
Share on other sites

ostatnio czytalem w gazecie ze w przyszlym roku maja wyjsc 8 rdzeniowe procki (tak, to niepomylka 8-) , juz jest intel 4rdzeniowy)....

 

PS3 jest na rynku od pol roku i ma procesor dziewieciordzeniowy, w dodatku o wiele wydajniejszy pod katem gier niz AMD i Intel razem wziete. Do tego rpocesor fraficzny RSX ktory zostawia w tyle wszystkie znane karty graficzne.

 

"tak, to niepomylka 8-)"

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tylko że porównywanie procesorów z nowych konsol do tych z pcetów; to jak zestawienie ze sobą tira i osobówki - każdy jest do czegoś innego; pomimo że oba poruszają się po tej samej drodzę...

 

A ten ukłąd graficzny to też wcale nie takie cudo jak by się mogło wydawać...

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Od dwóch dni katuję Crysis :

 

Grafika doskonała, ale tego można się było spodziewać. :-F Grywalnośc bardzo wysoka, kombinezon daje bardzo dużo możliwości np. podejście na "niewidzialności" (efekt a'la Predator) i WYRWANIE przeciwnikowi broni z rąk. Podejście do wroga i chwycenie go za gardło - nie dość że możemy go udusić co chwilę trwa, w trybie Maksymalnej Siły mozemy pacjentem rzucić. Co ciekawe duszonym wrogiem można się zasłonić, lewą dusimy a z prawej strzelamy :-P dość nie celnie bo z jednej ręki ale zawsze.

Skradający się wrogowie PORUSZAJĄ roślinnością - widać to zwłaszcza jak nie wieje wiatr lub wieje z jednego kierunku a "krzaczory" ruszają się w drugą.

Sterowanie pojazdami bardzo dobre tymi naziemnymi - Pionowzlotami steruje się średnio, z niewiadomych przyczyn nie udało mi się skonfigurować pod Joystick. A mam potężne narzędzie w postaci TopGun Afterburner II Joy z osobną przepustnicą.

 

Fabuła - cóż JEST, :-F nawet niezła, fajnie zrealizowano przerywniki i tyle.

 

Do każdego punktu można podejść na wiele sposóbów, tak więc maniacy skradanek jak i frontalnych ataków będą zadowoleni.

 

Płynnośc rozgrywki - Mój sprzęt :

C2D 6400 - 2.13GHz przekręcony od 2.4 GHz do 3.0GHz w Crysysie hulał na 2.6GHz, choć na 2.13GHz nie widziałem opóźnień

RAM 4GB, na 2 GB niewidać różnic

Grafika : MSI 8800GTX, u znajomego na 8800GT i reszcie identycznej można płynie grać.

Obaj gramy na WIN XP, wszystko ustawione na HIGH (max dla DX 9 ) Filtrowanie AA na x4. Jedynie w czasie bitwy na Lotniskowcu zdażały się chwilowe przycięcia, obniżenie AA do x2 je wyeliminowało. Wynika to pewnie z dużej ilości ostrych lini wymagających wygładzania. W innych lokacjach było spokojnie.

 

Teraz kolejna kwestia - kosztująca około 900 zł 8800GT WYSTARCZA do grania w Crysis na HIGH, średnio kumpel miał na niej 45 klatek/s

 

Konsola vs PC

 

Napiszę nieco o taniości konsol : to WIERUTNA BZDURA :

 

W ostatnich niesiącach kupiłem gry : Hellgate London, Crysis, Gears of War (PC), Timeshift (PC), Jerycho (PC), World in Conflict, FEAR Perseus Mandate, Blacksite AREA 51.

Są to HITY, policzcie ile by kosztowało mnie kupienie 7 hitów na konsolę. prosty przyklad : GEARS OF WAR mega hit na X-BOX cena w dniu premiery 269 zł, Gow wersja na PC cena w dniu premiery 120 zł.

Więc przestańcie PIE... o tanich konsolach. Różnica na siedmiu TYLKO grach jak policzyłem wynosi ponad 1200 zł - jeśli w skali roku kupujecie 20 gier (tyle ja kupuję hitów) to wychodzi na to że sama różnica to średnio licząć 2500 - 2800 zł policzmy : konsola + 20 gier to jakieś 5800 zł (konsola 1400 - średnia cena za grę 220zł). Jeśli średnia cena gry na PC oscyluje w granicach 100 zł (Oblivon na PC 99zł, na konsolę 269zł) to na gry wydamy 2000 zł, na 8800GT wydamy 900zł, a za pozostałe 2900 SPOKOJNIE złożymy komputer .

No i kolejna sprawa KLASYKA GIER - na PC kupię gry za 20 zł, a na konsolę? Po roku półtorej gry na PC kosztują 49 - 59 zł a na konsolę NADAL ponad 200 zł. Ile lat temu pojawił się QUAKE 4? Na PC kosztuje 49 zeta, na XBOX 360 120 zł. Nie wspominam o grach które w dniu premiery są TANIE, DARKSTAR kosztował 49 zł, X3 REUNION (doskonały skąd inąd space symulator i Space Opera) kupiłem w EMpiku za 59 zeta w polskiej wersji w DNIU PREMIERY. Pokażcie mi takie gry za te pieniądze na konsole.

Kolejna sprawa mało kto liczy do konsoli cene TELEWIZORA. Ja nie mogę o 21:00 wyrzucić rodzinę z przed TV bo chcę sobie pograć. MUSZĘ mieć jakiś wyświetlacz, więc kolejny wydatek.

Link to post
Share on other sites

Ok.

 

Grałem, przeszedłem.

 

Na GeForce 8800 GTS musiałem efekty specjalne grafiki włączyć na średnie reszta latała na wysokich. (mam też 2 rdzenie 2,33 GHz)

 

Sama "kampania" jest całkiem fajna ale dość krótka. Grafika faktycznie jest śliczna, bardzo plastyczna. Fizyka i interakcje z otoczeniem również jest na bardzo wysokim poziomie. I bardzo podoba mi się tryb POWER STRUGGLE na multi - połączenie CSa, BFa, UT i C&C:R. Bardzo przyjemne doświadczenie.

 

Jednak na multi przyda się więcej niż 2 GB RAMu bo. Ja mam tyle i przy wchodzeniu i wychodzeniu z budynków na większych mapach gra na chwilę staje żeby sobie doczytać dane :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kupiłem sobie grę. I powiem tak:

1.single taki sobie(oczywiście mam na myśli fabułę,itp,itd.),przełomowy poziom grafiki(wymagania nie są tak wielkie jakie były przewidywane.Ja mam Geforce`a 8800 gts,Intel Core 2 Duo 2,33 Mhz,2,5 GB RAM`u,a gra chodzi mi na wysokich,z filtrowaniem x4,ale dodam żę gram na xp,gdzie wymagania są nieco mniejsze,bo vista jak narazie to straszny syf)

2.Multi świetny.Power Struggle jest chyba najlepszym trybem w jaki grałem(ach,ta broń nuklearna :P ),a instant action-zwykły deathmatch,nic specjalnego.Szkoda tylko że stopnie wojskowe są przyznawane tymczasowo.Jako że zazwyczaj gram snajperem podczas każdej gry muszę zacynać z smg,trochę irytujące.

 

P.S Jak już napisał Przemalek gra jest za łatwa.Przeszedłem 4 razy na delcie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...