Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M6 ..... bądz ciszej!!!


Recommended Posts

A może materiał tłumiący ( bombka taka ja w tłumiku) w środku guna ?

TZN owinąć materiałem pochłaniającym dźwięk cały cylinder itp.?

Sam nie posiadam M6 ale słyszałem ze jakiś koleś tak zrobił w jakiejś snajpie ale nie wiem jakiej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A nie możecie po prostu posłuchać rady Thora :?:

Czy tak trudno wam, "niestrudzeni młodzi konstruktorzy" zrozumieć, że wytłumienie APS 2, czy też M6 nie jest tak naprawdę konieczne :?: Wyobraźcie sobie, że strzelacie z dobrze zamaskowanej pozycji, mając na sobie ghilie, gwarantuje wam, ze oddalona od was o 40 - 50 [m] ofiara nawet nie się nie domysli skąd nadleciały kulki... A to, że wystrzał z tego karabinka słychać dobrze z odległości 10 [m], to raczej jest problemem naie na tym forum (poza tym zawsze możesz spróbować strzelać z dmuchawki, powinna być cichsza).

 

Powiedziałem sobie kiedyś, że nie będę reagował na takie posty, jak np. powyższy tekst orzecha, ale przebrała się miarka... moim zdaniem najlepiej pokryć cały karabin grubą warstwa pianki montażowej do PCV i na tym umocować styropian, najlepiej 5 dalmatyńczyk żeby się lepiej maskował w zimie...:twisted:

 

Myślcie zanim napiszecie,

 

pozdrawiam

 

Arqush :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
TZN owinąć materiałem pochłaniającym dźwięk cały cylinder itp.?  

Sam nie posiadam M6 ale słyszałem ze jakiś koleś tak zrobił w jakiejś snajpie ale nie wiem jakiej.

 

Skoro nie posiadasz, nie widziałes, nie zaglądałeś do środka to daruj sobie takie posty.

 

Nic nie wciśniesz wokoło cylindra do M6 chyba że kilka kartek papieru.

Link to post
Share on other sites
Tylko ze w M6 nie ma dostepu do spręzyny

Nie mów że nie ma dojścia do sprężyny skoro nie umiesz do niej dojść.

Tylko jedno pytanie z czego wykonany jest cylinder w M6? Mosiądz?

Uprzedze następne pytanie: tak, widziałem cylinder z M6, ale go nie macałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeju...Thor...jakiś Ty cierpliwy :twisted: . Pozazdrościć tylko :).

Naprawde nie wiem dlaczego "wyciszenie" M6/APS 2 jest dla was tak palącą kwestią, skoro z tych 40-50 m ( jakby nie patrzec jestescie snajperami) jej nie słychać.

Link to post
Share on other sites

Po co wyciszać? lepiej wsadzić mocniejszą sprężyne, wydaje sie niemożliwe, ale mam jeden pomysł czekam tylko na przesyłke z APS2 i dam znać co i jak, sprężyne można SPRÓBOWAĆ wyjąc po prostu...jest ona w kształcie spirali jeśli chwycimy jej koniec szczypcami i jakoś kawałek wyciągniemy to po prostu da się ją wykręcić jak śrubkę, potem "wkręcamy" mocniejszą sprężynkę...o możliwościach i skuteczności tego zabiegu powiem więcej jak przyjdzie paczka, to taki mój pomysł tylko... pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Wykręcić sprężynę ???? 8O Ciekawe w jaki sposób ?? Chyba odcinając wcześniej kawałek tłoka bo inaczej nie wyobrażam sobie tego. Nie ma jak rady Tych którzy jeszcze nie mają, nie widzieli ale już wiedzą :mrgreen: :mrgreen:

 

JEDYNYM SPOSOBEM NA ZMIANĘ SPRĘŻYNY CZY CZEGOKOLWIEK W CYLINDRZE JEST ROZWALENIE/OTWARCIE NA SIŁĘ CYLINDRA WYMIANA BEBECHÓW I ZAMKNIĘCIE GO SPOWROTEM-i to jest problem bo żeby go zamknąć sensowlnie i solidnie trzeba się trochę nagłówkować. Co nie znaczy ze to jest coś bardzo skomplikowanego przynajmniej dwie metody powinny przynieść efekt bez zbyttniego "babrania się"

Link to post
Share on other sites

Sam mówileś że nie otwierasz swojej repliki dopkóki coś sie nie zrypie, więc skąd wiesz jak wygląda? ja widziałem tylko zdjęcia bebechów ale pokombinuje z resztą jak dostane samą replike, a jak sie uda? :) nie zawsze wszystko wiadomo na 100% potrzeba troche wyobraźni lepiej więcej niz mniej... pozdro

Link to post
Share on other sites

splinter nie pomyślałeś o jednej drobnej rzeczy przy tym wykręcaniu. Co zrobisz jak przy wykręcaniu porysujesz wewnętrzną powierzchnięcylindra ?? I zamiast powietrze zasuwać przed tłok i się sprężać bedzie przechodziło przez rysy za tłok ?? WARTO??

Link to post
Share on other sites

To wyjaśnj mi jak zabezpieczysz koncókę sprężyny w cylindrze do której nie ma jak się dostać ?? Bo o ile rozumiem twój pomysł chcesz wyjąć/wydłubać jeden koniec poza cylinder i "wykręcić" na zewnątrz całą sprężynę. Więc jak chcesz zabezpieczyć ten drugi koniec skoro się do niego nie dostaniesz ?? (Abstrachuję od problemu wydłubania pierwszego końca bo wg mnie to też ociera się o pana D. Copperfielda :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Znajmomi prowdzący sklep ASG zaproponowali mi sprawadzenie ze stanów całego zespołu tłoka do APS2 CA, za jedyne 380 zł :? WYmiary się zgadzają, przerobić trzeba jedynie mocowanie metalowej nakładki na końcu, tej ze śrubą na sporego imbusa. Technicy gwarantują przyrost mocy do 500fps i zależnie od użytej lufy - nawet więcej. Nasuwa sie pytanie, skoro replika kosztowała 250 to czy jest sens brać sam upgrade za 380?? 8O

 

Moim zdaniem wydatek zbyt duży! Ale może komuś bardziej zależy na tych 150fps więcej.... :D

Link to post
Share on other sites

na specshopie pisze ze ok710fps 8O http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...ca50e291518e359

 

ale czy się nie opłaci kupić UHC - Super X9 ?

-m6 299zł(replika i kurier)+ 100(lunetka z allegro)+ tam jakas prec lufa w okolicach 60zł + a i jakiś bi-pod by się przydał nie widziałem tańszego 140zł

czyli w okolicach 600zł masz wypaśioną m6 ok 120m/s

-Super X9 masz lunetke 4x40 (ok100) bi-pod, wykonanie metal + polimer , ale czy dobrze strzela jest mi nie wiadomo ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...