Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Borne Sulinowo/Kłomino 18-20.08.2006 Dyskusja


Recommended Posts

Nowo otwarty wątek do dyskusji na temat zlotu w Bornem. Poprzeni topic został głęboko ukryty z przyczyn jego zbeszczeszczenia. Możecie tu zadawać pytania, zapowiadać swoje przybycie itp. Wszelkie informacje organizatorów dostępne są w topic'u informacyjnym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hehe widzę, że odkąd ktoś wyrzucił tamten topic ludzie zaczęli bać się wypowiadać na temat zlotu :wink:

 

A więc przełamuję tę ciszę i melduję, że z FST przybędzie 16 osób. Wszycy pełnoletni, w izraelskich mundurach oliwkowych i z elektrykami więc możecie jakieś ciekawe zadanie dla naszego plutonu wymyślic :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Wesoła gromada w liczbie znanej tylko Kubusowi przybędzie z Warszawy. Pełna reprezentacja arabów oczywiście w celu odsprzedania określonej ilości kóz, wielbłądów, Mercedesów i przygotowania reportażu dla الجزيرة (dla niewiernych tłumaczę, że dla Al-Dżazira).

Link to post
Share on other sites
Lista otwarta?

Jak cię zaproszą...

 

Przykro mi' date=' że nie wszyscy będą mogli wziąć udział w zlocie' date=' jednak jako organizatorzy korzystamy z przysługującego nam prawa selekcji. Oczywiście nie mamy tu na celu dzielenia towarzystwa na "lepszych i gorszych", decyzja ta zapadła z powodów osobistych po rozmowach osób organizujących zlot.[/quote'']
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Generalnie za absolutne maximum uznajemy 600 FPS, jednak prosimy użytkowników silnie zupgrade'owanych replik o zachowanie zdrowego rozsądku. Granaty - petardy oblepione grochem bądź kulkami są dozwolone. Zasłony dymne dopuszczone są do użytku, jednak tylko na terenie otwartym.

Prosimy nie używać środków chemicznych wpływających negatywnie na środowisko. Na zlot robimy selekcję z myślą o jeszcze lepszej zabawie - mam nadzieję, że Was nie zawiedziemy i że będziemy na prawdę dobrze się bawić.

Link to post
Share on other sites

Większość budynków jest wykluczona z walki z powodu ich tragicznego stanu technicznego. O szczegółach poinformujemy na miejscu.

 

Nie znam oznaczeń kodowych wszystkich producentów fajerwerków - nie sam rozmiar ale i moc ładunku ma znaczenie - tak więc proszę wszystkich o rozwagę przy przygotowywaniu granatów. Dopuszczone są takie, które nie zrobią krzywdy w przypadku wybuchu w bezpośredniej odległości. Jako organizatorzy nie bierzemy jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody, które wyrządzą spreparowane przez Was ładunki. Na dobro Kłomina raczej zważać nie warto bo i tak niewiele jesteśmy w stanie tam zniszczyć, mówię jednak o tym, abyśmy nie skrzywdzili osób grających bądź też ich ekwipunku. Ciężko jest nam ocenić co wolno a czego nie - nie jesteśmy bowiem pirotechnikami. Może Xie miała by tu coś do powiedzenia? :wink:

Link to post
Share on other sites

 

Ostatnia sprawa: dbałość nie tylko o osoby, ale i sprzęt. Proponowałabym zakaz rzucania petard na placu na którym stoją samochody, lub wydzielenie części parkingowej (taśma czerwono-biała odgradzająca).  

Również optuje za odgrodzeniem strefy apelowo-zbiorczo-parkingowej jako strefy wolnej od "wesołych-na-spuście" oraz "petardowiczów". Kwestie "sprawdzania hop-up'u" i tego typu pierdoł można robić poza placem.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, czy z powyższego wynika, że siedzę sobie w budynku, a tu mi pod nogami ląduje zapalona petarda oblepiona kulkami i to to mi może wybuchnąć? Ja osobiście, to bym wtedy wyszedł i autorowi kolbą do durnego łba natrzaskał. Nie znam się na pirotechnice i nie mam zamiaru się poznawać, napewno nie w taki sposób. Rozumiem, że ktoś takie patenty stosuje? Że nawet jak mi to wybuchnie przed twarzą, to mi się nic nie stanie? Jestem już wystarczająco brzydki, żeby ryzykować jeszcze jakieś dodatkowe uszkodzenia.

Link to post
Share on other sites

No właśnie oczekuję, że ktoś mnie zapewni o minimum bhp. W zasadzie od organizatorów należałoby w tym momencie oczekiwać sprawdzenia i dopuszczenia do gry (lub nie) wszystkiego co gracze ze sobą przywiozą. To są w końcy samoróbki. W zasadzie proponowałbym, żeby w ogóle mogły takich ładunków używać tylko niektóre, określone osoby, w konkretnych przypadkach.

 

Już i tak jest kłopot, że każdy z byle wiochy chodzi teraz z 450fps.

 

I z drugiej strony niech organizatorzy publicznie zademonstrują (odpalą) taki przykładowy ładunek, żeby było wiadomo czego się spodziewać.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie Panowie... tutaj się jakas ożywiona dyskusja zaczęła, a przecież o to chodzi, aby nam wszystkim było miło.

 

Ja może poproszę wszelkie uwagi na priv, bo:

a) zasady sa w fazie ustaleń (m.in. chodzi o to, by były jasne i zrozumiałe nie tylko dla starych wyjadaczy)

B) pirotechnika to gałąź śliska i dyskusja na jej temat na forum ogólnodostępnym może tylko wprowadzić zamieszanie (czy nawet panikę)

 

Stąd: Jack - poGGadamy i wszystko Ci wyjaśnię. W tym liczę na Twoje pomysły w jaki sposób egzekwować okazywanie granatów do sprawdzenia (heh... żeby tak był nakaz rewizji plecaków... :P )

 

Miedza: granaty sa bezpiecznie póki umiemy ich mądrze używać :D (czytaj: nie maja prawa wybuchnąć wewnątrz Ciebie :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites

No, ja nie chcę wprowadzać paniki :), moje zastrzeżenia biorą się z pierwotnej, zwierzęcej niechęci do przedmiotów, które w moim pobliżu dymią, robią hałas i obsypują mnie grochem.

 

Jak pisałem, przede wszystkim uważam, że granaty powinny być reglamentowane, zwłaszcza, jesli nie mamy wchodzić do budynków (do czego te granaty w takim razie?). Pytanie jest proste: czy każdy uczestnik potrzebuje po kilka granatów? Jeśli nie, to po co wprowadzać zbędne utrudnienia organizacyjne, w dodatku w dośc kontrowersyjnej sferze.

 

Jednak najpierw wykonam sobie takie granaty i przetestuję.

Link to post
Share on other sites

Poleciłem w Rawiczu swoją osobę do przetestowania sporych rozmiarów petardy oblepionej grochem. Piracie, wszedłem do pomieszczenia, do którego zastał taki ładunek wrzucony. Zapewniam Cię, że okazało się to zupełnie bezpieczne. Groch śmigał po całym wnętrzu odbijał się od podłogi scian i sufitu i zapewne dostałem conajmniej kilkoma kulkami - nic jednak nie czułem. W porównaniu z trafieniem z 400fps to jest nic, zupełnie nic, wierz mi.

I wiesz, dotychczas byłem sceptyczny i wiem, że nie powinno się mieć całkowitego zaufania do takich domowych wyrobów, ale jestem za tym by to wprowadzić do rozgrywki: klimat, klimat, klimat....

Zerknijcie jeszcze raz na "Irene"....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...