Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G - GR16 R4 Carbine v.2006


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Ostatnio przejżałem średnio dokładnie Forum, ale żadnego odpowiedniego tematu gdzie mógłbym to napisać nie znalazłem. Jak się pomyliłem, to wszystko w rękach szanownego moda 8)

 

Otóż zastanawiam się ostatnio nad kupnem tego modelu:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...774506712b573f1

 

Osiągi wyglądają w porządku, wykonianie super, duzo dodatków a i cena zachęca.

 

Co szanowni Użytkownicy mogliby powiedzieć o jego zaletach i wadach? Jak się sprawdzają osiągi w praktyce (preclufa w stocku mmm)? Jak stoi z wykonaniem, bo może mi się tylko wydaje, że jest bardzo dobre :)? Czy można gdzieś w Polsce kupić low capy G&G, a jak nie, to czy pasują do tej giwery low capy CA i Marui? Czy trzeba korzystać z tej puszki w magu, czy można odpiąć cały Ready Magazine System (czy można z niego korzystać podczepiając tam normalne magi?) i wsadzić taką:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=516

baterię do RISa?

 

Z góry dzięki za opinie i uwagi, wiadomo, że to co płynie od właściciela spluwy jest najbardziej wartościowe.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No poczytałem trochę, ale coś mi się wydaje, że większość z wad opisywanych w tych tematach została wyeliminowana w serii 2006...dlatego tak mi zależy na opiniach posiadaczy modeli z tej serii...bo o Grkach v.2004 i v.2005 to już to coś było.

Edit. Dokładnie Juzekk.

Link to post
Share on other sites

Jako, że na specu nie ma co baterii kupować, obadałem MG. Jest tam bateria, która na oko będzie pasować zarówno do maga, jak i do puszki:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=827

 

Droga nie jest, a powinna wystarczać na długo.

 

Do tego jak ktoś tak jak ja nie chce nosić baterii w magu można sobie kupić taką odjechaną puszkę:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=420

 

Nie wiem jakiej jakości jest ten laser, ale to ICS więc powinien być niezły. Bez puszki kosztuje aż 199zł.

 

Nie wiem tylko czy będzie jak podpiąć baterię w puszce, pewnie trzeba się bedzie trochę pobawić z przeprowadzeniem kabelka do RISa. Mam nadzieję, że będzie wystarczająco długi. Wogóle to nei wiem którędy on jest wyprowadzony z GB. Czekam na kilka słów od właścicieli tego guna 8)

Link to post
Share on other sites

Ten kabel niesety jest krótki i na 100% ci nie wystarczy do puszki... Wiem bo widziałem u kolegii... Co do batki to lepiej kup batke na ogniwach KAN na asgshopie też do puszki 9,6V 1400mAh, bo akumulator który pokazałeś ma słabe ogniwa... (mało wydajne)

Link to post
Share on other sites

Damn no to szkoda...ale dobrze że powiedziałeś. Oznacza to w takim razie, że kolba SF też odpada. Trudno, w takim razie jakoś pogodzę się z tym magiem (jeśli GRa kupię wogóle). Zaraz obadam baterię, dzięki.

Edit. Rozumiem, że chodzi Ci o tą baterię:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=564

W sumei to się zastanawiałem jaki jest w GRce wtyk, ale z tego wnioskuję, że mały.

Link to post
Share on other sites

Co do ReadyMaga zdania sa podzielone, u nas we Wrocku 3 osoby mają G&G GR16 tyle, że wersje '05. Na wszystkich jest ReadyMag, tylko jednej osobie on przeszkadza, a 2 nie. Do RM można włożyć ogniwa o większej wydajności pradowej. Ja mam np. N1700SCR. Oczywiście NiCd. Najpierw używałem tego AN/PEQ2 z tą sama baterią którą podałeś w linku z MG. Bateria ta szybko zalicza padaczkę, nawet na stockowej sprężynie. Można co najwyżej włożyć ogniwa KR1700AU lub AUL ale to tez nie na wiele się zda. Do samej puszki nie wejdą ogniwa o większej średnicy niż (chyba) 18 mm.

Co do kolby SF to u nas jeden gość sobie taka sprawił i bardzo szybko pożałował, że wywalił kasę na nią. Kolba powodowałe przycinanie kabli.

 

Co warto wymienic w gunie od początku, napewno gumkę HU, orginalna jest bardzo kiepska.

 

Nie wiem jak jest z jakością z wersji '06 ale jeśli poprawili tylko GB to już jest dobrze a nawet super. :lol:

Link to post
Share on other sites

Kasa facet, kasa...żeby mieć takie osiągi i tyle dodatków to ja bym musiał ponad 2000 wyłożyć :cry:

Co do gumki HU i GB...poczytajcie w Specu...dałem link na początku tematu...wygląda no to, że jest wszystko wypas.

Jeszcze pytanko, jak się rozkłada tego gnata? Wystarczą 2 piny?

Link to post
Share on other sites

No jak widać puszki nie kupię, kolby nie chciałem, a bateria to konieczność zawsze. M15 RIS po tuningu na asgshopie 1655zł bez baterii stoi. GR z większą ilością dodatków nawet tego nie przekroczy. Poza tym czy aby M15 CA na pewno jest lepsze od GR?

Link to post
Share on other sites

a moze m4 RIS ICS?

 

A mozna gdzies znalezc info dotyczacych zmian wprowadzonych w v2006? Slyszalem o krecacej sie kolbie?Jak to przeczytalem to zrezygnowalem... Ja rozumiem w chinskiej zabawce za 200zeta, ale w replice za 1400?

 

Przydalby sie konkretny test tego nowego modelu...

Link to post
Share on other sites

Wyczytałem, że komora HU jest zrobiona z plastiku, w wersji '05 jest metalowa (- dla nowej wersji)

W GB łozyska są kulkowe 6 mm, w wersji '05 były ślizgowe 7 mm (teoretyczny + dla nowej wersji).

 

Nie wiem od czego to zależy ale od czasu do czasu cena tej repliki w różnych sklepach wynosi albo 1499 albo 1999 zł. Ja miałem tego pecha, że zakupiłem ja za 1999 zł.

Link to post
Share on other sites

Specshop jest oficjalnym dystrybutorem G&G w Polsce, ma modele tej firmy taniej. Za to na MG ceny są zawyżone. Chyba piszecie teraz o ICS? Bo w wersji 2006 komora HU jest nadal z plastiku a łożyska są 6mm :? Co do kręcacej się kolby to myśle, że rozwiązali ten problem...mam nadzieję...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...