Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

uszczelnianie Hop up w M6....


Recommended Posts

Ja rowniez uszczelniłem sobie wedlug przepisu Westie'go hopka i dysze.Efekt jest zadziwiajacy wrecz zachwycający.Celnosc sie poprawila , predkosc kulki zdecydowanie napewno.Fakt faktem ze smarowalem wszystko ladnie i wyczyscilem lufe jeszcze(taki serwisik maly) ale napewno jest mocniejsza teraz.

Tasma silikonowa nie ma nic wspolnego z tasma teflonowa pozatym ze obie sa taśmami.Nic dziwnego ze zwija sie silikonowa po strzale poniewaz nie jest sliska i jest miekka czyli dokladnie odwrotnie jak teflonowa(o tarcie mi chodzi).

 

ps: WESTIE....your my hero :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A słuchajcie, czy po tym rozkręceniu i uszczelnieniu hop-up działa wam tak jak wcześniej? i czy regulacja również działa bez zarzutów?

U mnie nie :| suwak ten praktycznie lata co sie go reguluje, na wylaczonym za mocno podkreca kulke ale mysle ze to sprawa przestrzalu repliki badz uzycia ciezszych kulek (0,3 i 0,33)

Link to post
Share on other sites
Może by ktos dał foto-poradnik rozbierania

Mógłbym' date=' ale dopiero po weekendzie

 

na wylaczonym za mocno podkreca kulk

 

a moze jak ty owijales lufe ta tasma to owinoles za mozno gumke hopka ....i ona teraz za mocno sie dociska

Mi też się tak wydaje

Link to post
Share on other sites

W końcu uszczelniłem BAX'a. Udało mi się. Prawdą jest, że trochę trudniej skręcić potem komorę, ale jest to możliwe. Na cycek od tłoka naciągnąłem gumkę od wentylka rowerowego, długości 2-3mm. Po tej operacji ściągałem gościa z odległości 50 METRÓW !!! Zmierzone na dworze, przy zmiennym wietrzyku. Wsobotę będzie test w terenie :D

Link to post
Share on other sites

Rozłożyłem, obejrzałem i doszedłem do wniosków :mrgreen:

 

A więc nie ma potrzeby (najmniejszej nawet) owijania w M6 (CG) dyszy cylindra. Dlaczego? Ponieważ "wchodzi" ona do komory HU a dokładniej w kołnierz gumy HU dokładnie tylko na jakies 2mm więc nie ma sensu owijać jej poza "zfazowaniem" na koncówce. Druga sprawa jest taka że nawet na koncówce nie ma sensu bo te około 2mm które wchodzą w "gumkę" wpasowują się idealnie w nią i nie ma na 100% w tym miejscu żadnych strat w powietrzu.

 

Natomiast uszczelnienie połączenia gumy HU z przejściówką z tworzywa założoną na końcówkę lufy ma jak najbardziej sens i to własnie uszczelnienie tego (TYLKO TEGO) miejsca daje wzrost prędkości początkowej kulki. Jestem w szoku że taka pierdołka potrafiła sprawić tyle radości :mrgreen: Strzyla duuuużo lepij :)

 

Teraz jeszcze jedna konkluzja nie związana z tematem uszczelnień. Kilka osób myśłało o tłumikach myślę że spoko można dorobić tłumik wkręcany na ten wewnętrzny gwint w który wkręcana jest "końcówka" lufy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zdjęć jest "milion" w tematach o M6 tu na forum. W temacie o samym M6 jest chyba na pierwszej stronie trochę zdjęć bebechów, w tym temacie sa zdjecia co i jak uszczelnić a jak się dostać?

 

Ile mozna pisac w kółko o tym samym. POSZUKAJ

Link to post
Share on other sites

A więc Hopek uszczelniony dzięki temu że wkońcu ruszyłem tyłek i przewertowałem temat.

Dzięki thor_ za motywację ;)

Czas poświęcony na uszczelnienie 7minut.

męczyłem siez odkręceniem śrubek przez 3minuty.

wyniki zapodam późneij bo narazie wszyscy w domu śpią.

Westie, you my heroe :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Oto wyniki:

kulki lecą a raczej zapier*****ą jakby napiły się redbulla :D celnośc lepsza, moc chyba też nie powiem bo nie mam chrono, ale powyżej 400fps osiagnięte :twisted:

późnije zrobie test na przebijalnośc stryropianu o grubości 5cm bo prze wbijały sie na 2-3cm. mam nadzieje że teraz przejdzie na wylot :mrgreen:

podaruje mi ktoś 100 kulek 0,3g ?? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Więc nadeszła wielka chwila

 

Uszczelniłem hopka taśmą i...

 

(myślę że jako pierwszy) wsadziłem do M6 casto-prec-lufke

 

Dokładnych testów jeszcze nie było ale na oko strzelając z balkonu

to wzrost zasięgu jest duży

 

 

takie mała prośba do użytkowników M6

 

1.Niech ktoś kto jeszcze nie uszczelniał hopka wstawi fotkę gdzie strzelał z m6 do dna puszki z kulki 0,25

 

2.Nich ktoś kto uszczelnił hopka zrobi to samo

 

I zrobię ja fotkę by zobaczyć różnice w mocy

 

Umówmy się by była to puszka od coca coli (zwykła)

 

Strzał z 10 cm do puszki swobodnie leżącej na stole

Link to post
Share on other sites

Przed uszczelnieniem moja M6 przebijała jedną ściankę a w drugiej robiła wgniecenie. Po uszczelnieniu BAX'a przebiła dwie ścianki, z całym impetem odbiła się od ściany i poleciała ... gdzieś :D

Z 50 metrów na gołych plecach (kulki 0,25) zostawały wyraźne,czerwone kropki :ok:

Link to post
Share on other sites

Michu olej denko i zaadoptuj zdjecia ścianek puszki te które ja gdzieś wkleiłem to była "stockowa" M6 CG

 

[ Dodano: Sob 08 Lip, 2006 ]

Mogę dodac że z odległości 10-20cm po uszczelnieniu komoru HU kulka przechodzi przez denko na wylot jak przez "sztywny papier" tzn zostawia ładną okrągłą dziurę z równo postrzępionymi krawędziami zagiętymi do środka oczywiście.

 

Bok puszki obie ścianki na wylot z odległości około 50-70cm

 

[ Dodano: Sob 08 Lip, 2006 ]

Mogę dodac że z odległości 10-20cm po uszczelnieniu komoru HU kulka przechodzi przez denko na wylot jak przez "sztywny papier" tzn zostawia ładną okrągłą dziurę z równo postrzępionymi krawędziami zagiętymi do środka oczywiście.

 

Bok puszki obie ścianki na wylot z odległości około 50-70cm

Link to post
Share on other sites

Dziś znów przesmarowałem tłok

i zrobiłem test z puszką

strzeliłem w denko

 

Nie ma ładnej okrągłej dziurki z postrzępionymi brzegami

jest 3 centymetrowa wyrwa w dnie puszki

 

Coś mi się zdaje że mam okolo 430-450 fpsów

 

Jak na razie bez ingerencji w sprężynę

i częći mechaniczne

 

Jak by miał ktoś chrono i mogł za 2 tygodnie przyjechać na strzelankę do nas do Śremu (koło poznania) to bym mogł zmierzyć dokładnie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...