Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

uszczelnianie Hop up w M6....


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na sprężynę nałozyłem tawotu, dzięki temu nie ma "brzęczenia" po strzale. Co do tłoka to wydaje mi sie że smar był niewypałem, bo karabin sie jakby ksztusił i był słabszy. Powróciłem do starego sprawdzonego sprayu silikonowego "sil", tłok chodzi jak dawniej.

 

Hopek uszczelniony, a dla upartych, którzy puszczają słowa Thora mimo uszu, polecam rurki termokurczliwe dostepne w każdym sklepie elektrycznym.

 

Aha, jeszcze kilka słów co do kolby. Kiedyś było kilka pytań co do tejsmiesznej blaszki dołączonej ze śrubami. Dzieki "czeskiemu przyjacielowi" wiadomo że to do kolby. W praktyce w kolbie są dwie takie blaszki,w nie wkręca sie śruby. W przypadku zepsucia gwintu - szczerze to nie mam pojęcia w jaki sposób - wymieniamy blaszkę na nową. Poza tym w kolbie jest pręt zbrojeniowy jako obciążenie, a miejsce jest na.... 2 takie pręty, tak że jak ktoś chce dociążać to pret ma wymiary dł 123mm, średnica 22mm. Moim zdaniem warto też pokombinować z usztywnieniem miejsca chwytu na kolbie, w moim APS2 kolba wyginała się lekko, wystarczyło dodać wypełnienie. Tak bajdałej to karabinek waży teraz około 4 kg :D i w uzytku sprawia bardzo pozytywne wrażenie.

Link to post
Share on other sites
oto sie nie ma co martwić - przy uszczelnieniu poprostu potietrze które normalnie ucieka bokiem komory jest skierowane przez lufe czyli zero minusow :)

 

taka jest idea, natomiast mamy do czynienia ze zwiększonym ciśnieniem, które już może coś namieszać.

 

2 sprawa: co jaki czas trzeba powtarzać operację uszczelniania, bo podejrzewam, że po iluś tam strzałach uszczelnienie puści

Link to post
Share on other sites

Demo666 wymyślasz jak młody :) Jakie ciśnienie i co namieszać ?? Pewnie cofnie tłok i wybije Ci zęby zamkiem podczas strzału :mrgreen:

 

Widziałeś tą komorę ?? czy tylko tak sobie myślisz że coś za coś??

 

Co do kwestii 2:

Może albo poczekaj aż ktoś napisze że musiał uszczelnić jeszcze raz, albo sam to zrób i wtedy napisz jak zajdzie taka potrzeba bo "puści" uszczelnienie.

 

Proponuję troche uruchomić myślenie zanim się zacznie pisać "dziwne" pytania.

 

Jak byś otworzył swoja replikę to zobaczyłbyś że części które są "narażone" na zwiększone ciśnienie po uszczelnieniu są:

1) zbyt ciężkie żeby powietrze mając do wyboru wypchnąć kulkę ważącą 0.2-0.3g albo rozwalić komorę czy cylinder z tłokiem wybrało jedyna słuszna drogę przez lufe wypychając kulkę.

2) na tyle "delikatne-elastyczne" (gumka HU) że nie mogą sie uszkodzić z powodu wzrostu ciśnienia o takie wartości (jakoś nie wierzę żeby jej coś takiego zaszkodziło)0.

Link to post
Share on other sites

 

Widziałeś tą komorę ?? czy tylko tak sobie myślisz że coś za coś??  

 

 

Swojej jeszcze nie rozbierałem, to mój 1 gnat :)

 

Co do kwestii 2:

Może albo poczekaj aż ktoś napisze że musiał uszczelnić jeszcze raz, albo sam to zrób i wtedy napisz jak zajdzie taka potrzeba bo "puści" uszczelnienie.

 

No to tak z ciekawości :) Wiem, że teflon mocno 3ma, używamy go do uszczelniania przy produkcji rakiet :]

 

Proponuję troche uruchomić myślenie zanim się zacznie pisać "dziwne" pytania.  

 

Proponuję ograniczyć takie uwagi ;)

 

 

Jak byś otworzył swoja replikę to zobaczyłbyś że części które są "narażone" na zwiększone ciśnienie po uszczelnieniu są:

1) zbyt ciężkie żeby powietrze mając do wyboru wypchnąć kulkę ważącą 0.2-0.3g albo rozwalić komorę czy cylinder z tłokiem wybrało jedyna słuszna drogę przez lufe wypychając kulkę.

2) na tyle "delikatne-elastyczne" (gumka HU) że nie mogą sie uszkodzić z powodu wzrostu ciśnienia o takie wartości (jakoś nie wierzę żeby jej coś takiego zaszkodziło)0.

 

J.w. M6 to mój 1 gun, i nie wiem jak się sprawa ma w przypadku replik. Natomiast wiem na pewno, że nie ma nic za darmo. Coś kosztem czegoś. Bardzo pradwopodobne, że nic się nie stanie bo jakby nie pa3ć konstrukcja dość solidna. Natomiast pewności nigdy za wiele, dlatego wolę spytać (w końcu po to jest forum by rozwiewać wszelkie wątpliwości).

Link to post
Share on other sites

Pewnych wątpliwości nie rozwiejesz zanim nie zobaczysz co i jak. Gwarantuje że większość ludzi mających choć trochę doświadczenia w "dłubaniu" z replikami raczej nie "psuje" ich tylko po to żeby 3 razy strzelić lepiej niż inni.

 

Ja osobiście wychodzę z założenia że stawiając tezę "coś za coś" najpierw staram się w miare maxymalnie zbliżyć do tematu. W tym przypadku proponuje przynajmniej rozebranie komory HU i ocenę jej rozwiązania a dopiero wtedy zastanawianie się czy to się nie posypie po takim zabiegu. :)

Link to post
Share on other sites
Pewnych wątpliwości nie rozwiejesz zanim nie zobaczysz co i jak. Gwarantuje że większość ludzi mających choć trochę doświadczenia w "dłubaniu" z replikami raczej nie "psuje" ich tylko po to żeby 3 razy strzelić lepiej niż inni.

 

Ja osobiście wychodzę z założenia że stawiając tezę "coś za coś" najpierw staram się w miare maxymalnie zbliżyć do tematu. W tym przypadku proponuje przynajmniej rozebranie komory HU i ocenę jej rozwiązania a dopiero wtedy zastanawianie się czy to się nie posypie po takim zabiegu. :)

 

No nic...chyba będzie 3ba spróbować :] Czas pokaże, czy było się czego bać ;)

Link to post
Share on other sites

Budowa karabinku jest bardzo prosta, jak przysłowiowa budowa cepa. Cały mechanizm wykonany z metalu, gumowe uszczelki w hu, plastikowe dzwignie w hu i kolba z abs - to chyba wszystko ?! :wink:

 

Nie ma co sie bać, jeśli ktoś choć troche lubi i umie dłubać w urządzeniach to można śmiało rozbierać replikę.

Link to post
Share on other sites

Oklejasz miejsce łaczenia gumki z tworzywem (taka szczelina dookoła) i to w zupęłności wystarczy. Ile warstw ?? nie wiem ile uważasz za odpowiednie i tyle żeby zamknąć potem komorę.

 

Cylinder nasmaruj silikonem i zostaw nie musisz przy nim nic robić wiecej.

Link to post
Share on other sites

Tasma teflonowa jest taka biala i nie ma kleju poniewaz ona sie naciaga ladnie i sama do sibie sie przykleja.sproboj okleic cokolwiek i zobaczysz.

A dyszy cylindra faktycznie nie ma co oklejac bo nic to nie daje a sie po pewnym czasie zwija i wtedy psuje osiagi.

a hopek wystarczy w rekach scisnac i spokojnie dokrecic bez problemu sie da .

Do uszczelnienia stosujemy tylko tasme teflonowa poniewaz jest ona cienka, wytrzymala i bardzo dobrze przywiera do powierzchni , a co za tym idzie dobrze uszczelnia.ufff, sie naprodukowalem. :P

Link to post
Share on other sites
A ja mam inne pytanie - czym można uszczelnić to połączenie hop up z lufą poza taśmą teflonową? Spieszy mi się ponieważ jutro wyjeżdżam a chciałbym mojego M6 podrasować dziś jeszcze.

 

teflonową i tylko tą...dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym, czy hyraulicznym. 2-2.5 pln.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...