Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPR]PrecLufa do M6 CG


Recommended Posts

Prosze bardzo:

długość lufy aluminiowej stockowej w APS2 wynosi: 453mm

W M6 powinno być podobnie, poprawcie jeśli sie myle.

 

Poza tym Thor napisał że pojemność tłoka to około 22cm, a lufa którą on założył ma 19cm. Tak ze 650mm 6,04 powinna spokojnie pasować.

http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=2516...dra+m6&start=40

 

"Ale ta Systema 6.04x589mm powinna być dobra" - można wiedzieć gdzie takie cudo jest do kupienia?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

z tym wymiarem 5,9999 to nie jest tak do konca i nie maja tyle te rurki.

nie mierzylem, ale powiedzmy ze kulka ma dokladnie 6 mm i jak ja wlozylem do tej lufy to byl minimalny (mniejszy od oryginalu) przeswit, wiec zakladam ze rurka ma 6.02 -6.03

 

dodam ze jeszcze zadna kulka sie nie zaciela

no i nie znam goscia i nie zachwalam na sile, poprostu postanowilem wlasnie zaryzykowac i jest ok

dodam jeszcze ,ze wydmuchujac sila pluc kulke, to leciala na 30 metrow

ale to taka ciekawostaka pólnaukowa hahaha

pozdro

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest dosyć prosta: w odległości 32mm od końca lufy należy wukonać frez na lufie - gł. 1mm, szer. 2mm. W owe wycięcie (frez) wchodzi kołnierz w komorze hu.

O ile aluminiowe lufy są miękkie i frez można wykonać ręcznie brzesczotem i pilnikiem, o tyle z mosiądzem trzeba się jednak przejść do tokarza.

Na zdięciu jest lufa ca 6,08, frez wykonałem ręcznie na tokarce do drewna dlatego nie jest najpiękniejszy, ale pasuje. Z precką się już przejde na tokarke do metali.

mini_1158518476.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lufa doszła - 600mm 6,04 CA. Jest to chromowany mosiądz. Jak już wcześniej pisałem konieczne jest dorobienie frezu na kołnierz mocujący z komoru hu. Jako że lufa jest bardziej miękka niż się spodziewałem, można poradzić sobie przy uzyciu dobrego brzeszczotu i odpowiedniego pilnika.

mini_1159737093.jpg

 

Tłumik będzie z rurku pcv, wystarczy tymczasowo.

 

Co do poprawy osiągów, to gołym okiem widać wzrost celności. Pomiar zasięgu i uwentualnego przyrostu fps odbędzie się przy okazji najbliższej strzelanki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja kupilem sobie 70cm czegoś takiego:

 

http://allegro.pl/item134137989_precyzyjna...cm_okazja_.html

 

Wykonałem frez żeby komora HU się domkneła, zrobiłem teflonfix i w porównaniu z stockową lufą + teflon, kulki 0,25g maja ogromnego boosta... jednak po jakis 40m lecą już jak chcą i to z HU ustawionym na normal. Nie wiem czy jest to spowodowane zbyt dużą ilością teflonu jaki nałożyłem z rozpędu na gumke czy zbyt niską wagą kulki :?

 

W sobote dorwe jakieś kulki 0,3g Blaster to podam ew zasięg skuteczny/max. Narazie moge powiedzieć, że precka z allegro znacznie zwiększyła moc wylotową, kulka ma ogromnego kopa, jednak celność na odl >50m jest niezadowalająca :wink:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam

 

Mam pytanko na które mam nadzieję uzyskam odpowiedź od Was :)

 

Mianowicie, co lub kogo polecacie do wyszlifowania casto-lufy, bo ma dokładnie 6mm średnicy wewnętrznej, no a jak wiadomo musi być ona większa.

 

Proszę o odpowiedz ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

http://www.allegro.pl/item206561627_tuning...a_6_01_mm_.html

 

znalazlem na allegro takie cos .....

jak myślicie oplaca sie to 1zł za 1cm o średnicy wewn. 6,01 ??

hmm , w sumie to trzeba kupic te lufe (nie ma ona wycięcia na hopa) i samemu zrobic frez na te plastikowa czesc ,to znaczy samemu chyba raczej tego nie zrobimy , trzeba by bylo isc do tokarza bo to mosiądz ,

ciekawe , ciekawe.....

Link to post
Share on other sites
Ch*ja warte...1cm=1zł. 60cm=60zł dołóż drugie tyle i za dwa razy więcej będziesz miał 100 razy lepsze,chyba dobra inwestycja?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1932

 

zmobilizowales mnie do poszukania lepszej lufy (dzięki :P)

ta chyba bedzie dobra ...... Madbull i tylko 120 zł a w środku powłoka teflonowa itp.

trzeba by bylo isc tylko do tokarza zeby zrobił frez na komore hop-up taki jak na oryginalnej lufie , dorobic tłumik z PCV i bedzie wypas :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...