Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzisiaj dostałem famasa (sprężyna) i mam z nim pewien problem, kiedy chce załadować kulka wędruje do lufy i odrazu wypada na ziemię, a sprężyna wogóle sie nie naciąga. tylko cczasami, mniej więcej raz na 20 prób wszystko działa jak trzeba. Wiecie moze jak to naprawić?

z góry thz za odp. ^^,

Link to post
Share on other sites

Z tego co przeczytalem wydaje mi się że to coś z tlokiem,ale jeśli mówisz,że raz uda się wystrzelić,to przypuszczam,że coś może wewnątrz wadzić,że tlok nie chce zaskoczyć.Najlepiej byloby rozkręcić ii zobaczyć,ale jak się na tym nie znasz to lepiej nie rozgrzebuj bo jeszcze coś do reszty rozwalisz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja też mam FAmasa rozbieranie i składanie nie jest aż takie trudne poprostu nie ma co tam popsuć.Miałem podobny problem a chodziło o naciąg sprężyny i tłka wyskoczyły poprostu ze swoich miejsc w środku trzeba go rozebrać i powkładać wszystko na swoje miejsca .Niezapomnij wmiare zgrabnie poukładać sobie śrubek bo są różne i tak jak ja zamotasz się przy składaniu i wkręcisz te łebkiem okrągłym na miejsce tych stożkowych.NAra i miłego rozbierania , apropo muj Famas niemiał żadnych plomb więc poprostu sprubuj go rozebrać i naprawić ajak się nie da to go odeślij. :twisted: :evil: :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

100 % wina jak w przypadku Famasa baxa (ulepszonej formy HU) musiała ci się gumka trzymająca kulke jakoś obluzować, odpaść lub h*j wi co jeszcze. Ale to na 100% to jeśli kulka po załadowaniu, odrazu wypada za lufą. Więc najlepiej go rozbierz lub odeślij jak coś nie wiesz pytaj lub napisz PW. Pozdro. :killer:

 

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostatnia.

Link to post
Share on other sites

Ale odgrzewanie tematu, co do problemów z tym FAMAS'em to jest co następuje:

 

-kulki wypadają dlatego że system HU (stały ale jest) jest składany na ”sztukę” co powoduje że dwie takie wypustki które mają podkręcać kulkę nie wchodzą przez otwór na nie przeznaczony. Wystarczy rozebrać „replikę” i poprawić tą gumkę żeby wypustki wchodziły do komory,

-a co do braku napinania sprężyny to obadaj mechanizm spustowy bo możliwe jest to że sprężynka odpowiedzialna za napinanie zatrzasku tłoka nie jest na swoim miejscu i nie może zablokować tłoka w tylnym położeniu po przeładowaniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...